NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Martwa Natura

30 czerwca | 18:00 - 20:00

Pomysł wspólnego działania studentek i studentów z dwóch różnych uczelni artystycznych zrodził się ze spotkania Katarzyny Kozyry i Ewy Łuczak. Wymiana doświadczeń dydaktycznych artystek zaowocowała ciekawością w jaki sposób do tego samego zagadnienia podejdą osoby studiujące w ich pracowniach, które prowadzą odpowiednio na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie.

Martwa natura to pierwsze zadanie fotograficzne dla osób na I roku Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Polega na obiektywnym i subiektywnym sfotografowaniu zaaranżowanej kompozycji – na próbie oddania jej „obiektywnych” cech oraz subiektywnym spojrzeniu poprzez zmiany kadru i oświetlenia.

Martwa natura w tradycyjnym rozumieniu to kompozycja składająca się z przedmiotów wybranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych. Postać ludzka w niej nie występuje. Jednym z zadań postawionych przed studentkami i studentami było wkomponowanie w pracę swojego ciała w znaczeniu dosłownym lub metaforycznym. Narzędzia jakimi mieli się posłużyć to fotografia i wideo. Drugim warunkiem realizacji zadania było zinterpretowanie kompozycji w dwóch przestrzeniach – studyjnej i plenerowej.

„Martwa natura” wystawa studentek i studentów dwóch pracowni: Podstaw Dokumentacji i Kreacji Cyfrowej w Rzeźbie pod opieką Ewy Łuczak (Wydział Rzeźby, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Koło naukowe „Fotomontaż”) oraz Praktyki Projektu Artystycznego pod opieką Katarzyny Kozyry (Instytut Edukacji Artystycznej, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi).

Wernisaż Łódź: 30.06.2022, g. 18.00

Akademickie Centrum Designu, Księży Młyn 13-15
(1 – 2.07.2022, w godz.: piątek 13.00 – 18.00, sobota 12.00 – 18.00).

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
30 czerwca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Designu w Łodzi
Księży Młyn 13/15
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*