NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 21-23 lutego

21 lutego - 23 lutego

A może by tak zostać policjantką?

W piątek (21.02) popołudniu w rotundzie galerii handlowej Manufaktury będzie można poznać tajniki pracy w Policji, podziwiać pokazy sztuk walki, podglądać pracę Laboratorium Kryminalistycznego, a także porozmawiać z przedstawicielkami tego zawodu. Wydarzenie „Być kobietą… w Policji” organizowane jest z okazji 95. rocznicy powołania kobiecej Policji i ma popularyzować ten zawód wśród pań.

Który pion w Policji wybrać? Jakie cechy i umiejętności trzeba mieć w tym zawodzie? Czy to odpowiednia praca dla kobiety? A może zostać trenerem policyjnych psów? – na te wszystkie pytania będzie można uzyskać odpowiedź w piątek od godz. 16 w Manufakturze podczas spotkania z łódzkimi policjantkami i policjantami. Z okazji 95. rocznicy powołania kobiecej Policji, lokalni funkcjonariusze ze wszystkich pionów, a także uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego opowiedzą o tym niełatwym, ale fascynującym zawodzie.

Podczas piątkowego spotkania, goście Manufaktury będą mogli także podziwiać pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów LO Mundurowego, zaplanowano również prezentację szkolenia psa policyjnego.

Obecnie w szeregach policji w Łodzi na blisko 6000 funkcjonariuszy i ponad 1600 pracowników cywilnych zatrudnionych jest ponad 1200 policjantek i ponad 1000 kobiet na stanowiskach cywilnych – niebawem te statystyki mogą się zmienić, gdyż coraz więcej pań planuje karierę w służbach mundurowych. Panie w policji zajmują się m.in. tematyką przestępczości nieletnich, kobietami pokrzywdzonymi przestępstwem, pracują w laboratoriach kryminalistycznych, pełnią służbę w policji konnej oraz dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Program:

16:30-17:00- przedstawienie pionów Policjantów, zaprezentowanie służby w Policji jako atrakcyjnej oferty na rynku pracy.

17:00-17:15- „Skupmy się na mediach” prezentacja stanowiska rzeczników prasowych Policji

17:30-17:45 pokaz w wykonaniu uczniów z LO Mundurowego przy ul. Klaretyńskiej 1 w Łodzi;

17:45- 18:00-promowanie zawodu Policjanta, prezentacja pionu Wydziału Ruchu Drogowego;

18:00-18:15- prezentacja OPP w Łodzi

18:15-18:30 – warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, przypomnienie zasad itp.

18:30- wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi,

18:45-19:00 – pokaz sztuk walki (LO Mundurowe)

19:00-19:15- pokaz szkolenia psa policyjnego,

19:15-19:30- prezentacja Laboratorium Kryminalistycznego,

19:30- pokaz LO Mundurowe,

19:30-20:00- promowanie zawodu Policjanta, prezentacja pionów Policji obecnych w centrum handlowym Manufaktura- Wydział Prewencji – Profilaktyka

 

Komu przekazać 1%? Podpowiedź w sobotę w Manufakturze

Już w najbliższą sobotę (22.02) w Manufakturze już po raz 12. odbędzie się Festiwal „Procent dla Łodzi”, organizowany przez Fundację JiM. To kolejna okazja dla łodzian i gości z regionu by poznać lokalne organizacje charytatywne, którym mogą przekazać swój 1% podatku. Wśród atrakcji – spotkanie ze znanymi łodzianami – Tomaszem Zimochem, Moniką Kuszyńską i Euzebiuszem Smolarkiem.

Festiwal OPP „Procent dla Łodzi” ma zachęcić mieszkańców naszego miasta, by ich pieniądze pomogły lokalnym inicjatywom i zostały w Łodzi. Co roku, w jednym miejscu, w rotundzie galerii handlowej Manufaktury, można poznać łódzkie organizacje pożytku publicznego, na które można przekazywać swój 1%.

Przez cały dzień w Manufakturze wybrane łódzkie organizacje charytatywne i stowarzyszenia będą prezentować swoje osiągnięcia, przekazywać informacje o działalności i udzielać informacji na temat wsparcia ich podopiecznych. Festiwal uświetni występ Agnieszki „Yogo” Jankowskiej i chóru Eufeme. Zaplanowano oczywiście również spotkania ze „znanymi-lubianymi” – Tomaszem Zimochem (godz.13), Moniką Kuszyńską (godz.14) i Euzebiuszem Smolarkiem (godz.15).

Festiwal rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa aż do późnych godzin popołudniowych. Wydarzenie zostało objęte patronatem TVP 3 oraz Radia Łódź.

W samo południe, podczas oficjalnego otwarcia, znani łodzianie wylosują po jednej z lokalnych organizacji, którym przekażą swój jeden procent podatku.

Organizatorem Festiwalu OPP jest łódzka Fundacja Jaś i Małgosia (JiM), która działa na rzecz dzieci chorych na autyzm. Misją Fundacji jest zapewnienie swoim podopiecznym kompleksowego wsparcia, które pozwoli im na większą samodzielność, ułatwi dostęp do bezpłatnej diagnostyki i terapii, a ich rodzicom ułatwi zrozumienie przebiegu i specyfiki choroby swojego dziecka.

Organizacje biorące udział w tegorocznym Festiwalu:

Fundacja Happy Kids – KRS 0000133286

Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie – KRS 000012336

Fundacja Dom w Łodzi – KRS 0000263103

Fundacja im. Joanny Bednarczyk – KRS 0000223475

Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta Koło Łódzkie – KRS 0000314496

Fundacja JiM – KRS 0000127075

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki – KRS 0000239066

Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber – KRS 0000311677

Fundacja Przytul Kota – KRS 0000582607

Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół “Pomost” – KRS 0000097425

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka – KRS 0000283814

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS – Inspektorat Łódź – KRS 0000069730

 

Voucher na kręgle to jednocześnie wsparcie Fundacji Fun And Drive

Nietypową formę zbiórki proponuje Fundacja Fun And Drive, która w Manufakturze zachęca łodzian do wsparcia zakupu specjalistycznej karetki neonatologicznej. Można połączyć przyjemne z pożytecznym: przy stoisku w wejściu głównym kupić voucher na kręgle czy do restauracji jednocześnie  wspierając Fundację.

Fundacja Fun And Drive ma ambitny cel: zebrać milion złotych na zakup specjalistycznej karetki do przewozu noworodków. Na razie na koncie jest ponad 150 tys. zł, ale kwota sukcesywnie się zwiększa. Głównym motywem zbiórki są przejażdżki wokół Manufaktury wyjątkowymi, bardzo rzadkimi albo bardzo ekskluzywnymi samochodami. Fani motoryzacji mogli już przejechać się. Maserati GranTurismo, BMW M4 competition z 450-konnym silnikiem czy Maclarenem MP412C z silnikiem o 650 km. W tym tygodniu do tego zacnego grona dołączy najnowsza generacja Tesli, a niebawem także zabytkowy Jaguar E-Type.

Fun And Drive proponuje jeszcze inną formę wsparcia.  Przy stoisku fundacji, które stoi w wejściu głównym do budynku galerii handlowej Manufaktury, można nabyć vouchery, m.in. do kręgielni Grakula, restauracji Lavash, Ganesh i Whiskey In The Jar. Klient płaci konkretną kwotę – np. 70 zł i tyle też ma do wydania w wybranym przez siebie lokalu. Cała kwota ze sprzedaży voucherów trafia na konto Fundacji. – Bardzo cieszę się, że najemcy Manufaktury tak chętnie włączają się do akcji i oferują realną pomoc w zbiórce – mówi Tomek Bonar z Fundacji Fun And Drive. – Oczywiście zachęcam innych do partnerstwa w tej akcji.

Już niebawem współpraca fundacji z Whiskey In The Jar zostanie poszerzona o wszystkie lokale tej sieci w Polsce, a do grona najemców wspierających fundację dołączy Cinema City.

Przypomnijmy: na co dzień można wesprzeć Fundację Fun And Drive poprzez datek do puszki i przejażdżkę. W tygodniu przejazdy organizowane są w godz. 17-20, w soboty: w godz. 11-23. Od wiosny będzie można przejechać się „superfurą” także w niedziele.

Szczegóły

Start:
21 lutego
Koniec:
23 lutego
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*