NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Manufaktura – 23-25 kwietnia

23 kwietnia - 25 kwietnia

Exhibition Slow – nowa wystawa w Muzeum Fabryki

Już dziś (20.04) rusza niecodzienny projekt organizowany przez Muzeum Fabryki. Najnowsza hybrydowa wystawa „Exhibition Slow” będzie łączyć świat rzeczywisty z wirtualnym.

Muzeum Fabryki, podejmując nowe wyzwania w trakcie pandemii, organizuje wystawę dla artystów zrzeszonych w Polskiego Związku Artystów Plastyków – 18 łódzkich artystów zaprezentuje swoje dzieła najpierw stacjonarnie w Muzeum, a następnie w przestrzeni online. Począwszy od 20 kwietnia, co dwa tygodnie, dwójka twórców będzie konfrontować swoje prace, które następnie, odpowiednio udokumentowane i sfotografowane, przeniosą się do Internetu, robiąc miejsce kolejnym dziełom.

Wśród artystów, którzy zaprezentują swoje prace znaleźli się m.in. Urszula Klechta-Knol, Józef Janecki, Dariusz Młynarczyk, Barbarba Czerwińska. Projekt będzie trwał aż do 22 sierpnia.

Pier(w)si do badania!

8 maja na rynku Manufaktury pojawi się mammobus, w którym panie będą mogły wykonać profilaktyczne badania piersi. Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem: 42 254 64 10. Wcześniejsza rezerwacja, konieczna ze względu na pandemię, pozwoli zachować wszelkie środki bezpieczeństwa podczas wizyty. Panie w wieku 50-69 lat, które nie przeprowadzały mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, wykonają badanie bezpłatnie. Dla pozostałych kobiet, których nie obejmuje refundacja, koszt badania to 100zł.

Mammografia to jedna z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania zmian zachodzących w piersiach. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i pozwala na wdrożenie szybkiego leczenia. Mammobus w Manufakturze będzie czekał na chętnie kobiety 8 maja (sobota) w godzinach 10-17.

 

 

 

Co jest otwarte w Manufakturze?

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15.04 zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia nowych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do 25.04.2021 Manufaktura będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie. Co będzie otwarte?

Otwarte pozostają sklepy spożywcze, zarówno hipermarket Auchan, jak i sklepy specjalistyczne z produktami kuchni świata, serami, żywnością organiczną, kawą i herbatą oraz oczywiście piekarnie. Pracują także drogerie i apteka, sklep zoologiczny, salony prasowe i księgarnie, a także wiele punktów usługowych, m.in. salony optyczne, pralnia, placówki pocztowe i bankowe.

Sklep remontowo-budowlany Leroy Merlin działa w ograniczonym zakresie – otwarta jest część ogrodowa na parkingu, ale realizowane są także zamówienia internetowe i telefoniczne. Sklepy meblowe, a także salony fryzjerskie pozostają zamknięte.

Restauracje, zarówno w Qulinarium, jak i na rynku, pracują w trybie na wynos lub z odbiorem własnym i dowozem.

Pełna lista otwartych sklepów jest dostępna na naszej stronie internetowej www.manufaktura.com

Decyzję o ponownym przywróceniu działania centrum podejmą odpowiednie władze.

 

Szczegóły

Start:
23 kwietnia
Koniec:
25 kwietnia
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*