NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 22-24 listopada

22 listopada 2019 - 24 listopada 2019

MotoMikołaje znów w Manufakturze – 40 motocykli i wielka zbiórka

Aż 40 motocykli, w tym customizowany w amerykańskim stylu Harley Davidson i warty 100 tys. zł Ducatti Panigale będzie można podziwiać przez cały weekend w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Będzie to też znakomity moment, by wesprzeć akcję charytatywną łódzkich motocyklistów, którzy zbierają fundusze na pomoc dzieciom z domów dziecka.

Co roku przed świętami w Manufakturze można spotkać MotoMikołajów – łódzkich motocyklistów, którzy zbierają fundusze na całoroczną pomoc dla wychowanków domów dziecka. Kupują prezenty na Mikołajki, ale także opłacają na cały rok korepetycje, a także organizują dwudniowe wyjazdy – w mijającym roku dzieciaki szalały w Energylandii. Dzięki udanej zbiórce udało się także ufundować nagrody na koniec roku dla najzdolniejszych uczniów (i tych z najlepszym zachowaniem), a nawet sfinansować leczenie ortodontyczne dla jednego z wychowanków. Wszystko to dzięki zeszłorocznej zbiórce, w której udało się zebrać 50 tys zł. W samej Manufakturze udało się zebrać najwięcej jednorazowo – aż 15 tys. zł. – Liczymy, że w tym roku nie tylko osiągniemy podobną kwotę, a wręcz ją przekroczymy. Goście Manufaktury są hojni i chętnie wspierają naszą akcję – przyznaje Krzysztof Sałaciński, jeden z MotoMikołajów.

Dodaje, że do akcji nie trzeba też specjalnie namawiać łódzkich ridersów. – Mamy już potwierdzony udział 40 maszyn, w tym nowości, prezentowane po raz pierwszy w Łodzi: customizowany Harley Davidson na sztywnej ramie z pięknym „aero” – unikatowymi malunkami na baku. Sam wzdycham do tej maszyny i z pewnością dla fanów marki jest to wielka atrakcja – informuje Krzysztof Sałaciński.

Miłośnicy pojazdów historycznych z pewnością docenią radziecki motocykl z koszem. Na części maszyn będzie można usiąść, z każdym – zrobić selfie.

To nie koniec atrakcji – jak co roku do akcji w Manufakturze włączą się Wilki Łódzkie – zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego. W niedzielę popołudniu do kwestujących dołączą postaci z filmów: będzie Kylo Ren i Szturmowiec z „Gwiezdnych Wojen” i Star-Lord z komiksów Marvela. – Być może wpadnie sam Spiderman, oczywiście o ile nie będzie akurat musiał kogoś ratować – śmieje się Sałaciński.

Finał akcji zaplanowano na 7.12 – wówczas w samo południe z Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze MotoMikołaje wyruszą z prezentami do dzieci. W tym roku wsparcie otrzymają wychowankowie z Domów Dziecka nr 2, 3, 6 i 15.

Startuje lodowisko – w nowej odsłonie!

Pogoda póki co płata figle, ale budujący lodowisko nie poddają się! Jeśli temperatury spadną, a tak mówią prognozy, być może ślizgawkę uda się uruchomić w najbliższą niedzielę. W tym roku ulubiona zimowa atrakcja łodzian przechodzi metamorfozę – największą zmianą jest dach nad lodowiskiem. Będą też muzyczne popołudnia – wówczas będzie można jeździć na łyżwach w rytmie hitów z przeróżnych gatunków muzycznych.

Z pewnością dach nad lodowiskiem będzie sporym zaskoczeniem dla gości Manufaktury, którzy przyjadą tu poślizgać się na lodowej tafli. Przezroczyste, udekorowany setkami LED-owych lampek zadaszenie chronić będzie przed deszczem i śniegiem, które uniemożliwiały korzystanie z obiektu. Teraz już żadne warunki atmosferyczne nie przeszkodzą miłośnikom jazdy na łyżwach w pogłębianiu swojej pasji.

Kolejną nowością będą wieczorki tematyczne. We wtorki po godz.17 łyżwiarze będą ślizgać się w rytm reggae – bo to wtoreaggek! Środance w środku tygodnia? Oczywiście! W każde zimowe środowe popołudnie na lodowisku królować będzie muzyka taneczna. W weekend, oczywiście najpierw Gorączka Sobotniej Nocy – czy na tafli w Manufakturze ujawni się łyżwiarski John Travolta? Z pewnością nie jeden! Niedzielatino, to z kolei okazja, by podnieść nieco temperaturę i pojeździć w rytm latynoskich hitów.

Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-22. W każdą niedzielę – do 21. Konieczne są też przerwy techniczne: w tygodniu czyszczenie tafli będzie między godz. 16 a 17 (ostatnie wejście na taflę o godz. 15), a w weekendy dwukrotnie: między godz. 14 a 15 oraz 18 i 19. W weekendy również ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed przerwą.

Godzina jazdy na łyżwach kosztuje 7 zł. Za drugie 7 zł można wypożyczyć łyżwy, a za 15 zł – oddać do naostrzenia swoje. Do nauki jazdy dla dzieci można wypożyczyć stabilne pingwinki – kosztują 10 zł jednorazowo.

Pierwsi łyżwiarze pojawią się w Manufakturze być może w niedzielę – jeśli temperatury spadną poniżej 9 stopni.

 

Wciąż jest szansa na nowe auto! Loteria Black Friday w Manufakturze

Przepiękna, czerwona niczym strój św. Mikołaja, pachnąca nowością Mazda CX-3 czeka już na nowego właściciela w Manufakturze. Trwa coroczna, jesienna loteria, w której do wygrania będzie ten stylowy, japoński SUV. Nowego właściciela auta poznamy podczas finału loterii, w Black Friday, 29.11., o godz. 20. 

Co zrobić, by wyjechać z Manufaktury nowiutką Mazdą? Zadanie jest proste –  do 29 listopada 2019 r. zrobić zakupy w Manufakturze za 100 zł i zarejestrować paragon w punkcie loteryjnym, który od wtorku stać będzie w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Można też łączyć – nawet 3 paragony, by uzyskać z nich kwotę 100 zł. Natomiast ci, którzy zrobią większe zakupy, będą mogli zarejestrować więcej kuponów – za wielokrotność 100 zł, np. za paragon na 450 zł, klient zarejestruje 4 kupony.

Kupon należy wrzucić do urny, a potem pojawić się na wielkim finale podczas Black Friday, czyli w piątek 29.11. o godz. 20 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Bardzo ważne, by mieć ze sobą dowód osobisty i paragon, który został zarejestrowany w loterii. Bez tych dwóch elementów odbiór nagrody nie będzie możliwy!

W loterii można wziąć udział wiele razy – każdą wizytę w Manufakturze warto zakończyć wizytą w punkcie loteryjnym.

Nagrodą główną jest Mazda CX-3 o wartości 81 400,00 zł, która będzie fantastycznym prezentem dla całej rodziny z okazji zbliżających się świąt. Oprócz samochodu do wygrania są jeszcze dwie nagrody: karta podarunkowa o wartości 1000 zł oraz karta podarunkowa o wartości 500 zł.

Regulamin loterii jest do wglądu w siedzibie organizatora oraz na stronach internetowych: www.manufaktura.com oraz www.smolar.pl, w punktach loteryjnych oraz w Punkcie Info Manufaktury.

 

Zamień tramwaj na… Porsche!

Przesiąść się z tramwaju do śnieżnobiałego Porsche 911 z 700-konnym silnikiem? Takie rzeczy tylko z Fundacją Fun&Drive! Już w ten weekend zaoferują oni „podwózkę” spod budynku galerii handlowej na koniec rynku. To standardowa trasa żółtego tramwaju, który kursuje w Manufakturze wzdłuż fontann, ale na ten weekend musi ustąpić miejsca niemieckiej legendzie wśród sportowych aut.

Fundacja Fun&Drive regularnie organizuje przejażdżki wyjątkowymi samochodami wokół Manufaktury. W zamian za datek do puszki, można było się przejechać m.in. nową Teslą, autem znanym z filmu „Drużyna A”, Mercedesem klasy A. Fundusze zasilą konto fundacji, która planuje zakup specjalistycznej karetki neonatologicznej. Dotychczas zebrano już 60 tys. złotych.

Teraz Fundacja idzie o krok dalej – zamienia żółty tramwaj Manufaktury na śnieżnobiałe sportowe Porsche 911. Dać się podwieźć z zakupami będzie można w sobotę i w niedzielę w godz.10-13 oraz od 16 do 18 na trasie tramwaju. Natomiast od godz.13 do 16, a także po 18 – wokół Manufaktury.

Za przejazd można zapłacić gotówką – wrzucając pieniądze do puszki lub na miejscu poprzez przelew natychmiastowy lub BLIK-iem.

 

Szczegóły

Start:
22 listopada 2019
Koniec:
24 listopada 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*