NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marta Czarnecka – Tokarz

12 lutego | 18:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy na wystawę w Galerii Art Hub 
autorki : Marta Czarnecka – Tokarz
Wystawa pt: Ważenie szeptów / malarstwo
wernisaż wystawy 12.02.2022 godz. 18.00
Wystawa trwa do 02.04.2022
—————————————————————————————————–
Tytuł wystawy: Ważenie szeptów /malarstwo
 Tytuł cyklu obrazów eksponowanych na wystawie: Symbiotyczne obiekty-zdarzenia
 Moja praca twórcza jest próbą zapisu autobiograficznych wydarzeń. Korzystając ze swoich fotografii, przenoszę na płótno przedmioty i fragmenty różnych przestrzeni, tworząc z nich jeden, wielowarstwowy obraz. Można powiedzieć, że ze względu na podejmowany temat to przedłużenie tradycji malarstwa martwych natur. Jednak namalowane obiekty-zdarzenia to nomady, uchwycone w ich wiecznym przepoczwarzaniu, które nie istnieją, lecz wydarzają się. Zilustrowanie konkretnego przedmiotu polega na poszukiwaniu punktów wspólnych z innymi fragmentami zarejestrowanymi na fotografiach, a także na podążaniu za kolejnymi śladami zdarzeń, nieco na wzór derridiańskiej różni (différance) czy deleuzjańskiego kłącza (rhizome). Cały proces malowania wynika z takiej konkluzji, że postrzegany świat jest ciągły, mnogi, ruchomy, pozbawiony granic i wielopłaszczyznowy, a fotorealistyczne reprodukowanie jego poszczególnych, zatrzymanych klatek/kadrów paradoksalnie może mieć niewiele wspólnego z prawdziwym odczuwaniem rzeczywistości. Formy zanotowane na płaszczyźnie płótna można przyrównać do wiecznie rozrastających się bytów; nieprzewidywalnych i żywych organizmów, posługujących się niezrozumiałym kodem, tworzących harmonijne układy oraz wykazujących symbiotyczne właściwości. Pierwotnie sztuczne, wytworzone przez człowieka przedmioty zaczynają swoim wyglądem przypominać strukturę biologiczną. Odtwarzane kształty obrastają włoskami, odsłaniają swoje wnętrzności, zyskują szklistą, cielesną i amorficzną budowę; zaczynają żyć własnym życiem.
———————————————————————————————————-
 Marta Czarnecka- Tokarz (ur. w 1991 r.) Mieszka i pracuje w Tarnowskich Górach. W 2015 r. uzyskała dyplom magisterski z wyróżnieniem z Malarstwa w Pracowni prof. Ireneusza Walczaka w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie doktorantka w zakresie Malarstwa na macierzystej uczelni.

———————————————————————————————————–———————————————————————————————————-

ART HUB Rydzowa to nowa przestrzeń dla kultury w Łodzi, w kontrze do apanaży i pasaży, z dala od modnych centrów, w sercu płynącego leniwym życiem swoich mieszkańców Teofilowa.
W założeniu skromna i kameralna, niewymuszona i niezobowiązująca, peryferyjna i wycofana, powstała z oddolnej inicjatywy, jako miejsce po prostu przychylne sztuce.

Galeria dedykowana jest zwłaszcza pokoleniu młodych twórców, reprezentujących interesujące postawy artystyczne, ale nade wszystko ceniących niezależność i swobodę twórczą. Zgodnie z intencją założycieli ma to być przestrzeń inspirująca do działania, otwarta na dialog i kreatywną wymianę myśli. Galeria stawia sobie za cel wspieranie 

 sztuki poprzez prezentację twórczości nietuzinkowej i wymagającej, radykalnej i antycypującej nowe zjawiska, nierzadko też sytuującej się poza tzw. obiegiem

Szczegóły

Data:
12 lutego
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

ART HUB Rydzowa
Rydzowa 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*