NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 10-12 grudnia

10 grudnia 2021 - 12 grudnia 2021

Świąteczne atrakcje w Manufakturze

Przed nami najpiękniejszy czas w roku – w przedświątecznym pędzie nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze – wspólnym spędzaniu czasu z bliskimi. W tworzeniu wyjątkowych wspomnień pomogą atrakcje w Manufakturze – urocze dekoracje, mieniąca się choinka, spotkania z Mikołajem czy warsztaty z pieczenia pierników.

W rotundzie galerii handlowej pojawiła się uwielbiana przez najmłodszych Piernikowa Chata. W otoczeniu słodkich miśków, przez cały grudzień dzieci będą mogły brać udział w bezpłatnych warsztatach z pieczenia świątecznych pierników. Z pomocą animatorów i śnieżynek, dzieciaki same ulepią i udekorują ozdobne pierniki. Taka ręczne zrobiona ozdoba, to piękna dekoracja domowej choinki czy prezent dla najbliższych.

W warsztatach mogą brać udział wszystkie dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia będą się odbywać codziennie – w tygodniu w godzinach 16-20, a w weekendy od 10 do 20. W bajecznej scenerii, dzieci od 5. roku życia można pozostawić pod opieką profesjonalnych opiekunów z Bajkowego Labiryntu, oficjalnego partnera akcji. W przypadku młodszych pociech, rodzice muszą być w zasięgu wzroku😊.

Masę piernikową na  ozdoby, dostarcza Piekarz – manufakturowa piekarnia/cukiernia, która od 10 lat zaopatruje Piernikową Krainę w pachnącą, słodką masę piernikową. Pierniczki wypiekane w Chacie nie są do jedzenia – to ozdoby na choinkę. Ale jeśli chcecie zrobić takie w domu – ciasto można kupić u Piekarza, na rynku Manufaktury.

W Piernikowej Chacie pojawił się już święty Mikołaj. Po roku przerwy spowodowanej pandemią, siwobrody z niecierpliwością czeka, by przyjąć listy, wysłuchać dziecięcych marzeń i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkania z Mikołajem odbywają się codzienniew tygodniu od godz. 16 do 20, a weekendy od 10 do 20. W ostatnim tygodniu przed świętami spotkania zaplanowano w godz. 12-20. Oczywiście będzie można sobie zrobić wspólne zdjęcie – profesjonalne fotografie wykonają uczniowie łódzkiego technikum fotograficznego. Pięknie wydrukowane zdjęcia można odebrać od razu – za przysłowiowego „piątaka” wrzuconego do puszki wolontariuszy-elfów. Datek wesprze zbiórkę łódzkiej Fundacji Pomagam, która kwestuje na rzecz Leosia Grzywy, kilkumiesięcznego chłopca chorego na SMA. Datki zebrane przy Piernikowej Chacie zostaną przekazane na rzecz terapii genowej dla malca. Stanowisko do odbioru zdjęć zlokalizowane jest przy Piernikowej Chacie od strony salonu Reserved.

Dla najmłodszych, spragnionych świątecznych opowieści, ciekawą przygodą będzie wsłuchanie się w historie Baśniowego Drzewa – wielkiego dębu, którego mimika twarzy wprawia w zaskoczenie wszystkie pociechy. Tajemniczą, drzewną postać można spotkać w tzw. małej rotundzie koło placu zabaw – Machinarium.

Zimowe warsztaty kulinarne dla dzieci

Ruszyła zimowa edycja warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. W ciągu najbliższych dwóch tygodni, mali adepci sztuki kulinarnej poznają japońską sztukę malowania jedzeniem, a także stworzą autorskie przysmaki na świąteczny stół.

Już w niedzielę, 12 grudnia, w strefie Qulinarium najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w popularnej wśród foodies Bento Kawaii, czyli sztuce „malowania jedzeniem”. Dzieci z pomocą animatorów wykonają świąteczne obrazy z… warzyw, owoców i innych produktów spożywczych! Mikołaj z kulek ryżu, choinka z plastrów ogórka, bombki z kukurydzy? To prawdziwe artystyczne wyzwanie!

Warsztaty odbędą się w dwóch turach – o godz. 12 i 14. Zapisy na warsztaty obowiązują drogą telefoniczną pod numerem: 698 213 862. Zapraszamy dzieci od 7 r.ż. samodzielnie, lub od 4. r.ż. – z opiekunem.  Należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wybraną godzinę: 12 lub 14. Koszt warsztatów to 40 zł.

*W niedziele niehandlowe do Qulinarium można dostać się wejściem od strony rynku – przy zbiegu lokali Bierhalle i Kaukaz – od godz. 11.45.

Harmonogram:

12.12 – Malowanie jedzeniem, czyli Bento Kawaii

19.12 – Słodkie Święta

 

Recital Krzysztofa Daukszewicza w Teatrze Małym w Manufakturze

W najbliższą niedzielę, 12 grudnia, deski sceny Teatru Małego przejmie znany satyryk, Krzysztof Daukszewicz. Przedświąteczny recital rozpocznie się o godzinie 17.15 – wciąż można kupić bilety.

Kabareciarz, felietonista, piosenkarz, autor tekstów – to tylko kilka określeń tego człowieka-orkiestry. Widzowie Teatru Małego w Manufakturze będą mieli niezwykłą okazję posłuchać Daukszewicza na żywo – bilety na recital są dostępne na stronie Teatru Małego: https://teatr-maly.interticket.pl/ lub w Kasie Teatru.

 

Lodowisko w Manufakturze już otwarte!

Na rynku Manufaktury działa już uwielbiane przez łodzian lodowisko. Na zapalonych łyżwiarzy czeka lodowa tafla o powierzchni 600 mkw i niezapomniane zimowe wrażenia!

Lodowisko w Manufakturze to jedna z ulubionych atrakcji łodzian. Jako aktywność na świeżym powietrzu będzie dobrym pomysłem na bezpieczne spędzanie wolnego czasu w chłodniejsze miesiące.

Stosując się do obostrzeń związanych z pandemią, na lodowisku będą wprowadzone zasady zapewniające bezpieczeństwo wszystkim fanom łyżew. Na terenie lodowiska jednocześnie może przebywać maksymalnie 55 osób, a zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe. Amatorzy tego zimowego sportu muszą mieć ze sobą worki na zmianę obuwia. Szatnia została zastąpiona siedziskami i ławkami do zmiany butów, rozstawionymi dookoła lodowiska. Kolejną ważną zmianą jest dezynfekcja poręczy i siedzisk co godzinę, a także odkażanie każdej pary łyżew po zwrocie. Nie ma obawy – łyżew nie zabraknie – organizator zakupił wiele nowych par, a rozmiarówka jest naprawdę imponująca: od numeru 25 do 48.

Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-22. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-22/23. Konieczne są też przerwy techniczne: w tygodniu czyszczenie tafli będzie się odbywać między godziną 16 a 17 (ostatnie wejście na taflę o 15.20), a w weekendy dwukrotnie: między godziną 13.40 a 14.20 oraz 18 i 18.40. W weekendy ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed zamknięciem.

Godzina jazdy na wypożyczonych łyżwach kosztuje 20 zł, a z własnym sprzętem 15 zł. Wypożyczenie tzw. pingwinka ułatwiającego stawianie pierwszych kroków na lodowisku, to koszt 15 zł.

 

Smakołyki, prezenty i świąteczny nastrój dla wszystkich! Jarmark bożonarodzeniowy w Manufakturze

Ozdoby choinkowe, biżuteria, dekoracje handmade, pyszne jedzenie i cudowna świąteczna atmosfera – to tylko część atrakcji, które czekają na łodzian na rynku Manufaktury.

Jak co roku, na rynek Włókniarek Łódzkich powrócił uwielbiany przez łodzian jarmark bożonarodzeniowy. Można zaopatrzyć się we wspaniałe i kreatywne prezenty, a także pysznie zjeść. Wśród wystawców nie zabrakło oryginalnych, górskich serów, domowych wędlin, czy chrupiącego pieczywa i kwasu chlebowego. Jest też coś dla łasuchów – aromatycznej słodyczy dostarczą miody, soki, konfitury, a także stoisko z pachnącymi ciastami czy foodtruck z tradycyjnymi kołaczami ze słodkim nadzieniem.

Rozgrzani i najedzeni? To czas kupić jakiś upominek. Na prezent dla najbliższych lub samego siebie poleca się stoisko z ręcznie robioną biżuterią, książkami, koszulkami, zabawkami, a także ze skarpetkami od lokalnego wystawcy skar.y.petki.

Jarmark jest czynny od poniedziałku do niedzieli, w dni powszednie w godzinach 12-20, a w weekendy od 10 do 20, aż do 23 grudnia.

 

Jak pracuje Manufaktura przed świętami?

Boże Narodzenie coraz bliżej, więc coraz więcej osób odwiedza Manufakturę w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych i świątecznych niezbędników. Dlatego, jak co roku, Manufaktura wydłuża godziny pracy galerii handlowej.

Warto pamiętać, że w grudniu będą dwie niedziele handlowe12 grudnia sklepy będą czynne od 10 do 21, a 19 grudnia od 10 do 22.

W ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem (18 grudnia) sklepy w Manufakturze będą otwarte od 10 do 23. Od 20 do 23 grudnia (poniedziałek-czwartek) galeria będzie działać w godzinach 9-23. W te dni supermarket Auchan będzie pracować od 7.30-23.

W Wigilię (24 grudnia) galeria będzie pracować krócej – od 9 do 13. Oczywiście w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt (25 i 26 grudnia) galeria będzie nieczynna. Sylwestrowe zakupy last minute będzie można zrobić 31 grudnia w godzinach 10-17. 1 stycznia galeria będzie zamknięta. Wszystkie zmiany w godzinach pracy galerii handlowej są wprowadzane dla bezpieczeństwa Gości Manufaktury i mają na celu rozładowanie ruchu i zapewnienie komfortowych zakupów.

Szczegółowy harmonogram godziny pracy znajduje się na stronie: https://www.manufaktura.com/wydarzenia/17266/swiateczne_godziny_otwarcia

Szczegóły

Początek:
10 grudnia 2021
Koniec:
12 grudnia 2021
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*