NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 4-6 stycznia

4 stycznia 2019 - 6 stycznia 2019

Trzeci Bieg Trzech Króli w Manufakturze

 

W niedzielę (6.01) odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Biegu Trzech Króli. Wydarzenie stało się już łódzką tradycją, podobnie jak lokalizacja – po raz kolejny start i meta biegu będą miały miejsce na rynku Manufaktury.

Trasa Biegu Trzech Króli ma 5 kilometrów i prowadzi z Manufaktury, ulicami Zachodnią/Kościuszki, Zamenhofa do Piotrkowskiej i pl. Wolności, a potem z powrotem na rynek w Manufakturze. Dystans pozwala na udział w biegu nawet tym, którzy nie trenują regularnie.

Z roku na ro bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – W tym roku na linii startu stanie 2 500 uczestników – mówi Robert Blesiński, organizator biegu. – Ze względu na liczbę uczestników, prosimy by pakiety startowe odbierać już w sobotę. Biuro zarodów będzie się mieścić na parterze przy wejściu na food court (obok restauracji Bierhalle) w sobotę (5.01) w godzinach 15-20, oraz w niedzielę (6.01) w godzinach 12:30-16:30.

W niedzielę warto przyjść na rynek Manufaktury by kibicować zawodnikom – każdy biegacz wie, jak ważny i motywujący jest taki doping. Od godziny 15 na rynku Manufaktury zaplanowano wydarzenia towarzyszące: około 15:40 wystąpi chór Cantylena z koncertem kolęd, a chwilę później rozgrzewkę dla wszystkich uczestników poprowadzą trenerzy z Saturn Fitness. W niedzielę Food court będzie czynny od 12 do 20. Czynny będzie też domek gastronomiczny na rynku.

 

Harmonogram 3. Biegu Trzech Króli Łódź
• 16.30 – zamknięcie biura zawodów
• 17.00 – start do biegu na 5 km
• 17.15 – powitanie pierwszych zawodników na mecie
• 17.45 – zamknięcie trasy biegu
• 17.45 – wręczenie nagród na scenie dla zwycięzców kategorii OPEN K i M
• 18.00 – dekoracje na scenie zawodników poszczególnych kategorii wiekowych
• 18:30 – zakończenie imprezy

 

 

 

 

 

 

Święto Trzech Króli – co otwarte, co zamknięte?

 

Choć 6 stycznia galeria handlowa Manufaktury będzie nieczynna, działać będzie food court – strefa fast food w Manufakturze. Pracują też kino, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, fitness klub, a także restauracje i kawiarnie na rynku.

W najbliższą niedzielę można wybrać się na lodowisko, które będzie czynne w godzinach 12-15 i 17-21. Na najmłodszych czekać będą atrakcje Jupi Park – ta niezwykle popularna sala zabaw w Święto Trzech Króli pracuje od godz. 12 do 20. Experymentarium czeka na poszukiwaczy naukowych przygód od 12 do 20, w tych samych godzinach czynna będzie Arena Laser Games. Kino Cinema City zaprasza od 9:30 do 22:30, z kolei Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na spektakl „Koziołek Matołek” o 16:15.

Na kawę już od 9 zapraszają Costa Coffee i Starbucks. Ci, którzy chcą celebrować posiłek, mogą wybrać się do jednej z restauracji na rynku w Manufakturze. 6 stycznia większość z nich pracuje w standardowych godzinach. Od 11 zapraszają m.in. Anatewka, Coś Dobrego, Galicja, Ganesh, Lavash, The Mexican, Pankejk, Pini Grill &Delikatesy, Polka, restauracja tajska Hot Spoon, Sphinx, Tawerna Pepe Verde i Whiskey in The Jar. Godzinę później, otwierają się: Bawełna, Bierhalle, Hana Sushi i Szpulka.

Szczegółowa lista wraz z godzinami otwarcia znajduje się na stronie www.manufaktura.com

 

 

 

 

Manufaktura gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

 

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze to dwudniowe szaleństwo w szczytnym celu! W sobotę w galerii handlowej, a w niedzielę na rynku Manufaktury łodzianie będą mogli wziąć udział w licytacjach, koncertach i najróżniejszych pokazach. Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji WOŚP będzie Enej. A wszystko to, by zebrać jak najwięcej środków na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie dzieci.

 

Manufaktura od samego początku włącza się w coroczne finały WOŚP. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sprzęt trafi przede wszystkim do zakładów diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Słowem, wszystkiego, co jest potrzebne do ratowania zdrowia i życia najmłodszych.

Sztab WOŚP będzie się mieścił w lokalu pomiędzy restauracjami Pini i Anatewka. W tegorocznej zbiórce weźmie udział aż 340 wolontariuszy!

 

 

Sobota – wydarzenia towarzyszące

Przez całą sobotę w galerii handlowej Manufaktury będą się odbywać wydarzenia towarzyszące 27. Finałowi WOŚP. Tego dnia na terenie galerii kwestować będą mogli tylko wolontariusze Sztabu WOŚP Manufaktury.

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 27 licytacji na 27. Finał. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie min.: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka Polski w pływaniu, medalistka Mistrzostwa Świata, himalaista Piotr Pustelnik, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, posłanka Małgorzata Niemczyk, czy raper i motywator Przemek „DSM” Wieczorek.

Przez cały dzień licytacjom będą towarzyszyły występy i pokazy. Już o 11:27, na rozpoczęcie licytacji, zabrzmi hit „Hey Joe” zagrany na 27 gitar. Zaplanowano również występ tancerzy z Egurrola Dance Studio Manufaktura, zagra Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, wystąpią także dzieciaki ze School of Music. Miłośnicy motoryzacji mogą liczyć na atrakcje przygotowane przez Fun and Drive, a także na spotkanie z motocyklistami z grup Berserkers i Czarne Orły. Akcję będą też wspierać studenci z Uniwersytetu Medycznego i IFMSA, którzy przeprowadza pomiary ciśnienia i glikemii przygodnej, a także składu ciała, wraz z poradami dietetycznymi. Pojawi się też Szpital Pluszowego Misia i stoisko dotyczące profilaktyki depresji i higieny snu. Nowością będzie w tym roku Virtual House – czyli stanowisko z goglami VR. Pojawią się również zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze aktualnego Mistrza Polski w rugby – Master Pharm Budowlani Łódź.

To tylko cześć wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w sobotę (12.01) w galerii handlowej Manufaktury w godzinach 11:27 – 21:59.

 

 

Niedziela – atrakcje na rynku

Przez całą niedzielę (13.01) na rynku Manufaktury będzie się grało już od godziny 11.00! Każdy kto zechce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, wrzucając datki do puszek wolontariuszy, może liczyć na dziesiątki atrakcji.

Na rynku będą się prezentować grupy rekonstrukcyjne, tancerze i miłośnicy motoryzacji. Zaplanowano przejażdżki na kucykach, wesołe miasteczko, pokazy sprzętu strażackiego i zabytkowych samochodów. Do Manufaktury wraca też ulubiony przez łodzian Diabelski Młyn. Będzie można posilić się gorącą grochówką i wzmocnić kubkiem grzańca.

Chętni będą mogli wjechać podnośnikiem koszowym na wysokość 10 metrów. Zaplanowano także przejażdżki sportowymi samochodami z Fun and Drive. Pojeździć będzie również można z instruktorami z jednej z łódzkich szkół nauki jazdy. Na rynku stanie także szybowiec i przez cały dzień będzie wycinana rzeźba z lodu.

Na lodowisku będą się odbywać pokazy jazdy figurowej, zaplanowano też rozgrywki hokeja, a w specjalnym namiocie można będzie rozegrać turniej w bule. Odbędą się też pokazy tańca dla seniorów i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez PCK i studentów Uniwersytetu Medycznego. Kwestować będą również strażnicy miejscy, strażacy, ratownicy medyczni i członkowie grup rekonstrukcyjnych. Przed sceną na rynku planowane są występy szkockiej orkiestry dętej Pipes & Drumes.

 

Od godziny 16 rozpoczną się koncerty na scenie, wystąpią: ZAWIERKA, Konkubent, Yogo, Naked Root, Navi, Zdrowa Woda, Normalsi i Sebastian Wojtczak, a gwiazdą wieczoru będzie niezwykle energetyczny Enej. Koncert finałowy zaplanowano tuż po godzinie 20.

 

W niedzielę galeria handlowa będzie nieczynna, jednak w wejściu głównym od strony rynku  przez cały dzień będzie powstawać serce ze złotych monet. Każdy chętny może dorzucić do tej niezwykłej instalacji swój grosik… a najlepiej wiele grosików! Tutaj również staną stanowiska medyczne pokazy pierwszej pomocy, Fundacja Diabeciaki, badania HCV i IFMSA. Food Court będzie czynny w godzinach 10-20.

 

 

Niehandlowe i tak love

 

W 2019 roku, przybywa w kalendarzu niedziel wolnych od handlu. Jednak w Manufakturze jak zwykle nie zabraknie atrakcji.

Również w niedziele wolne od handlu Manufaktura tętni życiem. Czynne są restauracje, kino Cinema City i Teatr Mały. Pełną parą pracuje otwarty niedawno Saturn Fitness. Muzeum Fabryki i Experymentarium, oprócz stałych wystaw, organizują także warsztaty artystyczne, naukowe i ekologiczne. Na wielbicieli gier czeka Jazda Park a najmłodsi przez cały dzień mogą korzystać z atrakcji Jupi Parku. W niedziele czynna jest również ścianka wspinaczkowa i Kręgielnia Grakula. W każdą niedzielę mnożna też kupić świeże pieczywo i ciasta w piekarni Piekarz. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.manufaktura.com.

W styczniu galeria handlowa Manufaktury będzie czynna tylko w jedną niedzielę – 27.01.

 

 

 

 

 

Szczegóły

Początek:
4 stycznia 2019
Koniec:
6 stycznia 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*