NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MFSPiN – Artysta w kryzysie

3 października | 13:00 - 14:00

Artysta w kryzysie… Jak hasło tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych zaproponowane przez dyrektor Ewę Pilawską rozumieją sami twórcy? Co myślą o tym studenci szkół teatralnych, którzy kończyli uczelnie w czasie, gdy teatry były zamknięte? Co o kryzysie sądzą badacze i teatrolodzy? Jak kryzys postrzegają przedstawiciele instytucji, które szukały wsparcia dla artystów w czasie pandemii? Czy wszystkie strony dyskusji są w stanie znaleźć punkt wspólny i zdefiniować wyzwania, z którymi musi zmierzyć się współczesny teatr?

 

  • W sobotę 2 października pokazem „Alei Zasłużonych” w reżyserii Krystyny Jandy rozpoczyna się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
  • W niedzielę 3 października o 13:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Małą Scenę na panel dyskusyjny „Artysta w kryzysie”. Dyskusja będzie transmitowana także online na portalach Facebook i YouTube.

Moderatorkami dyskusji będą prof. Małgorzata Leyko (UŁ), prof. Małgorzata Budzowska (UŁ).

 

W dyskusji wezmą udział:

 

Paweł Demirski – dramaturg, dziennikarz, wspólnie z reżyserką Moniką Strzępką tworzy jeden z najbardziej znanych duetów w polskim teatrze.  W latach 2003-2006 był kierownikiem literackim w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Autor sztuk teatralnych m.in.  „Wałęsa. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna” „Tęczowa trybuna”, „Niech żyje wojna”, „Courtney Love”, „W imię Jakuba S.”„M.G.”.

 

Paweł Łysak – reżyser teatralny i radiowy, dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

 

Monika Kwaśniewska –  asystent w Katedrze Teatru i Dramatu UJ  absolwentka teatrologii oraz podyplomowych studiów z zakresu gender w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Od 2007 roku współpracuje z pismem „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, zajmuje się relacjami folwarcznymi w teatrze i kształceniu aktorów i reżyserów.

 

Oliwia Adamowicz – studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi, przedstawicielka Wydziału Aktorskiego w samorządzie studenckim.

 

Paweł Płoski – teatrolog, badacz polityki kulturalnej i organizacji teatru. Wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2019 dziekan Wiedzy o Teatrze AT. Od 2020 wiceprezes Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. W latach 2009-2020 Kierownik działu literackiego Teatru Narodowego.

Elżbieta Wrotnowska-Gmyz – teatrolog, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, organizowała przeglądy teatralne, wykłady i spotkania, wizyty studyjne przedstawicieli zagranicznych środowisk teatralnych w Polsce. W latach 2006-2007 była koordynatorem ministerialnego konkursu na wystawienie dzieł klasyki polskiej i obcej. Od 2008 roku pracowała w Narodowym Centrum Kultury.

 

Bartłomiej Kasprzykowski – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, lektor telewizyjny. Był związany m.in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Teatrem In Vitro w Lublinie. Obecnie jest freelancerem. Sam również reżyseruje sztuki teatralne. Szerszej publiczności znany jest z seriali telewizyjnych, m.in. „Magda M.”, „Halo Hans” i „Ranczo”.

Arkadiusz Wójcik – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Filia we Wrocławiu, 2010). Aktor Teatru Powszechnego w Łodzi (od 2010 roku jako aktor kontraktowy, a od 2020 etatowy). Współpracował również m.in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, TR Warszawa, Teatrem Muzycznym Capitol. Koordynator licznych teatralnych projektów i twórca autorskich spektakli.

 

Katarzyna Żuk – Aktorka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 1996-98 występowała w Teatrze Studyjnym’83. Laureatka konkursu Modjeska Calling organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

Szczegóły

Data:
3 października
Godzina:
13:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Powszechny w Łodzi
Legionów 21
Łódź, łódzkie 91-069 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.powszechny.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*