NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 4-6 września

4 września 2020 6 września 2020

Zjedz obiad, kup bilet do kina za 15 zł!

Sposób na idealną niedzielę? Pyszny obiad z rodziną w restauracji w Manufakturze, a potem seans w kinie Cinema City. Brzmi zachęcająco, zwłaszcza, że Manufaktura rusza z nową promocją: w każdą wrześniową niedzielę, za okazaniem paragonu z restauracji w Manufakturze, będzie można kupić bilety do kina taniej!

To zupełnie nowa akcja Manufaktury: wystarczy wybrać się w niedzielę do restauracji w Manufakturze (zarówno w Qulinarium, jak i na rynku), wydać min. 50 zł i odebrać bilet za 15 zł do kina Cinema City (na seansy 2D). Jeśli ktoś wyda 100 zł lub więcej, otrzyma zniżkę na 2 bilety.

By zrealizować zniżkę należy udać się z paragonem i podpiętym do niego kodem (zajmą się tym kelnerzy) do kasy kina Cinema City w Manufakturze. Tańsze wejście do kina będzie można kupić i zrealizować tylko w tę samą niedzielę, warto więc zaplanować sobie całe popołudnie w Manufakturze.

Niedzielę w Manufakturze można zacząć już od śniadania – kultowe wręcz propozycję na poranek ma Szpulka – śniadanie a’la Szpulka, jaja po benedyktyńsku z łososiem, zapiekane jajka sadzone czy gofry słodkie lub wytrawne to tylko niektóre pozycje ze śniadaniowego menu. Na kawę i coś słodkiego warto wybrać się do Costa Coffee lub kawiarni Starbucks na rynku.

W porze niedzielnego obiadu czynne są wszystkie restauracje na rynku oraz w Qulinarium – nowej strefie restauracyjnej w budynku galerii handlowej. W niedzielę wchodzi się tam przez wejście między restauracjami Lavash i Bierhalle. Oferta gastronomiczna Manufaktury to aż 40 lokali serwujących różne kuchnie – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Akcja to także znakomita okazja, by spędzić jakościowy czas w gronie rodzinnym, zwłaszcza, że w repertuarze kina Cinema City nie brakuje propozycji filmów familijnych: np. zabawne „Naprzód”, „O czym marzą zwierzęta”, „Samsam” i oczywiście nowa przygoda kultowej paczki przyjaciół Scooby-Doo.

Można też wybrać się na randkę i obejrzeć romantyczne „Włoskie wakacje” albo komedie francuske „Jak być dobrą żoną” lub… „Klub rozwodników”. Miłośników kina akcji z pewnością skusi „Tenet”, czyli najnowsza produkcja C. Nolana. Interesującą propozycją jest też „Nieobliczalny” z Russellem Crowe w roli głównej. A może zakończyć weekend z mocnym akcentem? Czyli wybrać się na „Nowych mutantów”, oryginalny thriller, którego akcja rozgrywa się w odciętym od świata szpitalu, gdzie na obserwacji psychiatrycznej przetrzymywana jest grupa młodych mutantów.

 

Machinarium w Manufakturze – jedyny taki plac zabaw w Polsce!

Tu sztuka łączy się tradycją włókienniczą i… dobrą zabawą. Machinarium – ponad ośmiometrowa konstrukcja do eksplorowania dla małych zdobywców otworzy się w piątek (4.09) w Manufakturze. Tak innowacyjnego placu zabaw nie ma nigdzie w Polsce!

Pionierska konstrukcja przypominająca maszynę parową stanęła w tzw. małej rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Ogromną, ponad ośmiometrową wieżę otacza gigantyczna zjeżdżalnia, a by dostać się na górę, trzeba wspiąć się przez system platform z drabinkami, sznurowanymi „pajęczynami” i innymi konstrukcjami uwielbianymi przez najmłodszych. Maszyna jest „wprawiana w ruch” za pomocą przebywających wewnątrz dzieciaków! Tryby zębate zaczynają się poruszać i rozpędzają machinę w samym sercu Manufaktury, gdy dzieciaki dostaną się do wewnętrznego kołowrotka. W dole rozpościera się sensoryczna konstrukcja dla młodszych dzieci.

Inspiracją do projektu Machinarium były zbiory Muzeum Sztuki w Łodzi, posiadającego największą kolekcję sztuki współczesnej, na czele z pracami Wł. Strzemińskiego i Katarzyny Kobro. Widać tu również wyraźne nawiązania do neoplastycyzmu. – Nawiązania do sztuki są bardzo ważnym elementem Machinarium. Poczucie estetyki i wrażliwość na sztukę należy rozwijać od najmłodszych lat – informuje Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury w Łodzi. Dlatego też w najbliższym czasie zaplanowano warsztaty artystyczne prowadzone przez ekspertów z sąsiadującej z Manufakturą siedziby ms2 Muzeum Sztuki w Łodzi.

To coś więcej niż plac zabaw! Projekt stworzyła hiszpańska firma The Leisure Way, specjalizująca się w innowacyjnym aranżowaniu przestrzeni publicznych. Słyną z tworzenia niekonwencjonalnych miejsc aktywizujących przestrzeń – nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Mają na swoim koncie m.in. realizacje na lotnisku w Hongkongu, Emiratach Arabskich i Europie. Projekt dla Manufaktury jest pierwszą inwestycją realizowaną w Polsce.

Dni otwarte w Egurrola Dance Studio

Trwają zapisy do szkoły tańca Egurrola Dance Studio w Manufakturze. Już w ten weekend (5-6 września) zaplanowano tu bezpłatne lekcje otwarte.  W zajęciach mogą wziąć nawet trzylatki! To wspaniała okazja, by rozbudzać poczucie rytmu od najmłodszych lat.

Najbardziej roztańczone miejsce w Manufakturze czeka na nowych adeptów ruchu, tańca, a nawet akrobacji. Na zajęcia ogólnorozwojowe „Zabawy z tańcem i muzyką” można zapisać już trzyletnie maluchy. Rok starsze dzieci mogą uczyć się tańca nowoczesnego i baletu, a dzieci wczesnoszkolne dodatkowo akrobatyki. Od 9. r.ż można zapisać się na jazz lub hip hop, a dodatkowo technikę szkolić podczas zajęć z akrobatyki. Dla nastolatków przygotowano zajęcia z energetycznego dancehall’u, contemporary jazz i commercial dance.

Już w najbliższy weekend zaplanowano lekcje otwarte, w których każdy będzie mógł spróbować swoich sił i sprawdzić, który rodzaj tańca podoba mu się najbardziej. Wszystkie zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na profesjonalnych salach tanecznych.

Grafik dni otwartych i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie https://taniec.com.pl/ld/

Narodowe czytanie „Balladyny” w Teatrze Małym

W sobotę o godz.12 w całej Polsce zaplanowano narodowe czytanie „Balladyny”. Słynnego poematu J. Słowackiego będzie również można posłuchać w Teatrze Małym w Manufakturze.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano m.in.: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa,  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim.

W tym roku wybór padł na „Balladynę”. Jak co roku do inicjatywy pary prezydenckiej przystępuje Teatr Mały w Manufakturze. Tym razem będzie szczególnie, ponieważ utwór nie będzie czytany, a… mówiony z pamięci. Wszystko dzięki temu, że dramat Słowackiego jest w stałym repertuarze Teatru Małego.

Czytanie zaplanowano w samo południe w sobotę, 5 września, na scenie Teatru Małego. Wstęp wolny, obowiązują maseczki i dystans społeczny.

Szczegóły

Start:
4 września
Koniec:
6 września
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Manufaktura

Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*