NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pora Zwyrola w BODO: Noc Zemsty

24 stycznia | 20:20 - 22:30

Pora Zwyrola w BODO: Noc Zemsty

24 stycznia (piątek), godz. 20:20

wstęp 25 zł

W BODO Pora Zwyrola pokazywała już wiele różnych szemranych filmów, ale tym razem przyglądniemy się wspólnie jednemu z najszlachetniejszych nurtów filmowej eksploatacji – kinu rape&revenge.

Pokażemy “Pluję na twój grób” i “Anioła zemsty” – szykujcie się na krwawą noc triumfu feminizmu nad zdegenerowanym męskim elementem!

_______

ANIOŁ ZEMSTY to drugi pełnometrażowy film Abla Ferrary, późniejszego twórcy m.in. głośnego ”Złego porucznika”, ”Inwazji pożeraczy ciał” i ”Króla Nowego Jorku”.

Dzieło Ferrary jest historią Thany, głuchoniemej dziewczyny, która zostaje jednego dnia dwukrotnie brutalnie zgwałcona. Gdy udaje jej się zabić drugiego z napastników, dziewczyna, kierowana rządzą zemsty, wychodzi nocami na ulice Nowego Jorku i wykorzystując broń o kalibrze 45mm, zabija mniej lub bardziej przypadkowych mężczyzn.

Główną atrakcją tej skąpanej w krwi, nasyconej freudowską symboliką i podszytej feminizmem opowieści jest Zoë Lund, obdarzona niezwykłą urodą aktorka, która tutaj debiutowała na dużym ekranie w roli Thany.

_______

PLUJĘ NA TWÓJ GRÓB Meira Zarchi to jedna z czołowych pozycji na niesławnej liście “video nasties”. To film, który zaraz po swojej premierze został zakazany w większości krajów świata zachodniego jako “gloryfikujący przemoc wobec kobiet”. Sam reżyser odcinał się od tego typu interpretacji, twierdząc, że stworzył go pod wpływem szokujących przeżyć związanych z udzielaniem pomocy ofierze gwałtu.

Młoda i piękna pisarka z Nowego Jorku w poszukiwaniu spokoju wprowadza się do domu na wsi, gdzie zamierza napisać nową powieść. Na miejscu szybko zaczynają interesować się nią miejscowe lumpy. Początkowo ich niewinne zabawy stają się coraz śmielsze, w końcu dochodzi do okrutnego zbiorowego gwałtu. Kobieta nie zamierza jednak zgłaszać sprawy na policję, a zaczyna szykować prywatną, krwawą zemstę na zwyrodnialcach.

Klasyk kina eksploatacji, w którym obcinanie penisa to jedna z najlżejszych scen…

(((( WSZYSTKIE FILMY BĘDĄ CZYTANE PRZEZ LEKTORÓW I LEKTORKI NA ŻYWO ))))

Konkursy, nagrody etc. 🙂
_______

PORA ZWYROLA w Bodo: NOC ZEMSTY
CZAS: piątek, 24 stycznia, godz. 20:20
MIEJSCE: Kino BODO, Rewolucji 1905 78/80, Łódź

Wrota piekieł otwieramy punktualnie o 20:00

Bilety: 25 złotych polskich

Partnerami cyklu są Odcienie Czerwieni oraz Seksualne rewolucje – Kinky Winky

FB https://www.facebook.com/events/633357960736435/

Szczegóły

Data:
24 stycznia
Czas:
20:20 - 22:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Kino Bodo
Rewolucji 1905 78/80
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.kinobodo.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*