NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 6-8 marca

6 marca - 8 marca

Oddaj krew, nie tylko dla kobiet

W niedzielę, 8 marca, w Dzień Kobiet, w samo południe na rynku Manufaktury pojawi się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Najcenniejszy dar będzie można oddawać w godz. 12- 16:30.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od lat współpracuje z Manufakturą – miejscem, w którym łodzianie najchętniej oddają krew w mobilnym punkcie, czyli czerwonym krwiobusie. W tym roku autobus RCKiK będzie pojawiał się w popularne święta – najbliższa okazja już w niedzielę, w Dzień Kobiet.
Krwiobus stanie przy wejściu do galerii handlowej Manufaktury w samo południe. Krew będzie można oddawać od godz. 12 do 16:30.
Krew może oddać każdy, kto ma 18-65 lat i posiada dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), waży powyżej 50 kg i nie chorował na żółtaczkę. Przeciwskazaniem są też operacje, wykonane tatuaże i przekłucie uszu w ostatnich 6 miesiącach. Przed pobraniem krwi należy zapoznać się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnić kwestionariusz dla krwiodawców.
Następna okazja już niebawem – w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca.

Szóste urodziny Bawełny

Warsztaty kulinarne dla najmłodszych, włoski weekend pełen smakołyków oraz okazały tort – to tylko niektóre z atrakcji, które na najbliższy weekend przygotowała restauracja Bawełna w Manufakturze, z okazji swoich szóstych urodzin.
Gdy sześć lat temu Bawełna dołączyła do grona restauracji na rynku Manufaktury, od razu zaskarbiła sobie serca łódzkich smakoszy. Sukces przyszedł natychmiast – od pierwszych dni goście Manufaktury docenili fantastyczny, postindustrialny wystrój, śródziemnomorską kuchnię opartą na znakomitej jakości produktach oraz profesjonalną obsługę.
Bawełna nie tylko od sześciu lat niezmiennie trzyma wysoki poziom, ale przez lata stała się też jedną z największych restauracji w Manufakturze. Ma aż trzy poziomy: w klimatycznej piwnicy z czerwonej cegły można zorganizować uroczystość rodzinną lub kameralną imprezę firmową. Parter to oczywiście serce lokalu – otwarta kuchnia, w której goście mogą podpatrzeć, jak sprawnie działającym organizmem jest zespół kucharzy Bawełny.
Na piętrze – Bawełna Bar i absolutnie unikatowa, autorska oferta koktajli, komponowanych przez znakomitych barmanów, regularnie startujących i wygrywających ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy barmańskie.
Latem przed Bawełną staje stylowy ogródek – pizza z pieca opalanego drewnem, smakuje jeszcze lepiej, gdy można rozkoszować się nie tylko jej smakiem, ale i widokiem na zabytkowy rynek Manufaktury.
W najbliższy weekend tę kultową pizzę nauczą się robić najmłodsi. Z okazji urodzin Bawełny, w sobotę 7.03. o godz. 9 mali kucharze będą kręcić placki w swoich ulubionych konfiguracjach smakowych. Koszt to 40 zł, a cały dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne – lokal od dawna wspiera Nadię, podopieczną fundacji Dom w Łodzi. Zapisy przyjmowane są telefonicznie (42 633 34 44) oraz mailowo (restauracja@bawelna-lodz.com).
Przez cały weekend urodzinowy, od piątku do niedzieli królować będzie kuchnia włoska w najlepszym wydaniu. W specjalnym menu prosto z Italii znajdą się m.in.: lasagne, saltimbocca alla romana, czyli cielęcina z plastrami szynki parmeńskiej, talerz z 4 rodzajami bruschetty (w tym z szynką parmeńską i rostbefem), a także najsłynniejsze włoskie desery: tiramisu i panna cotta. Ci, którzy nie zdążyli spróbować propozycji Bawełny na Jemy w Łodzi Pizza Fest, będą mieli szansę nadrobić zaległości, bo w weekend pojawi się również Pizza Bolonia z ricottą, włoską mortadellą z pistacjami, tymiankiem, pomidorami cherry, mozzarellą di bufala i rukolą. Oczywiście barmani również zadbają o odpowiednią oprawę urodzin – najsłynniejszym włoskim likierem jest limoncello i on będzie królował w ten weekend.
W sobotę o godz.22 – punkt kulminacyjny urodzin, czyli tort! Bawełna słynie z obłędnych tortów bezowych, tak więc właśnie takim poczęstuje swoich 100 gości.
Z kolei w niedzielę w lokalu pracować będą tylko mężczyźni, a każda z pań, która odwiedzi Bawełnę, otrzyma miły upominek z okazji Dnia Kobiet.
Właściciele Bawełny od początku duży nacisk kładą również na działalność artystyczną, więc podczas urodzin nie mogło zabraknąć i tego akcentu: na ścianach będzie można podziwiać wystawę fotograficzną „Bawełna Backstage” pokazującą pracę restauracji „od kuchni”, dosłownie! Sto lat Bawełno!

Wiosna coraz bliżej, strzeżony parking rowerowy tuż-tuż

Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca (sobota), Manufaktura uruchomi strzeżony parking rowerowy. W tym roku na cyklistów czeka nietypowa nowość.
Strzeżony parking rowerowy działa przez cały sezon wiosenno-letni w przestrzeni między budynkiem galerii handlowej Manufaktury a siedzibą muzeum ms2. Jest ważną częścią wachlarza usług dodatkowych, które Manufaktura oferuje swoim gościom, a także pracownikom.
Na parkingu można zostawić swój rower na cały dzień – opłata jest jednorazowa i wynosi 2 zł, niezależnie od czasu postoju.
W tym roku nowością jest możliwość nie tylko pozostawienie roweru elektrycznego, ale także naładowanie go w nowej stacji – pierwszego dnia wiosny uruchomione zostaną trzy stanowiska do ładowania rowerów elektrycznych.
Z parkingu korzystają zarówno goście Manufaktury, jak i pracownicy, którzy coraz liczniej korzystają z jednośladów.

Szczegóły

Start:
6 marca
Koniec:
8 marca
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*