NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura 3-6 stycznia

3 stycznia - 6 stycznia

Jak jest czynna Manufaktura w święto Trzech Króli?

W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia, galeria handlowa Manufaktury będzie nieczynna, zaprasza natomiast food court oraz restauracje i rozrywka na rynku. Popołudniu będzie można kibicować uczestnikom Biegu Trzech Króli.

6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli galeria handlowa nie pracuje, ale nie oznacza to, że nie warto wybrać się do Manufaktury. To wręcz świetny pomysł! Zwłaszcza, że pracuje kino Cinema City (już od godz. 9:30), kawiarnie: Starbucks (od 8:30) Costa Coffee (od 9), a także restauracje: najwcześniej, bo o 11 swoje drzwi otworzą Bobby Burger, Galicja, Whiskey in The Jar, Hot Spoon Restauracja Tajska, Tawerna Pepe Verde, Sphinx. W samo południe będzie można zjeść w Zielonej, The Mexican i Bierhalle, a od 13 zaprasza Pini. Będzie można także wybrać się do Jazda!Park (od godz.10), Experymentarium (od 12) i na kręgle (od 9).

Czynny będzie także food courtu – od godz.12 do 20.

O godz. 17 na rynku rozpocznie się Bieg Trzech Króli – biegacze pokonają dystans 5 km przebiegając przez Manufakturę i fragment ul. Piotrkowskiej. Wcześniej ok. 15:30 zaplanowano koncert chóru dziecięcego.

 

Bieg Trzech Króli – biegacze znów w Manufakturze

W poniedziałek 6 stycznia biegacze z Łodzi i regionu (i nie tylko!) spotkają się w Manufakturze, by wziąć udział w Biegu Trzech Króli. To na Rynku Włókniarek Łódzkich zaplanowano start i metę tego sportowego wydarzenia, w którym weźmie udział 3 tys. osób!

To już ostatni moment, by zgłosić swój akces w Biegu Trzech Króli – rejestrować się można do 3.01 do godz.22 przez internet (na http://lodzbiegtrzechkroli.pl/), ale nie warto czekać do ostatnich minut. – Mamy już 2700 opłaconych zgłoszeń, co oznacza, że jeszcze tylko 300 miejsc czeka na biegaczy – mówi Robert Blesiński, z biura organizatora biegu.

Dystans 5 km powinien zachęcić nawet tych, którzy biegowe buty odłożyli na półkę w oczekiwaniu na wiosnę. – Przepiękne świąteczne iluminacje Manufaktury i ulicy Piotrkowskiej dają niesamowitą scenerię, w której biegnie się wyjątkowo przyjemnie. Pamiętam, że trzy lata temu było -20 stopni, ale w tym roku pogoda ma być o wiele bardziej łaskawa – zapowiada Jacek Chmiel, dyrektor sportowy zawodów.

Bieg Trzech Króli to znakomity rozruch i wdrożenie noworocznych postanowień dotyczących aktywności fizycznej. W wydarzeniu wezmą udział mieszkańcy Łodzi i województwa, ale także biegacze z odleglejszych rejonów: – Mamy już potwierdzony udział m.in. 60 osób z Warszawy – informuje Robert Blesiński.

Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę 5.01 w godz. 10-15 (parter galerii handlowej, wejście przy restauracji Bierhalle) oraz w dniu zawodów, w poniedziałek 6.01 w godz. 12:30-16:30. Start biegu: godz. 17.

W związku z biegiem od godz. 16 do godz. 18 zostaną wyłączone niektóre ulice w pobliżu Manufaktury. Zaplanowano następujące zamknięcia ulic:

  • Ogrodowa – od ul. Gdańskiej do Nowomiejskiej (możliwy będzie skręt w prawo z Ogrodowej w Gdańską dla kierowców jadących od strony ul. Karskiego);
  • wschodnia nitka ul. Zachodniej i Al. Kościuszki od ul. Ogrodowej do Mickiewicza;
  • utrudniony będzie przejazd poprzeczny przez ul. Piotrkowską – w przecznicach: od ul. Nawrot do ul. Próchnika;
  • tramwaje jadące ze wschodu Łodzi przez pl. Wolności będą tam zawracały;

Utrudnienia potrwają do godz. 18.

 

Szczegóły

Start:
3 stycznia
Koniec:
6 stycznia
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*