NA SKRÓTY – REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN – REPERTUAR TEATRÓW – KALENDARZ SPORTOWCA – INFORMATOR KONCERTOWY
Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.
Jubileuszowa, 20. edycja Mistrzostw Polski w Squashu zawita do Łodzi już 16 czerwca. Na kortach zmierzy się prawie 250 zawodników z całej Polski i nie tylko, a wśród nich także zawodnicy broniący mistrzowskich tytułów – Filip Jarota i Karina Tyma. Finałowe mecze rozgrywane będą w nietypowej scenerii – w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.
Mistrzostwa Polski w Squashu H. Skrzydlewska
17-26.06, rotunda galerii handlowej Manufaktury
Już 16 czerwca Łódź stanie się squashową „stolicą Polski” – to wtedy rozpoczną się Mistrzostwa Polski Squasha H. Skrzydlewska 2022. Jest to turniej najwyższej rangi tej dyscypliny w Polsce. Najciekawsze mecze turniejów będą rozgrywane na specjalnie do tego wybudowanym, niemalże 10-tonowym szklanym korcie o wymiarach 11x7m, zbudowanym w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.
Na tym i pozostałych kortach w Łodzi wystąpią gracze ze ścisłej czołówki – do rywalizacji staną największe gwiazdy polskiego i światowego squasha. W turnieju indywidualnym zobaczymy m.in. Filipa Jarotę, obecnego mistrza Polski i Karinę Tymę, mistrzynię Polski. W turnieju drużynowym do rywalizacji staną m.in. Borja Golan (Hiszpania) i Baptiste Masotti (Francja).
– Manufaktura od wielu lat wspiera najważniejsze polskie wydarzenia sportowe. W lecie nasz rynek, a teraz i galeria, zamienią się w arenę sportowych zmagań, a wierni kibice z Łodzi i nie tylko, będą dopingować swoich idoli. Cieszymy się, że w naszej sportowej ofercie pojawi się nowa impreza, w dodatku tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że dzięki lokalizacji mistrzostw właśnie w Manufakturze, squash zyska sobie nową rzeszę wiernych fanów, ale także przyszłych zawodników – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury
Na gości Manufaktury czekać będą specjalne atrakcje: – Zapraszamy nie tylko do oglądania i kibicowania zawodnikom, ale też do spróbowania swoich sił na szklanym korcie. W poniedziałek (20.06) i wtorek (21.06) odbędą się otwarte zajęcia dla gości Manufaktury. Każdy chętny będzie mógł potrenować pod okiem profesjonalnych trenerów w godzinach 10-20 i być może właśnie tu rozpocząć swoją przygodę ze squashem – podkreśla Piotr Dudek, dyrektor sportowy Mistrzostw.
Beach albo nie beach? Rusza plaża na rynku Manufaktury
Relaks na leżaku? Ciepłe promienie słońca na twarzy? Miękki piasek pod stopami? Marzenia fanów letniego wypoczynku już wkrótce się ziszczą –Manufaktura oficjalnie otworzyła sezon plażowy!
Plaża w Manufakturze
10.06-4.09, rynek Manufaktury
Jak co roku, wraz z rozpoczęciem lata, na rynek Manufaktury powróciła najlepsza plaża w mieście! 900 ton miękkiego, drobnego piasku, wygodne leżaki i dające iście tropikalny klimat palmy – to wszystko czeka na łodzian przez całe wakacje. Plaża w Manufakturze tętni życiem od rana do wieczora. Przy porannych promieniach słońca najmłodsi bawią się w piasku układając babki i zamki, po południu amatorzy plażowych sportów szlifują swoje zagrywki, a wieczorem grupy przyjaciół i całe rodziny odpoczywają po upalnych dniach w mieście. Na dzieci czeka oryginalny plac zabaw w formie statku pirackiego, który co roku cieszy się wielką popularnością. Mali łodzianie mogą bawić się tam pod czujnym okiem animatorów – bilet wstępu na pół godziny kosztuje 10 zł.
Oczywiście przy plaży nie mogło zabraknąć prawdziwego beach baru! Beach Side powrócił w nowej odsłonie, ale nie zabraknie lubianych przez gości elementów: wygodnej lounge strefy, smakowitych koktajli, pożywnych śniadań i weekendowych imprez muzycznych, z gośćmi specjalnymi za konsolą.
W nadchodzących tygodniach plaża na rynku Manufaktury stanie się areną sportowych zmagań różnych dyscyplin, a także widowiskowych eventów: w połowie czerwca czołowi siatkarze plażowi rozegrają turniej Plaża Open, pod koniec miesiąca oglądać będziemy spektakularny festiwal ognia, a sierpień przywita Bierhalle Beach Rugby, mistrzostwa piłki ręcznej, zawody skimboardingu, a nawet… trening crossfit!
Zabierajcie okulary przeciwsłoneczne, kapelusze i dobre humory – widzimy się na plaży!
Plaża Open powraca – siatkarskie emocje na rynku Manufaktury
Po pandemicznej przerwie na rynek Manufaktury powraca turniej Plaża Open. Popularne wśród łodzian siatkarskie rozgrywki będą początkiem zmagań w ramach turnieju. Czego mogą spodziewać się kibice?
15-17 czerwca, rynek Manufaktury
W trakcie letnich miesięcy Manufaktura stawia na sport. Na rynku rozgrywają się nie tylko lokalne wydarzenia, ale też największe ogólnopolskie turnieje, które przyciągają fanów sportu z całego kraju. Nie inaczej będzie w przypadku Plaży Open, turnieju siatkówki plażowej, który ma już kilkunastoletnią tradycję. Tegoroczna zmagania w Manufakturze potrwają aż trzy dni. Środa, 15 czerwca, to dzień eliminacji, w których zmierzy się kilkanaście par. W Boże Ciało, 16 czerwca, zaplanowano turniej główny w formacie hybrydowym. Z kolei w piątek, 17 czerwca, odbędą się finały. Rywalizacja będzie zaciekła: do rozgrywek zgłosiło się 20 par kobiecych i aż 26 męskich, a na zwycięzców czekają imponujące nagrody. – W tym roku na piaszczyste boisko powrócą weterani turnieju, m.in. Michalina Tokarska, która ma na koncie aż 42 rozegrane turnieje Plaża Open i Magdalena Rapacz-Matras, z równie imponującym wynikiem, bo aż 40 turniejów. “U siebie” grać będzie Magdalena Saad, łodzianka i wychowanka ŁKS Łódź. To zawodniczka, która na co dzień gra w hali, a do rodzimego klubu wróciła na sezon 2020/2021 i wraz z nim zdobyła brązowy medal Tauron Ligi – wyjaśnia Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open. – Co ciekawe, po raz pierwszy udział w rozgrywkach weźmie para z Ukrainy, Tymofii Onufreiczuk i Stas Onufreiczuk. Na boisku pojawią się też siatkarskie gwiazdy, ubiegłoroczni zdobywcy Superpucharu Polski, Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. Taki mocny skład w drużynach damskich, jak i męskich gwarantuje najlepsze sportowe emocje – dodaje Strządała.
Oczywiście, na kibiców czekać będą liczne atrakcje. Nie zabraknie konkursów z nagrodami siatkarskimi, zabaw na głównym boisku i spotkań z gwiazdami sportu!
Harmonogram:
15.06, godz. 12-18 – eliminacje
16.06, godz. 10-18 – turniej główny
17.06, godz. 16:30-19:30 – finały