NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 5-7czerwca

5 czerwca 2020 - 7 czerwca 2020

Karuzela wiedeńska i samochodziki – wracają zewnętrzne atrakcje na rynku Manufaktury

Przejechać się na koniu, w karocy czy na tygrysie? A może poszaleć niewielkim elektrycznym autem? Od soboty, 6 czerwca, powrócą znane i lubiane atrakcje w Manufakturze: karuzela wiedeńska i tor dla niezwykłych autek. Oczywiście korzystać z nich będzie można na specjalnych zasadach, z zachowaniem środków ostrożności.

Trudno wyobrazić sobie letni krajobraz Manufaktury bez stylowej karuzeli wiedeńskiej – co roku, gdy robi się ciepło, pojawia się na rynku, w sąsiedztwie restauracji Szpulka i sklepu TK Maxx. Wykonana z wielką starannością i dbałością o detale, podświetlana wieczorem, cieszy oczy małych i dużych gości Manufaktury. Znów pojawi się w Manufakturze od najbliższej soboty. Przez pierwszy tydzień będzie można się na niej przejechać za symboliczne 2 zł. Oczywiście, w związku z obecną sytuacją, każdy chętny będzie poproszony o dezynfekcję rąk, a po każdej turze konik, tygrys, karoca i inne elementy karuzeli będą dezynfekowane.

Po drugiej stronie rynku, przy kinie Cinema City, tak, jak w poprzednich latach, stanie tor dla nietypowych autek. Będzie tam można pojeździć wozem policyjnym, formułą 1, traktorem czy motorem. Pojazdy są ekologiczne i bardzo ciche. Tu również będą obowiązywały ścisłe zasady dotyczące higieny. Na tę atrakcję także przygotowano powitalną promocję – do przyszłego weekendu za jedną sesję goście zapłacą tylko 5 zł.

O fenomenie Netflixa w Empiku

Empik kontynuuje spotkania z twórcami on-line. W tym tygodniu szczególnie interesująca jest rozmowa z Marc Randolph, założyciel Netflixa, który opowie o swojej książce pt. „Netflix. To się nigdy nie uda”.

Cykl wirtualnych rozmów na żywo #premieraonline, zainicjowany pod koniec marca 2020 roku przez Empik, zgromadził już ponad półtora miliona unikalnych odbiorców. W najbliższym tygodniu w studiu Empiku pojawią się Paulina Świst (3.06) i Marc Randolph (4.06). Transmisje live będą dostępne na stronie Facebook.com/Empikcom od godz. 18:00. Obie rozmowy poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet). Wywiady będą tłumaczone na język migowy.

Trudno uwierzyć, że pomysł na najpopularniejszy serwis vod powstał ponad 20 lat temu! Dawno, dawno temu, na rynku królowały stacjonarne wypożyczalnie filmów. Wszyscy naliczali kary za przetrzymanie kaset, o streamingu video nikt jeszcze nie słyszał, a upowszechnienie się technologii DVD wydawało się równie bliskie, co wprowadzenie latających deskorolek. Tak właśnie wyglądał świat w 1997 roku, kiedy Marc Randolph wpadł na pewien pomysł: wykorzystać internet do wypożyczania filmów. Razem z Reedem Hastingsem, głównym inwestorem, założył firmę, a sam objął fotel dyrektora generalnego. W książce „Netflix. To się nigdy nie uda” (Wydawnictwo SQN) założyciel Netflixa opowiada niezwykłą historię powstania tego popularnego serwisu streamingowego.

Niemniej książka nie jest tylko opowieścią z pierwszej ręki o początkach legendarnego przedsiębiorstwa. To także porywająca lektura, która dostarcza odpowiedzi na fundamentalne pytania o podejmowanie ryzyka tak w interesach, jak i w życiu prywatnym. Jak zacząć? Jak przetrwać rozczarowanie i klęskę? Jak poradzić sobie z sukcesem? Czym w ogóle jest sukces? Od pomysłu, przez budowanie zespołu, aż po świadomość, kiedy należy odpuścić.

Nowe godziny otwarcia Manufaktury

Manufaktura zmieniła godziny pracy: obecnie galeria handlowa i food court są czynne do godz. 21. Co najmniej do tej godziny będą też czynne restauracje na rynku, choć mogą dłużej. Nowe godziny obowiązują do 30 czerwca.

Galeria handlowa Manufaktury czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 10-21. Te same godziny obowiązują również w niedziele handlowe.

W strefie food court można przed porannymi zakupami wzmocnić się śniadaniem, gdyż tamtejsze lokale pracują już od 9:30. Ta przestrzeń zamyka się, podobnie jak galeria handlowa o godz. 21. Food court, w przeciwieństwie do galerii handlowej, pracuje również w niedziele niehandlowe – ciepły posiłek można w takie dni zjeść tu od godz. 12 do 20.

W „nie zakupowe” dni pracują również restauracje i kawiarnie – co najmniej od 10 do 21, ale mogą dłużej: o szczegóły warto pytać w konkretnych lokalach.

Autonomiczne godziny otwarcia mają markety Auchan (pon.-sob.: 7-22, niedziela handlowa 8-21) oraz Leroy Merlin (pon-pt: 6:30-21:30, sob – 7:21, niedziela handlowa: 9-21).

Szczegółowe informacje są na stronie www.manufaktura.com

Szczegóły

Start:
5 czerwca 2020
Koniec:
7 czerwca 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*