NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 24-26 sierpnia

24 sierpnia 2018 - 26 sierpnia 2018

Skimboarding po raz siódmy w Manufakturze

Czołówka polskiego skimboardingu przyjedzie do Łodzi, aby wyłonić najlepszego zawodnika w kraju. Już w najbliższą sobotę (25.08) na plaży Manufaktury odbędzie się 7. edycja zawodów Red Bull Skim It. Nie zabraknie też atrakcji dla amatorów.
Red Bull Skim It to jedyne tego typu wydarzenie na świecie. O zwycięstwie decydują spryt, wytrzymałość oraz wszechstronne umiejętności pływania na skimie. Na czym polega skimboarding? To połączenie jazdy na deskorolce i snowboardzie. Zawodnicy wykonują ślizgi na specjalnej desce po cienkiej warstwie wody na brzegach zbiorników wodnych lub sztucznych torach.
Zawody Red Bull Skim It rozgrywają się w systemie pojedynków „jeden na jeden”, gdzie zawodnicy losują przeszkody oraz przeciwnika. Finał przypomina deskorolkową grę w SKATE’a. Rider rzuca przeciwnikowi wyzwanie w postaci triku, jeżeli nie uda mu się go powtórzyć, dostaje kolejno litery z nazwy zawodów – „SKIM IT”. Pierwszy zawodnik, który uzbiera pełne hasło odpada. Zawodnicy będą konkurować w trzech kategoriach: Amatorzy, Kobiety i Profesjonaliści. Swoją obecność na tegorocznych zawodach potwierdzili: Mistrz Polski Dawid Pruski oraz Mistrzyni Polski Agata Kotlenga.
Finał w kategorii Amatorzy przewidziany jest na 14.20, natomiast finalistki z kategorii Kobiet zmierzą się o 15.35, a Profesjonaliści o 16.00. Zawodnicy będą walczyć o nagrody, których wartość sięga nawet 10 000 złotych.
Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla skimboardowych amatorów. Od środy (22.08) do niedzieli (26.08), wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie spróbować swoich pierwszych ślizgów pod okiem instruktorów ze szkółki VHS – Village Head Snowboard, prowadzonej przez wicemistrza Europy w skimboardingu, Mariusza Wójta. Tor będzie czynny od godz. 10.00 do 18.00, z wyjątkiem soboty, kiedy będą rozgrywane zawody.

Mistrzowski koncert na finał Manu Summer Jazz Sundays

Niezwykłe wydarzenie muzyczne, koncert jakiego jeszcze nie było – tak w skrócie można opisać to, co wydarzy się w najbliższą niedzielę (26.08) na scenie Manu Summer Jazz Sundays. Podczas finałowego koncertu tegorocznej edycji festiwalu, wystąpią wspólnie Wojciech Karolak i Paweł Serafiński, najwięksi organiści polskiej sceny jazzowej, obaj zagrają na organach Hammonda.
– Takiego koncertu jeszcze nie było – mówi Tomasz Gołębiewski, organizator Manu Summer Jazz Sundays. – I nie mówię tu o naszym festiwalu, mówię o całym środowisku jazzowym. Po prostu nie zdarza się, by dwa takie instrumenty jak organy Hammonda spotykały się na jednej scenie. Takich przypadków było kilka, może kilkanaście na całym świecie. Tylko wieloletnia przyjaźń łącząca obu muzyków pozwoliła zrealizować pomysł na ich wspólny koncert. Występ będzie niezwykły jeszcze z jednego powodu; artyści nie przygotowali repertuaru, stawiają na pełną improwizację, tak charakterystyczną dla tego gatunku muzycznego. Tylko wieloletnie doświadczenie obu muzyków i ich muzyczne wyczucie pozwolą na osiągniecie właściwego współbrzmienia. Na scenie będzie im towarzyszył perkusista Arkadiusz Skolik. – Dwa tak niezwykłe instrumenty o gigantycznej mocy brzmieniowej potrzebują „rozjemcy” – żartuje Tomasz Gołębiewski.
Wojciech Karolak swoją muzyczną karierę rozpoczął jako saksofonista, jednak szybko porzucił saksofon i poświęcił się pianistyce. Artysta największe tryumfy święci na scenie jazzowej, ale nie ogranicza się tylko do tego gatunku muzyki. Jego organy Hammonda można usłyszeć na płycie Obywatela GC, pisał też muzykę do piosenek popularnych a także dla teatru i filmu. W latach 80. XX wieku, razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim założył formację Time Killers – ich wspólny album w ankiecie krytyków „Jazz Forum” został uznany najlepszą płytą jazzową dekady. Magazyn „Jazz International” dwukrotnie uznał Karolaka najlepszym organistą jazzowym Europy, a w rankingach „Jazz Forum” wielokrotnie zwyciężał w kategoriach aranżer i organista. W 2010 roku artysta został uhonorowany nagrodą „Złoty Fryderyk” za całokształt osiągnięć artystycznych.
Paweł Serafiński jest doskonale znanym łódzkiej publiczności organistą, pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Nie tylko kończył w Łodzi Akademię Muzyczną, ale od lat związany jest z miastem; obecnie wykłada w łódzkiej Szkole Filmowej i współpracuje z teatrami Studyjnym, Nowym i Powszechnym. Jest kilkakrotnym laureatem Nagrody Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Paweł Serafiński ma na swoim koncie również nagrody Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani”, był też wielokrotnie wyróżniany w ankiecie krytyków Jazz Top miesięcznika „Jazz Forum”. Od lat pełni też funkcję opiekuna artystycznego Festiwalu Muzyki Filmowej.
Mistrzowski koncert Hammond & Hammond odbędzie się w najbliższą niedzielę (26.08) na rynku Manufaktury o godzinie 17. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do budynku dawnej elektrowni. Wstęp wolny.

Uwierz w siebie – trenuj z policją

Jak się zachować podczas niespodziewanego ataku? Jak się bronić i jak obezwładnić napastnika? Tego wszystkiego będzie się można nauczyć podczas bezpłatnych warsztatów na rynku Manufaktury, prowadzonych przez łódzkich policjantów.
W każdy czwartek, od 23 sierpnia do końca września, policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, będą uczyć metod samoobrony. Swoimi doświadczeniami podzieli się między innymi sierż. sztab. Marta Mysur, Mistrzyni Świata w Taekwondo. W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat, niepełnoletni będą mogli przystąpić do zajęć za zgodą rodziców lub opiekunów. Poza nauką technik samoobrony, funkcjonariusze podpowiedzą też jak dbać o sprawność fizyczną. Dla uczestników zajęć przewidziano nagrody. Podczas warsztatów będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat pracy policji – na terenie Manufaktury pojawi się stanowisko informacyjne naboru do służby w policji.
Warsztaty będą się odbywały w każdy czwartek od 23.08 na plaży Manufaktury od strony Pizza Hut i Beach Baru. Start zawsze o godzinie 17. Zajęcia będą trwały około godziny. Udział w treningu jest bezpłatny.
Kontakt prasowy: nadkom. Adam Kolasa (KWP w Łodzi) 695 454 184
We wtorek (21.08) o godzinie 12:30 zapraszamy na briefing prasowy do Manufaktury, podczas którego o szczegółach projektu opowiedzą pomysłodawcy przedstawiciele kadry instruktorskiej.

Urodzinowy spacer z fabrykantem

Z okazji 185. rocznicy urodzin Izraela Poznańskiego można się wybrać na wyjątkową wycieczkę historyczną. Izrael Poznański i jego żona Leonia osobiście oprowadzą miłośników historii po swoim majątku.
W niedzielę (26.08) odbędą się dwie wyjątkowe wycieczki (w godzinach 14-16 i 16-18). Zaplanowano zwiedzanie Muzeum Fabryki, gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentację pracy dziewiętnastowiecznych maszyn tkackich. Następnie wycieczka przemierzy rynek Manufaktury, a przewodnicy opowiedzą o dawnych funkcjach poszczególnych budynków. Ostatnim punktem urodzinowej wycieczki będzie zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi, które znajduje się w pałacu Poznańskich.
– W role fabrykanta i jego małżonki wcielą się znani łódzcy przewodnicy Elżbieta Pędziwiatr i Piotr Machlański – mówi Aleksandra Sylburska z Muzeum Fabryki. – Zwiedzający mogą więc liczyć na wiele anegdot i ciekawych historii, których próżno szukać w przewodnikach po Łodzi.
Koszt wycieczki to 10zł, zbiórka w Muzeum Fabryki. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 42 664 92 93

Dracula i Przyjaciele w Podróży

Manufakturę odwiedzą bohaterowie filmu „Hotel Transylwania 3”. Dracula, Mavis, Mumia Murray i Frankenstein zabiorą dzieciaki w bajkową podróż. Pełna niespodzianek i konkursów wyprawa odbędzie się w najbliższą niedzielę (26.08).
Bohaterowie najnowszej animacji ruszają na wakacje i zabierają ze sobą najmłodszych gości Manufaktury. Główną atrakcją wydarzenia jest Wielka Podróż, rozpoczynająca się na placu zabaw w małej rotundzie galerii handlowej. To tam będzie się mieścić recepcja hotelu Transylwania i tam mali podróżnicy będą mogli wyrobić sobie paszporty. Następnie uczestnicy wyprawy poznają Frankensteina w jego Gabinecie Transformacji i zrobią sobie zdjęcia w fotobudce. Stamtąd dzieciaki będą mogły wybrać się razem z Mavis na przejażdżkę kolorowym, piętrowym autobusem, który będzie kursował z rynku Manufaktury co pół godziny, a także spotkają się z Draculą na statku. W towarzystwie Mumii Murraya najmłodsi będą mogli obejrzeć film animowany „Piesio”, który będzie wyświetlany na plaży. Podczas podróży dzieci będą zbierać pieczątki do bajkowych paszportów, które pozwolą im wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą kartę z podróży. Do wygrania voucher wartości 5000 zł na dowolne wakacje z biurem Itaka. Początek atrakcji zaplanowano na godzinę 11, wieli finał o 17:45. Oprócz Wielkiej Podróży przez cały dzień wszyscy chętni będą mogli spotkać się z bohaterami filmu, wziąć udział w grze w Potwornego Twistera, bawić się w pełnym kolorowych piłek Hotelu Transylwania oraz wziąć udział w trwających na scenie konkursach z gadżetami z filmu Hotel Transylwania 3.

Oddaj krew – zrób sobie zdjęcie

W każdy wtorek i sobotę na rynku Manufaktury parkuje krwiobus, w którym chętni mogą oddać krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do akcji przygotowując fotobudkę.
– Wakacje są wyjątkowo trudne dla krwiolecznictwa, honorowi krwiodawcy a także studenci i uczniowie wyjeżdżają na wakacje, a ze względu na zwiększoną ilość wypadków, krew jest jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle – mówi Joanna Szymczak z Sekcji Organizacji Honorowego Krwiodawstwa. – Staramy się zachęcać łodzian do oddawania krwi, bo latem każda kropla jest na wagę złota. Mobilny punkt poboru krwi stoi na rynku Manufaktury w każdy wtorek i w każdą sobotę. Krew można oddawać od 14 do 17. W sobotę 25.08 te godziny będą wydłużone od 12 do 17. Ma to związek z dodatkową akcją organizowaną przez RCKiK: na rynku, obok krwiobusu pojawi się także fotobudka, w której każdy kto odda krew będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. Organizatorzy przygotowują peruki, zabawne okulary i maski, by zdjęcia były dobrą zabawą. Krew mogą oddawać osoby zdrowe, które nie przyjmują leków, w wieku między 18 a 65 lat. Ważne by chętni byli wypoczęci, a wcześniej zjedli lekki posiłek. Latem, gdy temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza, trzeba też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Eksperci z Centrum Krwiodawstwa zalecają aby dzień wcześniej wypić przynajmniej 1,5 litra płynów.
Kontakt prasowy: Joanna Szymczak 739 200 042

Sport, sztuka i nauka języków – MANUTORNISTER 2018

Przed nami siódma już edycja Targów Zajęć Pozaszkolnych Manutornister. Od pierwszego dnia września w rotundzie galerii handlowej Manufaktury ponad 20 wystawców przedstawi pomysły na spędzanie wolnego czasu po szkole, rozwijanie pasji i hobby.
Artystyczną propozycję przedstawi Szkoła Muzyczna Yamaha Łódź, która zaprosi do zabawy z dźwiękiem. Wszystkich miłośników tańca w radosnym klimacie utrzyma Szkoła Tańca Egurrola Dance Studio, która w tym roku świętuje drugą rocznicę otwarcia, prezentując krótkie taneczne show oraz lekcje pokazowe.
Dzieci, w których drzemie talent językowy zapraszamy na lekcje w Alliance Francaise, którego siedziba znajduje się w Manufakturze. Języka japońskiego można uczyć się w B.J. Language Centre, młodzi lingwiści będą mieli możliwości pogłębiania swej wiedzy również w Szkołach Językowych: Berlitz, MiG – Szkoła Języka Angielskiego oraz British Centre, Na targach zaprezentuje się także po raz kolejny Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Pałac Młodzieży z niezwykle szeroką ofertą edukacyjno-rozrywkową.
Kreatywną formę spędzania wolnego czasu proponują również instruktorzy ze szkółki Szach Mat, zachęcając do nauki szachów, królewskiej gry rodem z Indii. Dorośli będą mogli zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną Darmowej Szkoły Cosinus.
Sporo będzie się działo także na rynku Manufaktury, gdzie staną 3 mini korty do nauki gry w tenisa: Fundacji EUROTENIS Akademickiego Związku Sportowców oraz Miejskiego Klubu Tenisowego. Będzie też można wybierać spośród innych dyscyplin: swoją ofertę przedstawi łódzki Fight Club (sztuki walki), Fundacja Go- Now zaproszą na warsztaty szermiercze, grupa Capoeira Łódź i tym razem obiecała uczestnikom targów wyprawę w gorące, brazylijskie klimaty. Właśnie stamtąd wywodzi się sztuka walki, mocno inspirowana egzotycznym tańcem.
Po raz pierwszy podczas targów pojawi się niezwykłe stoisko z grami video opartymi o technologię sterowania ruchem – kinect oraz wirtualną rzeczywistość. W sobotę i niedzielę Manufaktura zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty i zabawy z użyciem okularów VR i konsoli kinect. Podczas konkursów gamingowych, organizowanych przy pomocy konsoli X-box 360 i interfejsu wykrywającego ruch, będzie można zapoznać się z oferta wystawców – i wygrać ciekawe nagrody.
Po szczegóły zapraszamy na Targi Manutornister – rynek i rotunda galerii handlowej w Manufakturze
1-3.09.2018r.

Wszystkie smaki Italii

Choć lato powoli się kończy, jest szansa, by nieco je przedłużyć i uczcić w prawdziwie włoskim stylu. Na rynek Manufaktury powraca uwielbiany przez łodzian i turystów jarmark Fiere del Gusto&buon Gusto z mnóstwem przysmaków prosto z Italii.
Apetyczne oliwki, oryginalne sery, kopce suszonych pomidorów i bajeczne słodkości – trudno oprzeć się pysznościom oferowanym na jarmarku włoskim, który od 24.08 do 3.09 stanie w na rynku Manufaktury.
To już kolejny raz, gdy barwni i charyzmatyczni Włosi przywożą do Manufaktury wszystko to, co najlepsze w ich ojczyźnie! A włoska kuchnia to nie tylko makaron, pizza, mozzarella i szynka parmeńska. Lokalni producenci z kilku regionów Włoch, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum i Apulii, przedstawią swoje flagowe produkty. Będą to między innymi: karczochy z Apulii, anchois, czekolada cynamonowa, czy sól z czarnej trufli. Organizatorzy przekonują również, że warto spróbować innych, mniej oczywistych produktów z Italii: serów o smaku wina i piwa, bresaoli, specku i pancetty.

Szczegóły

Początek:
24 sierpnia 2018
Koniec:
26 sierpnia 2018
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*