NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konkretne Muzyczne Kino: Don’t Go Gentle – A Film About Idles

12 sierpnia | 19:00 - 22:00

Filmowy portret punkrockowego kwintetu z Bristolu, pokazujący jak poczucie beznadziei może stać się zaczynem artystycznego sukcesu i fundamentem niespotykanej emocjonalnej więzi z fanami.
Pomimo agresywnego wizerunku, muzycy Idles nie tylko nie ukrywali, ale otwarcie opisywali w utworach osobiste słabości i problemy. W intensywnym, bezpośrednim i bezpretensjonalnym dokumencie wyreżyserowanym przez Marka Archera, wokalista Joe Talbot i basista Adam „Dev” dzielą się zarówno historiami z tras koncertowych, jak i – a może przede wszystkim – traumatycznymi doświadczeniami z prywatnego życia: widzimy rodziny dotknięte alkoholizmem, śmierć matek dwóch członków zespołu (dokładnie w momencie nagrywania ich pierwszego albumu), odejście córki podczas porodu… Jednocześnie muzycy chętnie oddają głos swoim fanom, aktywnie udzielającym się na portalach społecznościowych, których wsparcie ma dla zespołu niemal terapeutyczne znaczenie.
Poza masą przygód, upadkow i wzlotów składających się na historię grupy, są tu rozważania o przyjaźni, męskości, przemocy i wykluczeniu społecznym jako zarzewiu kreatywności. Słyszymy słowa o poszukiwaniu samopotwierdzenia i pozytywności tam, gdzie na co dzień króluje niepewność i beznadzieja. Razem z bohaterami dokumentu odnajdujemy antidotum na nienawiść i cynizm – zarówno w zwyczajnym ludzkim współczuciu, jak i zabawie, traktowanej nierzadko jako akt sprzeciwu wobec rzeczywistości.
Czwartek, 12 sierpnia, godzina 19:00
Wstęp wolny.
Po filmie koncert zespołu Izzy And The Black Trees

Szczegóły

Data:
12 sierpnia
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*