NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 5-7 listopada

5 listopada 2021 - 7 listopada 2021

Bon apetit! – kulinarne warsztaty dla dzieci

Manufaktura rozpoczęła cykl kulinarnych warsztatów dla dzieci. Aspirujący mali szefowie kuchni mogą poznawać podstawy gotowania, ale także puścić wodze fantazji! W najbliższą niedzielę coś, co maluchy uwielbiają – włoska pizza!

W niedzielę (7.11) w Qulinarium mali kucharze spróbują swoich sił jako pizzaiolo – przed nimi warsztaty, na których nauczą się, jak wyrobić najlepsze ciasto do pizzy! Mąka, woda, trochę drożdży i… mnóstwo radości! Do tego dzieciaki będą mogły same skomponować sos z aromatycznych pomidorów i dobrać swoje ulubione dodatki: mozarella, salami, a może pieczarki?

Warsztaty odbywać się będą w dwóch turach – o godz. 12 i 14. Zapisy na warsztaty obowiązują drogą telefoniczną pod numerem: 698 213 862. Zapraszamy dzieci od 7 r.ż. samodzielnie, lub od 4. r.ż. – z opiekunem.  Należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wybraną godzinę: 12 lub 14. Koszt warsztatów to 40 zł.

W następnych tygodniach młodzi adepci sztuki kulinarnej skomponują jesienną sałatkę, poczują się jak prawdziwi sushi-masterzy, a wreszcie dowiedzą się, jak zdrowo komponować posiłki.

Harmonogram warsztatów:

7.11 – Ulepmy coś smacznego, czyli wszystko o pizzy

14.11 – Owocowa jesień (sałatki i dania z owoców)

21.11 – Sushi dla najmłodszych

28.11 – Warzywa da się lubić

 

„Wehikułem czasu” przez twórczość polskich malarzy

3 listopada w galerii handlowej Manufaktury nastąpi uroczyste otwarcie wystawy Caritas Archidiecezji Łódzkiej, „Wehikuł czasu”. Wystawa jest wynikiem kilkumiesięcznego projektu, w który zaangażowano łódzkich seniorów.

Na fotografiach będzie można podziwiać seniorów związanych z Caritas Archidiecezji Łódzkiej, którzy pozowali do dzieł największych polskich malarzy. Wybrane dzieła pochodzą z różnych okresów sztuki, począwszy od średniowiecza, a kończąc na Młodej Polsce. Wystawa jest podsumowaniem kilkumiesięcznej wędrówki seniorów poprzez epoki, zmieniający się czas i rzeczywistość charakterystyczną dla danego okresu. Ukazuje nieprzemijające piękno człowieka przez pryzmat malarstwa i fotografii. Seniorzy wcielając się w postacie z portretów ukazują to piękno, bez względu na metrykę, pochodzenie czy doświadczenie życiowe.

Sesji towarzyszyło dużo emocji. Widzieliśmy, jak seniorzy przeżywają każdy element: dobór stroju, profesjonalny makijaż. Potem już samo pozowanie do fotografii i ciekawość, jaki będzie efekt końcowy – mówi Anna Maciejewska, koordynator projektu. – Seniorzy nie widzieli jeszcze zdjęć, zobaczą je pierwszy raz podczas otwarcia wystawy – dodaje Maciejewska.

Wystawę zrealizowano w ramach programu Aktywni+, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Fotografie będzie można oglądać na 1. Piętrze nad rotundą galerii handlowej Manufaktury do 15 listopada.

Zaszczep się w Manufakturze – nowy punkt szczepień

Od listopada w Manufakturze pracować będą aż 3 punkty szczepień. Do tych prowadzonych przez przychodnię Enel-Med i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego, dołącza właśnie punkt w aptece Superpharm.

W aptece Superpharm będzie można zaszczepić się preparatem Pfizer – szczepienia będzie prowadzić wykwalifikowany personel medyczny, w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Punkt będzie czynny tak, jak apteka, czyli od 9 do 22, ale na szczepienie trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić poprzez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską linię telefoniczną pod numerem 989 lub e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Apteka Superpharm znajduje się na parterze galerii handlowej Manufaktury, przy tzw. małej rotundzie.

Jednocześnie, nadal działać będzie Punkt Szczepień prowadzony przez WSRM. Punkt szczepień znajduje się w lokalu od strony ul. Zachodniej, pomiędzy Pizzerią 105-ką a kolorowymi literkami Manufaktura. Będzie czynny w piątki, soboty i niedziele w godzinach 12.30-19. Szczepienia są wykonywane wyłącznie preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson. W akcji mogą wziąć udział wszyscy powyżej 18. roku życia. Na szczepienie nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować – wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Cały czas można zaszczepić się także w Centrum Medycznym Enel-Med w Manufakturze. Placówka posiada preparaty Pfizer/BioNTech i AstraZeneca. Pierwszym z nich mogą szczepić się już dzieci od 12. roku życia (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego), drugi przeznaczony jest wyłącznie dla osób powyżej 18. lat. Zapisy na szczepienie prowadzone są w centrum w Manufakturze (poziom 3, wejście od strony ul. Drewnowskiej), telefonicznie, a także poprzez stronę internetową: https://enel.pl/szczepienie-przeciw-covid-19/

 

Szczegóły

Początek:
5 listopada 2021
Koniec:
7 listopada 2021
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*