NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 27-29 września

27 września 2019 - 29 września 2019

Rozświetlona Manufaktura
Przez cały weekend Łódź będzie ogólnopolską stolicą światła. Z tej okazji Manufaktura również zaskoczy swoich gości wyjątkowymi iluminacjami. Będzie pięknie i nastrojowo!
Od piątku do niedzieli (27-29.09) po zmroku w Manufakturze będzie można podziwiać niezwykłe spektakle świetlne. Zacząć można od wizytówki Manufaktury, czyli najdłuższej w Europie fontanny. Kilka miesięcy temu przeszła modernizację i teraz strumienie wody są nie tylko podświetlone, ale również zintegrowane z systemem nagłośnienia. Świetlno-muzyczne show będzie można podziwiać przez te trzy dni od godz. 20 nieprzerwanie do godz. 24 (a nie jak na co dzień – dwukrotnie). Program pokazów powstał w oparciu o najbardziej znane przeboje muzyki rozrywkowej ostatnich lat, do których dopasowano „taniec” strumieni wody, tworząc niepowtarzalne widowisko. Ale pokaz światło-woda-muzyka to nie wszystko, bo rozświetlą się także fasady zabytkowych budynków na rynku. Będą podświetlone inaczej niż na co dzień – w dynamicznej sekwencji mienić się będą w rytm muzyki.
Miłośnicy niezwykle fotogenicznej bramy głównej Manufaktury od strony ul. Ogrodowej, będą mieli okazję podziwiać ją w przeróżnych obliczach – przez cały weekend będzie się mienić różnymi kolorami – jakie wyjdą zdjęcia? Na pewno zjawiskowe!
Wystarczy przejść przez bramę do Manufaktury i dobrze się rozejrzeć, bo na trawnikach – mimo kalendarzowej jesieni – będzie można dojrzeć świecące biedronki. Rynek ozdobią też świetliki w wersji… miejskiej. Przestrzeń rozbłyśnie niczym łąka pełna świetlików za sprawą kul stroboskopowych. Będzie kolorowo, radośnie i magicznie!
Nad Manufakturą górować będzie rozświetlony Diabelski Młyn, który swoją kolorową iluminacją przywołuje niezwykły klimat europejskich lunaparków, jak choćby wiedeńskiego Prateru czy kopenhaskiego Ogrodu Tivoli. Panoramę miasta z 30 metrów będzie można oglądać do późnych godzin nocnych. Bilety wstępu kosztują 13 i 15 zł.

Piknik edukacyjny z okazji Dni Uczenia się Dorosłych 2019
Rozszerzanie horyzontów, ćwiczenie umysłu, chęć podniesienia kwalifikacji – niezależnie od motywacji – warto uczyć się przez całe życie. O tym, gdzie i jak mogą uczyć się dorośli, będzie można dowiedzieć się w sobotę (28.09) od godz. 10.00 na rynku Manufaktury podczas pikniku edukacyjnego.
Piknik edukacyjny to jedno z wielu wydarzeń w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”. W sobotę na rynku Manufaktury firmy szkoleniowe przedstawią swoją ofertę, prezentując najpopularniejsze i najbardziej interesujące szkolenia. – Kursy językowe, prawa jazdy, szkolenia z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej, obsługi urządzeń transportu bliskiego: wózków jezdniowych czy podestów ruchomych to oczywiście te najbardziej znane, ale na uczestników pikniku czekają też bardziej nietypowe szkolenia, np. kurs dla operatorów UAVO, czyli popularnych dronów – zaprasza do udziału w pikniku Beata Obraniak z HRP, koordynator regionalny kampanii na terenie województwa łódzkiego.
Dla tych, którzy wolą sprawdzić w praktyce dany kurs, organizatorzy przygotowali m.in. interaktywny warsztat coachingowy, zajęcia sportowe, lekcję pokazową pt. „Speak outside the Box”. Na stoiskach swoje propozycje zaprezentują także: Instytut Badań Edukacyjnych, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
Nie zabraknie również oferty dla biznesu, a na miłośników kultury czekać będą przedstawiciele Fundacji Kamila Maćkowiaka – będzie można porozmawiać nie tylko o aktualnych spektaklach i planach artystycznych, ale także o najnowszym autorskim wydawnictwie fundacji – „Kulturalniku”.
Organizatorzy kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019” chcą pokazać osobom dojrzałym, że warto i należy się uczyć przez całe życie. Powinniśmy kształcić się nie tylko na potrzeby aktualnej lub przyszłej pracy, ale także po to, by zaspokoić ciekawość świata, rozwijać się i w pełni funkcjonować w stale zmieniającym się społeczeństwie. Aktualizowana wiedza i umiejętności są podstawami sukcesu zawodowego, ale nauka również otwiera horyzonty, daje pewność siebie, pozwala poznać nowych ludzi i nawiązać wartościowe relacje.
Inicjatorzy kampanii chcą pokazać różnorodne możliwości rozwijania się – wielość form, miejsc, tematów i sposobów, które można wykorzystać, by nieustannie się uczyć. Warsztaty, dni otwarte, spotkania, pikniki edukacyjne, happeningi i wycieczki, treningi plenerowe, pokazy, konferencje i seminaria, konkursy, webinaria itp. – wszystko po to, by przekonać dorosłych Polaków, że warto kształcić się przez całe życie.
Inicjatorem i koordynatorem kampanii jest Polska Izba Firm Szkoleniowych przy współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się na co dzień działaniami o charakterze edukacyjnym Honorowego patronatu kampanii udzielił Polski Komitet ds. UNESCO.

I urodziny Saturn Fitness
W czwartek (26.09) Saturn Fitness w Manufakturze zaprasza na swoje I urodziny. W programie m.in. pokaz burleski i zajęcia bungee fitness.
Urodziny zaczną się w czwartek o godz.17. W sali głównej przez całe popołudnie będzie grał DJ, a na uczestników czekać będzie fit-poczęstunek w formie przekąsek. O godz.18 rozpoczną się zajęcia z burleski, które poprowadzi prawdziwa królowa tej niezwykłej formy teatralno-tanecznej – znana z telewizyjnych programów – Pin Up Candy. Burelska to podróż do kobiecości, zyskiwanie nie tylko nowych umiejętności i wiedzy, ale również większą pewność siebie i świadomość własnego ciała! Po zajęciach przewidziano pokaz umiejętności Pin Up Candy.
O godz. 19 klubowicze będą mogli sprawdzić się na zajęciach pokazowych z bungee fitness – to nowa, szturmem zdobywająca fitness kluby na całym świecie – forma treningu w oparciu o sprężyste liny, wykorzystywane do skoków na bungee. To trening efektywny i dodający mnóstwo endorfin – przekonają się o tym wszyscy, którzy zapiszą się na zajęcia w Saturn Fitness.
Urodziny potrwają do zamknięcia klubu, czyli do godz.22.

Włoskie specjały znów w Manufakturze
Goście Manufaktury uwielbiają włoskie jarmarki, które regularnie organizowane są na Rynku Włókniarek Łódzkich. Smakołyki ze słonecznej Italii pomogą przetrwać jesienne słoty i przywołać gorący klimat Półwyspu Apenińskiego. Jarmark Eccellenze Italiane otwiera swoje stoiska we wtorek (1.10)
Amatorzy śródziemnomorskich specjałów, będą mogli wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych przedsiębiorców z kilku regionów słonecznej Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Piemontu i Kalabrii. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej czekać będzie między innymi ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery, sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą przenieść się – przynajmniej podniebieniu – do smakowitych Włoch. Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę i ricottę.
Na jarmarku znajdą coś dla siebie również wielbiciele słodyczy. Mogą tu liczyć na włoskie precelki taralli, nugat torrone, a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli, które najlepiej opisać, jako zwinięte w rurki faworki nadziewane kremem! Naprawdę trudno im się oprzeć! Włoski jarmark będzie czynny w godz. 10-20 i potrwa do 12.10.

Szczegóły

Start:
27 września 2019
Koniec:
29 września 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi: