NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 21-23 stycznia

21 stycznia - 23 stycznia

Dziatki Dziadkom – świętujemy Dzień Babci i Dziadka w Manufakturze

Najbliższy weekend w Manufakturze upłynie pod znakiem świętowania Dnia Babci i Dziadka. W sobotę i niedzielę (22-23.01) wnuczęta, rodzice i dziadkowie będą mogli wziąć udział we wspólnych atrakcjach i razem spędzić wyjątkowy czas!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Manufaktura przygotowała imprezę dla trzech pokoleń. W sobotę (22.01) dziadkowie będą mieli chwilę, by zadbać o swoje zdrowie. W rotundzie galerii handlowej do dyspozycji seniorów będą stanowiska z konsultacjami medycznymi, fizjoterapią i profesjonalnym masażem dłoni. Seniorzy będą mogli też skorzystać z porad prawnych i wraz ze specjalistami wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W tym czasie wnuczęta nie będą się nudzić! Wraz z animatorami stworzą prace plastyczne, laurki dla dziadków, artystyczne prezenty i bukiety handmade. Warsztaty dla dzieci będą trwać od godz. 12 do 20.

Opieka nad seniorami często wiąże się z niepewnością co do ich stanu zdrowia – część z nas nie wie, jak reagować na zmiany zachowania wśród swoich rodziców – dobrą okazją do skonsultowania ewentualnych obaw będzie spotkanie z przedstawicielami i opiekunami Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Drażliwość, niemożność dobrania słów, zmiany nastrojów czy problemy z pamięcią, choć często związane po prostu z wiekiem dziadków, mogą okazać się pierwszymi objawami choroby. Na spotkaniu z Towarzystwem zaangażowane dzieci i wnuki dowiedzą się się m.in. jak rozpoznać pierwsze objawy choroby, co powinno zaniepokoić dzieci i wnuki, gdzie zwrócić się po pomoc i jak najlepiej pomóc dziadkom.

Z kolei niedziela upłynie pod znakiem kulinarnej zabawy! Maluchy chcące zrobić oryginalny prezent dla dziadków mogą wziąć udział w warsztatach w strefie Qulinarium i zrobić jadalne prezenty dla dziadków – z pomocą animatorów stworzą kwietne dekoracje na babeczkach i ciastkach, a także narzędzia budowlane z… lukru! Dziadkowie na pewno docenią starania najmłodszych – w końcu prezenty od serca są najlepsze!

Warsztaty odbędą się w dwóch turach – o godz. 12 i 14. Zapisy na warsztaty obowiązują drogą telefoniczną pod numerem: 698 213 862. Zapraszamy dzieci od 7 r.ż. samodzielnie, lub od 4. r.ż. – z opiekunem.  Należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wybraną godzinę: 12 lub 14. Koszt warsztatów to 40 zł.

*W niedziele niehandlowe do Qulinarium można dostać się wejściem od strony rynku – przy zbiegu lokali Bierhalle i Kaukaz – od godz. 11.45.

 

Egzootyczny powiew Orientu – Orientarium przedpremierowo w Manufakturze!

Przedsmak tego, co wkrótce będzie można oglądać w Orientarium, czyli nowoczesnym kompleksie w łódzkim zoo, teraz w Manufakturze! Łodzianie będą mieli okazję poznać bliżej jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat. W programie m.in. pokazy zwierząt, konkursy i animacje dla dzieci.

W najbliższą sobotę, 22.01, rotunda galerii handlowej w Manufakturze zamieni się w iście orientalną strefę zwierzaków! Edukatorzy z łódzkiego zoo przygotowali wyjątkowe atrakcje, które pozwolą Gościom Manufaktury poznać nie tylko powstający kompleks Orientarium, ale także jego mieszkańców!

ZOObacz i poczuj – pokazy zwierząt i wystawa zdjęć

Miłośnicy zwierząt będą mogli zobaczyć z bliska kilka gatunków, które na co dzień hodowane są w łódzkim zoo. W rotundzie galerii handlowej pojawią się żaby omszone, traszki irańskie oraz wąż – lancetogłów kalifornijski. Edukatorzy z ogrodu zoologicznego opowiedzą o tych niezwykłych zwierzakach, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Pokazy będą oczywiście zorganizowane z troską o spokój i bezpieczeństwo zwierząt.

W Manufakturze pojawi się również wystawa zdjęć podopiecznych Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Na fotografiach zobaczyć będzie można zwierzęta, które wkrótce zamieszkają w Orientarium, a także wieloletnich mieszkańców łódzkiego zoo.

ZOOstań ekspertem – Warsztaty edukacyjne

Najważniejszym punktem atrakcji w Manufakturze będą warsztaty edukacyjne, bazujące na życiu mieszkańców Orientarium. Powstający w łódzkim zoo kompleks, stawia przede wszystkim na edukację – nie tylko prezentuje faunę i florę, ale także opowiada o problemach i zagrożeniach stojących przed jego podopiecznymi.

  • Powiedz stop kości słoniowej!

Edukatorzy zaprezentują ciekawe eksponaty i opowiedzą o zagrożeniach słoni indyjskich w naturze. Liczebność tego gatunku drastycznie maleje. Zwierzęta te padają ofiarą kłusowników, którzy chcą pozyskać od nich ciosy – tak zwaną kość słoniową. Szacuje się, że co godzinę zabijane są 3 słonie. Dotyczy to głównie Afryki, ale słonie indyjskie także mają wiele problemów z przetrwaniem. Dodatkowo, ten gatunek w Azji pada ofiarą nieodpowiedzialnej turystyki.

  • Powiedz stop palmie olejowej!

Podczas tych zajęć edukatorzy będą opowiadać o lasach Indonezji – kiedyś jednych z najbujniejszych obok Kotliny Kongo i Amazonii. Obecnie są one w zastraszającym tempie wycinane pod plantacje palmy olejowej. Cierpią na tym głównie mieszkańcy tych dziewiczych lasów, między innymi niedźwiedzie malajskie oraz orangutany sumatrzańskie. Warto podkreślić, że orangutany to jedni z najbliższych krewnych człowieka. Na naszych oczach znikają z planety. W wyciętych pod plantacje lasach nie są w stanie zapewnić sobie pożywienia i schronienia.

  • Powiedz stop zupie z płetwy rekina!

Trzecie warsztaty będą poświęcone rekinom i płaszczkom, czyli jednej z najbardziej fascynujących grup ryb na Ziemi. Spokojne życie rekinów zostało przerwane w 1975 roku wraz z premierą filmu „Szczęki”. Hit kinowy stał się powodem wybuchu ogólnoświatowej paniki przed tymi ciekawymi rybami. Szacuje się, że w ciągu 10 lat rekiny atakują ze skutkiem śmiertelnym około 6 osób na Ziemi. Dla porównania, co rok człowiek zabija między 100 a 200 milionów rekinów. Część z nich zabijana jest ze strachu, wiele jako składnik tak zwanej zupy z płetwy rekina.

ZOOrganizuj czas dziecku – animacje dla najmłodszych

Podczas zoologicznych spotkań w Manufakturze nie zabraknie również ciekawych animacji dla najmłodszych. Przez całą sobotę maluchy mogą brać udział w warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy czy kolorowankach – przepis na udany weekend gotowy!

ZOOrientuj się – zdobądź gadżety i bilety do Orientarium

Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody. W konkursie „zoORIENTUJ się” do wygrania będą vouchery do Orientarium. Przez cały dzień będziemy także kręcić edukacyjnym kołem fortuny. Prawidłowe odpowiedzi na proste pytania zostaną nagrodzone wyjątkowymi gadżetami z łódzkiego zoo.

 

Ruszyła loteria dla głodnych wrażeń! Do wygrania – wycieczka na Zanzibar!

Ruszyła nowa loteria Manufaktury, skierowana do gości restauracji znajdujących się na rynku Manufaktury. Złap gastrofalę, to loteria, w której skorzystanie z oferty restauracyjnej pozwoli spełnić marzenie o wakacjach idealnych – nagrodą główną jest wycieczka na Zanzibar dla dwóch osób, o wartości 15 tysięcy złotych!

Co zrobić, by wygrać rajską nagrodę? Zadanie jest proste – w dniach 15.01-27.02.2022r. należy zjeść w jednej z restauracji lub kawiarni na rynku Manufaktury za minimum 100 zł (na maksymalnie 3 paragonach), wypełnić  kupon loteryjny i wrzucić do urny znajdującej się w dowolnej restauracji/kawiarni na rynku Manufaktury oraz w Punkcie Info w galerii handlowej Manufaktury. Bardzo ważne, by zachować paragon(y) potwierdzający zakupy – bez tego odbiór nagrody nie będzie możliwy!

W loterii można wziąć udział wiele razy – każdą gastronomiczną wizytę w Manufakturze warto zakończyć wypełnieniem kuponu.

Oprócz imponującej nagrody głównej, wycieczki na Zanzibar dla dwóch osób, pod skrzydłami biura podróży ITAKA, do wygrania są także karty podarunkowe Manufaktury, o wartości 1000 zł, 500 zł i 100 zł. Ogłoszenie wyników losowania odbędzie się 28 lutego o godz. 18 w Qulinarium w Manufakturze. Ze specjalnie przygotowanej urny, organizator wylosuje zwycięskie kupony – osobista obecność uczestników nie jest wymagana – zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

*Regulamin loterii jest do wglądu w biurze Organizatora oraz w Biurze Dyrekcji i w Punkcie Informacji Manufaktury.

Święto Bajgla w Galicji!

Nowojorskie przysmaki w Manu? Tak! A to wszystko za sprawą restauracji Galicja, w której trwa Święto Bajgla. Do 28 stycznia łodzianie mogą spróbować tam autorskich pomysłów na ulubioną przekąskę nowojorczyków.

Miękka oponka z wyrazistymi dodatkami szturmem podbiła amerykańskie serca i wciąż uchodzi za jedną z najlepszych propozycji śniadaniowych. Doskonale wie o tym restauracja Galicja, która zaprasza wszystkich łódzkich foodies do spróbowania swoich autorskich kompozycji z bajglem w roli głównej.

Pieczywo, wypiekane na miejscu, można dostać w 3 różnych wariacjach: dwóch mięsnych i jednej wegatariańskiej. Dla mięsożerców Galicja przygotowała wersję z szarpaną wołowiną, sałatą rzymską, boczniakiem, marynowaną kalarepą, sosem rosyjskim i chutneyem brzoskwiniowo–gruszkowym podanego z ogórkiem kiszonym, a także z grillowanym plastrem schabu, serem cheddar, jajkiem sadzonym i sałatką z kalarepy, koperku i chili, podanego z czerwonym sosem. Wege opcja ma kotlet z bobu, rukolę, marynowane jabłko i ogórka, marchewkę i ostry sos.

Wszystkie kanapki, w cenie 29 zł, będą dostępne w Galicji aż do 28 stycznia.

Ruszył remont parkingu nad TK Maxx

Ze względu na trwający remont parkingu nad sklepem Tk Maxx, w najbliższym czasie liczba dostępnych tam miejsc parkingowych będzie ograniczona.

Remont będzie obejmował wymianę wszystkich warstw izolacyjnych i jezdnych na parkingu. Mając na uwadze komfort Gości, remont zaplanowano tak, by wyłączać z użytkowania tylko te miejsca, w których prowadzone będą prace. Po ukończeniu danego etapu realizacji, nowe miejsca parkingowe będą oddawane do dyspozycji Gości.

Zakończenie prac jest planowane na IV kwartał 2022 roku.

Malarskie byty Darii Solar – wystawa w Muzeum Fabryki w Manufakturze

Już 14 stycznia otworzy się niezwykła wystawa Darii Solar w Muzeum Fabryki. Łódzka artystka, członkini zespołu artystów-malarzy tworzących Oscarowy film „Twój Vincent”, pokaże w Manufakturze prace dotyczące niepokoju o współczesną i przyszłą kondycję człowieka w relacji z maszyną.

Pod koniec XIX wieku francuski postimpresjonista, Paul Gauguin, namalował obraz, którego tytuł złożył z trzech doniosłych pytań: „Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” To ostatnie pytanie — pytanie o przyszłość ludzkości — nurtuje również Darię Solar – doświadczoną i cenioną łódzką malarkę. Człowiek jako jednostka fascynuje artystkę od początku jej kariery artystycznej. Na portretach pędzla artystki, człowieczeństwo prezentuje się jako unikalna synergia fizycznej natury naszych ciał, samoświadomości istnienia oraz emocji wynikających z egzystowania w obu tych stanach jednocześnie. Czy stworzymy roboty, które nas zastąpią? Czy sami staniemy się cyfrowymi tworami? Zapraszamy do zagłębienia się w etyczno-filozoficzne rozważania na temat masowej komputeryzacji i robotyzacji, a także naszego miejsca w przyszłym cyfrowym świecie.

*Wystawę będzie można oglądać do 13 lutego. Na 11 lutego zaplanowano finisaż wystawy i spotkanie z autorką.

Szczegóły

Początek:
21 stycznia
Koniec:
23 stycznia
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*