NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 2-4 sierpnia

2 sierpnia 2019 - 4 sierpnia 2019

Rugby na plaży po raz piąty
W najbliższy weekend (3-4.08) plaża Manufaktury będzie należała do rugbistów. Już po raz piąty odbędzie się tu Bierhalle Manufaktura Beach Rugby – jeden z największych turniejów rugby rozgrywany w Polsce. W ciągu dwóch dni na plaży zmierzy się aż 20 drużyn, nie zabraknie też atrakcji da kibiców, w tym meczu pokazowego z objaśnieniem zasad rugby.
To już kolejna edycja plażowego turnieju, rozgrywanego tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia w Manufakturze i sponsorowanego przez Bierhalle. Piąta impreza z rzędu i trzeci raz w formule dwudniowej: pierwszego dnia (3.08) rozgrywany będzie turniej zespołów klubowych, a drugiego (04.08) amatorskich drużyn firm sponsorskich, wspartych dawnymi zawodnikami Budowlanych.
W sobotę od godziny 15 na plaży Manufaktury rywalizować będą z pełnym kontaktem zespoły klubowe. Pięciominutowe mecze będą rozgrywane w składach pięcioosobowych – według zasad rugby plażowego. Zwycięzcy otrzymają puchar Bierhalle Beach Rugby 2019 oraz nagrodę sponsora. Wystąpią zespoły rugby XV, rugby 7, rugby XIII oraz futbolu amerykańskiego.
Z kolei w niedzielę (4.08) od godziny 12, ograniczonym kontaktem będą grać amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpią byli zawodnicy Budowlanych – będzie to doskonała okazja do ponownego zobaczenia w grze dawnych mistrzów i reprezentantów Polski. W sobotnim turnieju zespołów klubowych wystąpią: Master Pharm BRSA I, Master Pharm BRSA II, Rugby Club Bełchatów, Fabrykanci Rugby Club Pabianice, Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno, Wataha Rugby Club (Piotrków Tryb.), Klub Rugby Husaria Kalisz, Sroki Łódź Rugby League, Wilki Łódzkie.
W niedzielnym turnieju zespołów amatorskich wystąpi 12 drużyn: Master Pharm, Veolia, Immergas, Bierhalle, Primavera, Evergym, Bio Medical Pharma, Decathlon, Ericsson, Team Łódź, Radio Żak, Budowlani on Tour.
W rugby na plaży gra się inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.
W tegorocznych rozgrywkach zmierzy się osiem drużyn w turnieju klubowym i aż dwanaście w rozgrywkach sponsorskich.

Święto policji z okazji stulecia
Pokazy sprzętu, występy orkiestr, defilada, pokazy musztry i turniej siatkówki plażowej – już jutro (środa, 31.07) na rynku Manufaktury odbędzie się piknik profilaktyczny z okazji Święta Policji.
W tym roku mija 100 lat od powstania Policji Państwowej. Wojewódzkie obchody rocznicy potrwają w Łodzi dwa dni – w środę (31.07) na rynku Manufaktury odbędzie się policyjny piknik profilaktyczny. O 15:30 policjanci zmierzą się z przedstawicielami innych służb mundurowych na plaży Manufaktury, podczas turnieju siatkówki plażowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. W rozgrywkach wezmą udział policjanci, strażacy, drużyna funkcjonariusze II RP i przedstawiciele służby więziennej. Bardzo widowiskowo zapowiada się defilada, która o 16 wyruszy spod bramy Manufaktury i przejdzie przez rynek. Funkcjonariuszom będzie towarzyszyć orkiestra reprezentacyjna KGP oraz grupa rekonstrukcyjna z Radomia, nie zabraknie też policyjnych motocykli i koni. W ramach pikniku odbędą się też występy orkiestr i zespołów pieśni i tańca, niezwykle ciekawie zapowiadają się pokazy musztry paradnej. Najmłodsi będą mogli powalczyć o nagrody biorąc udział w licznych konkursach, a także w specjalnie dla nich zorganizowanym biegu. Wieczorem w niebo zostaną wypuszczone balony, a piknik zakończy policyjna dyskoteka pod gwiazdami.

Sierpniowe święto jazzu
Już tylko dni dzielą nas od koncertu inaugurującego 10. edycję festiwalu Manu Sumer Jazz Sundays, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: X&Co. Podczas niedzielnych koncertów na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze usłyszymy najlepszych polskich muzyków. Pierwszy koncert (4.08) zagrają Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski.
Dorota Miśkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego. Jest autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że jest zapraszana do współpracy przez wiele wybitnych osobowości muzycznych, takich jak diva z Capo Verde – Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko czy Grzegorz Turnau.
Artystka wystąpi na scenie Manu Summer Jazz Sundays z czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem Markiem Napiórkowskim, który od lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony Fryderykiem. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”.
Koncerty MSJS będą się odbywać we wszystkie niedziele sierpnia o godzinie 17, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. W kolejne niedziele zagrają: Wojciech Karolak & Paweł Serafiński (11.08), Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański (18.08), a na zakończenie Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.
W tym roku organizatorzy Manu Summer Jazz Sundays otrzymali prestiżową nagrodę Polskiego Radia Łódź „Jazzowa Perła Łodzi – Łódzkie Wydarzenie Muzyczne Roku 2018”, która zostanie wręczona podczas XXVII Wielkiej Gali Jazzowej „Grad Prix Jazz Melomani”.

Sierpień włoskich smaków
Jarmark Fiere del Gusto&buon Gusto po raz kolejny zawita do Łodzi. Od czwartku (1.08) na rynku Manufaktury znowu otworzą się kolorowy, głośny, aromatyczny i przede wszystkim smaczny Jarmark Włoski.
Amatorzy śródziemnomorskiej kuchni mogą tu odnaleźć smaki i zapachy lata w złocistych oliwach, wielobarwnych oliwkach, kruchych słodyczach i nadzwyczajnych serach. Kupcy oferują też wędliny i wypieki charakterystyczne dla poszczególnych regionów Włoch. Jarmark Fiere del Gusto&buon Gusto oferuje przysmaki pochodzące lokalnych włoskich wytwórców: oryginalną mozzarellę i ricottę, włoskie precelki taralli, nugat torrone, a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli. Włoski jarmark na rynku Manufaktury potrwa do 19 sierpnia, czynny jest codziennie w godzinach otwarcia galerii handlowej.

Oddaj krew w Manufakturze
Stacje krwiodawstwa w całej Polsce apelują o oddawanie krwi. Bardzo łatwo można to zrobić podczas wizyty w Manufakturze. Przez cale lato, dwa razy w tygodniu, na rynek Manufaktury wjeżdża mobilny punkt poboru krwi.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zatrzymuje się przy wejściu głównym do galerii handlowej Manufaktury. Na miejscu dyżuruje lekarz, który prowadzi badanie każdej zgłaszającej się osoby. Jednorazowo można oddać niecałe pół litra krwi. Przyjmowana jest krew każdej grupy, bo wszystkie są potrzebne. Najcenniejszy lek trafi natychmiast do potrzebujących w szpitalach w Łodzi i regionie – chorych, oczekujących na operacje lub transfuzje.
Krwiobus stacjonuje w Manufakturze we wszystkie wtorki i soboty lipca oraz sierpnia w godzinach 14:00-17:00.

Sportowo i plażowo – sierpień w Manufakturze
Druga połowa wakacji zapowiada się niezwykle interesująco. Manufaktura planuje liczne wydarzenia zarówno na plaży, jak i poza nią. Królować będą rozgrywki sportowe na piasku.
Pierwszy weekend sierpnia (3-4.08) będzie należał do rugbistów. Bierhalle Manufaktura Beach Rugby to drugi co do wielkości turniej plażowego rugby rozgrywany w Polsce. Rozgrywki wyszły już poza lokalne ramy i zyskały uznanie środowiska rugby. Przez dwa dni na plaży Manufaktury będzie można nie tylko zobaczyć zmagania najlepszych zawodników, ale też poznać zasady gry i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach.
Piłka ręczna będzie z kolei w centrum wydarzeń trzeciego weekendu sierpnia (17-18.08). Po raz drugi na plaży Manufaktury odbędą się rozgrywki ręcznej odmiany piłki plażowej, czyli Handball Plenner. Poza turniejowymi rozgrywkami będzie można zobaczyć również trening pokazowy w wykonaniu najlepszych szczypiornistów.
Od czwartku (22.08) do niedzieli (25.08) na plaży Manufaktury królować będzie Skimboarding. Już po raz ósmy do Łodzi przyjedzie czołówka polskiego skimboardingu, aby wyłonić najlepszego zawodnika w kraju. Przed nami kolejna edycja zawodów Red Bull Skim It. Jak co roku, nie zabraknie też atrakcji dla amatorów.
Ostatni weekend sierpnia (31.08 – 1.09) będzie należał do zawodników i fanów plażowej piłki nożnej. Na plaży Manufaktury zmierzą się czołowi zawodnicy drużyn Beach Soccera zrzeszonych przy PZPN. Jak co roku nie zabraknie też atrakcji dla kibiców.

Eska Summer City imprezuje w Manu!
Muzyczne hity i spotkania z słuchaczami po raz kolejny w Manufakturze. Charakterystyczny pick-up Radia Eska, a z nim niesamowita moc i letnie, muzyczne szaleństwo będą się pojawiać na rynku Manufaktury kilka razy w tygodniu.
Tę wakacyjną atrakcję łodzianie znają od dawna. Każdego lata energetyczna ekipa radiowców pojawia się w swoim barwnym samochodzie tam, gdzie najwięcej się dzieje. Regularnie, kilka razy w tygodniu można ich też spotkać na rynku Manufaktury. Eska Summer City to najlepsza, gorąca muzyka, relacje z wydarzeń, rozmowy z słuchaczami, pozdrowienia na antenie, eskowe gadżety, konkursy i nauka tańca z Egurrola Dance Studio. Eskowego pick-upa można się spodziewać w Manufakturze nawet kilka razy w tygodniu przez całe wakacje.

Rodzinny posiłek w Manufakturze
Manufaktura to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi. Nic dziwnego, szeroka oferta handlowa, rozrywkowa i kulturalna, a także usługi dodatkowe w dużej mierze kierowane są właśnie dla rodzin. Ten trend staje się też coraz bardziej popularny wśród restauratorów. Restauracje w Manufakturze prześcigają się we wprowadzaniu udogodnień i atrakcji dla najmłodszych.
W ofercie niemal wszystkich restauracji na terenie Manufaktury można znaleźć dziecięce menu z ulubionymi potrawami najmłodszych klientów. Lokale takie jak Rajskie Jadło, Bubamara czy Costa Coffee to tylko niektóre z wielu, w których czekają foteliki, kolorowanki i zabawki, z których dzieci mogą korzystać w oczekiwaniu na posiłek. Restauracja Ganesh przygotowała specjalne kolorowanki dla dzieci, przybliżające kulturę Indii. Tawerna Pepe Verde, Pini Grill, La Vende, Lavash, Bierhalle, Pizzeria 105 i Galicja oferują specjalne strefy, w których dzieci mogą oddać się beztroskiej zabawie.
– W naszym ogródku stoi specjalny domek i zjeżdżalnia, gdzie mogą bawić się dzieci. Mamy również specjalną ofertę – w każdą niedzielę przy rodzinnym zamówieniu, dzieci jedzą za 1 zł – mówi Agnieszka Masłowska z restauracji La Vende.
To nie jedyna restauracja oferująca promocje dla rodzin. W weekendy w Whiskey in the Jar, przy daniach dla dwóch osób, dzieci jedzą za darmo. Lokal Ganesh do rodzinnego, niedzielnego obiadu oferuje zestaw dla dziecka gratis, a w Galicji w niedziele niehandlowe dzieci mogą zjeść za pół ceny.
Część restauracji organizuje też warsztaty, podczas których dzieci mogą zobaczyć, jak powstają ich ulubione dania. W Pijalni Czekolady Wedel organizowane są warsztaty czekoladowe, a w lokalach takich jak Pizza Hut i Bawełna, dzieci uczą się, jak robić pyszną pizzę. W nowo otwartej Pizzerii 105 organizowane są także przyjęcia urodzinowe, kinderbale i warsztaty kulinarne dla najmłodszych pod hasłem „Akademia małego kucharza”. Co ciekawe, na prośbę rodziców takie warsztaty można zorganizować nawet dla jednego tylko dziecka. Pizzeria przyjmuje też grupy kolonijne a w przyszłości planuje także organizowanie kulinarnych półkolonii dla najmłodszych.
– Stawiamy na rodziny z dziećmi i robimy wszystko żeby nasi goście poczuli się tu jeszcze lepiej niż w domu – mówi Małgorzata Chrzanowska, właścicielka Pizzerii 105. – Manufaktura jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez rodziny, które po wielu godzinach zakupów i zabaw w punktach rozrywki, u nas mogą liczyć na rodzinny obiad przy znakomitej pizzy, która ma aż 60 cm średnicy, makaronach czy kremie z pomidorów, który znajduje się w dziecięcym menu.

Szczegóły

Start:
2 sierpnia 2019
Koniec:
4 sierpnia 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/