NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 15-17 lutego

15 lutego 2019 - 17 lutego 2019

Manufaktura na ferie

 

W ferie w Manufakturze nie ma mowy o nudzie! I to bez względu na pogodę. Experymentarium i szkoła nauki tańca zapraszają na półkolonie. W Jupi Parku i Kręgielni Grakula można liczyć na zniżki i oferty specjalne.

 

Niezapomniane półkolonie pełne atrakcji dla poszukiwaczy skarbów oferuje Experymentarium. Zajęcia oparte są na autorskim programie edukacyjnym. Podczas drugiego turnusu (18.02-22.02) uczestnicy półkolonii będą poszukiwać tajemniczego skarbu, sprytnie ukrytego przez Profesora Einsteina. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 9-16, dzieciaki mają zagwarantowany dwudaniowy obiad z podwieczorkiem, a także wycieczki bez dodatkowych opłat. Koszt jednego turnusu to 490 zł. Informacje oraz zapisy w kasie Experymentarium, a także telefonicznie: 42 633 52 62 i mailowo: biuro@experyentarium.pl.

Roztańczone półkolonie oferuje Egurrola Dance Studio. Tutaj również zaplanowano dwa turnusy (11-15.02 i 18-22.02) podczas których dzieciaki będą mogły nie tylko uczyć się tańca pod okiem najlepszych instruktorów, ale także wziąć udział w zajęciach plastycznych, konkursach i wycieczkach. Zajęcia taneczne będą się odbywać dwa razy dziennie. Koszt turnusu to 599 zł. W cenę półkolonii wliczony jest codzienny obiad w restauracji. Kontakt: polkolonie.manufaktura@egurrola.pl.

Oprócz zajęć zorganizowanych w Manufakturze nie brakuje też innych atrakcji, z których dzieciaki mogą korzystać w przerwie od nauki. Codziennie czynne jest największe w Łodzi lodowisko pod chmurką. Ślizgawka działa od godz. 10 do 22, a w niedzielę do 21. Ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem. Od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 -17.00 jest godzinna przerwa techniczna, dlatego wejście jest możliwe najpóźniej o 15:00. W weekend przerwy są dwie o godz. 14-15.00 i 18-19.00 (bilety są godzinne). Dodatkowo, w ferie za darmo poślizgacie się pod okiem instruktora (od poniedziałku do piątku w godz.11:30 do 13:30).

Specjalne oferty z okazji ferii przygotowali też najemcy Manufaktury. Sala zabaw Jupi Park proponuje całodzienny bilet wstępu już za 25 zł. Karnet open upoważnia do wielorazowego wejścia tego samego dnia i jest ważny od poniedziałku do piątku. Jazda!Park obniża ceny za grę w bilard: od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-15, godzina gry będzie kosztować tylko 12 zł. Z kolei w Kręgielni Grakula do końca lutego trwają „Ferie w zamku Grakuli”. W ramach promocji fani kręgli do 16 roku życia zapłacą za jedną grę jedynie 7 zł, godzina zabawy będzie kosztować 39 zł.

Do odwiedzin w ferie zachęca też kino Cinema City, w repertuarze w pierwszym tygodniu ferii znajdzie się sporo tytułów dla dzieci i młodzieży, min.: Lego Przygoda 2, Mia i biały lew, O psie, który wrócił do domu, Ralph Demolka w Internecie, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru czy Maria Królowa Szkotów.

 

 

 

„Nazywam się miliard” – znów zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

 

Już po raz siódmy, w Walentynki, w kilkuset państwach całego świata, tysiące osób wyrazi swój protest przeciwko przemocy wobec kobiet. I to wyrazi w wyjątkowy sposób – poprzez taniec! Łódzki finał międzynarodowej akcji „One Billion Rising” po raz kolejny zaplanowano na Rynku Włókniarek Łódzkich w poniedziałek (18.02) o godz. 19. (Zmiana daty z powodu żałoby narodowej).

„One Billion Rising” (w polskiej wersji „Nazywam się miliard”) to protest w formie tańca. Tysiące osób w Polsce i na świecie, w Walentynki zatańczy wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec przemocy wobec kobiet. Czemu akurat taniec? Taniec jest metaforą tego, o co walczą organizatorzy – by kobiety miały pełną kontrolę nad własnym ciałem i nikt, nigdy przemocą nie przekraczał wyznaczonych granic. Poza tym wspólny taniec wyzwala energię – razem można więcej, głośniej, wyraźniej podkreślać swój akt solidarności z kobietami zaznającymi przemocy w myśl zasady „Jedna za miliard. Miliard za jedną”.

By wziąć udział w akcji, wystarczy przyjść na Rynek Włókniarek Łódzkich w Manufakturze w poniedziałek (18.02) przed godziną 19. Instruktorzy tańca będą pokazywali kroki choreografii. Nieskomplikowany układ będzie można opanować już po jednej próbie.

Co roku zmienia się temat przewodni akcji – problem, który wymaga szczególnego nagłośnienia. Tym razem jest to „Seks bez zgody to gwałt”.

Akcję zainicjowała w 2013 roku Eve Ensler, autorka znanych także w Polsce “Monologów waginy”, a także aktywna działaczka przeciw przemocy wobec kobiet. “One Billion Rising” nieprzypadkowo organizowana jest w Walentynki. W dniu, w którym szczęśliwi zakochani celebrują swoją miłość, pomysłodawcy akcji chcą zwrócić uwagę na kobiety, które doznały przemocy – psychicznej i fizycznej. Najczęściej cierpią one w ciszy, zamknięte w domach, zdane na siebie, pozbawione pomocy.

Szacuje się, że w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. W tym ok. 200-250 tysięcy to kobiety, które doświadczyły gwałtów.

Większość kobiet, ofiar przemocy seksualnej, nie zgłasza tego faktu na komisariatach ani w żadnych innych instytucjach, bo boją się ponownej traumy wzmocnionej przez nieufnych urzędników i funkcjonariuszy państwa, którzy podważają wiarygodność ofiary.

 

 

 

 

 

 

Co przygotowały restauracje w Manufakturze na Walentynki?

 

Trudno sobie wyobrazić Walentynki bez pysznej kolacji, większość restauracji Manufaktury przygotowała specjalne menu dla zakochanych na ten wyjątkowy wieczór.

Jak co roku, do celebrowania miłości przy pysznym jedzeniu i niebanalnych trunkach zachęca restauracja Bawełna. Wieczór można rozpocząć od koktajlu dla zakochanych, a na przystawkę szef kuchni poleca tatar z tuńczyka z avocado. W walentynkowym menu do wyboru będą dwie zupy i dwa dania główne, a na deser – słodki talerz dla dwojga. Koszt kolacji dla dwóch osób to 250zł.

Zakochani znajdą specjalne menu także w Anatewce. Tutaj na początek – sałatka z tuńczykiem i marynowanym, różowym imbirem, później krem z pieczonego buraka z białą belgijską czekoladą, a na główne danie – polędwica z dorsza. Na deser Anatewka proponuje mus truskawkowy. Koszt kolacji to 95zł za osobę.

W La Vende romantyczny wieczór można zacząć od kremu z pasternakiem z musem truskawkowym. Daniem głównym będzie polędwiczka wieprzowa z malinami, a na deser torcik bezowy z kremem mascarpone i sorbetem malinowym.

Z kolei Polka proponuje menu degustacyjne, w którym znajdzie się pięć potraw, w tym dwa dania główne, jednym z nich będzie polędwiczka wołowa na kaszy bulgur. Na deser Polka proponuje własnej roboty ptasie mleczko z czekoladą i malinami. Koszt kolacji dla dwojga to 300 zł.

Na wegańską i wegetariańską kolację zaprasza z kolei Restauracja Zielona. Tutaj czeka na zakochanych deska dla dwojga, a na niej między innymi: szaszłyki z ananasa, kulki jaglano-orzechowe, sałatka z truskawek, selera naciowego i mango oraz pieczone warzywa. Koszt zestawu to 69zł, w cenę wliczone są też dwa kieliszki wina.

Ofertę restauracji warto przejrzeć jeszcze przed Walentynkami i postarać się o stolik, bo większość z nich wprowadziła na ten wieczór rezerwacje miejsc.

 

Dodatkową atrakcją będzie wyjątkowa ławeczka – zbliżająca ludzi. Stanie ona przed Elektrownią na Rynku Włókniarek Łódzkich. Przez cały dzień zakochani będą mogli sobie zrobić zdjęcie na ławce z napisem I You.

 

Masz Ci Los – loteria na okrągło

 

5 tysięcy nagród o łącznej wartości 50 tysięcy złotych, w tym karty podarunkowe Manufaktury. Ruszyła nowa zabawa dla klientów Manufaktury – loteria Masz Ci Los.

 

Od poniedziałku (04.02) trwa loteria, w której do wygrania są gadżety i karty podarunkowe Manufaktury. Loteria działa od poniedziałku do czwartku (w godzinach pracy galerii handlowej) i właśnie w tych dniach należy robić zakupy by wziąć udział w zabawie. Aby wylosować kupon – zdrapkę, należy w punkcie loteryjnym znajdującym się w Punkcie Info w wejściu głównym Manufaktury, zarejestrować paragon (lub maksymalnie 3 paragony) o wartości 100 zł. W zabawie biorą udział zarówno paragony za zakupy w salonach i butikach centrum, jak i te z restauracji, punktów usługowych i rozrywkowych. Każdego dnia do wygrania 60 nagród: worki, notesy, mini obiektywy do telefonów, selfie sticki, kubki termiczne i karty podarunkowe Manufaktury o wartości 50 zł. Raz w miesiącu można wygrać kartę podarunkową o wartości tysiąca złotych. Pierwszy etap loterii potrwa do końca czerwca.

Szczegóły w regulaminie oraz na stronie www.manufaktura.com

 

 

Kreatywne ferie z Empikiem w Manufakturze

 

W sobotę (16.02) w rotundzie Manufaktury odbędą się bezpłatne warsztaty organizowane przez salon Empik w godz. 11:00 – 16:00. W programie między innymi – królewny i rycerze, karnawałowe maski, kolorowanki dla dużych i małych, malowanie buzi, blog „Tata rysuje”.

 

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne! Empik zabierze wszystkich chętnych w niezwykłą podróż do artystycznego świata. Tegoroczny program jest niezwykle bogaty. Kreatywne warsztaty plastyczne przybiorą różne formy. Będzie szansa na stworzenie własnej maski karnawałowej, którą z powodzeniem będzie można wykorzystać podczas tegorocznych balów karnawałowych, jak również korony, miecza oraz tarczy z kartonu, które pozwolą wcielić się w rolę królewny i rycerza. Będzie też okazja do rysowania mazakami i markerami (niekoniecznie na papierze) wraz z Tomkiem Mazurem, czyli autorem popularnego bloga „TATA rysuje”. W międzyczasie zarówno dla najmłodszych, jak i tych już zupełnie dorosłych będą czekały kolorowanki, a chętni będą mogli również skorzystać z możliwości ozdobienia buź najróżniejszymi motywami. Zajęcia w Empiku to idealna okazja do stworzenia niepowtarzalnych pamiątek i prezentów dla najbliższych, jak i rozwinięcia swojej pasji.

 

Która z małych dziewczynek nie marzy o tym, by choć na chwilę zostać królewną z koroną na głowie? Który z chłopców nie chciałby wcielić się w rycerza z mieczem w jednej, a z tarczą w drugiej dłoni? Podczas warsztatów postaramy się spełnić te marzenia, pokazując krok po kroku, jak własnoręcznie stworzyć te gadżety, a następnie ozdobić je z pomocą m.in. kredek, mazaków i markerów.

 

W kolejnej części warsztatów będzie nie tylko kreatywnie, ale też karnawałowo. Wszystko za sprawą specjalnych, własnoręcznie zdobionych masek, dzięki którym będzie można wcielić się np. w pirata, Indianina, kotka, Myszkę Miki lub Batmana.

 

Kolorowanie obrazków ćwiczy u najmłodszych precyzję, dokładność, cierpliwość i koncentrację. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Do wspólnego kolorowania zapraszamy nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Dla tych starszych przygotowaliśmy kolorowanki relaksacyjne, które są ostatnio nie tylko modnym, ale przede wszystkim skutecznym sposobem na pozbycie się codziennych stresów.

 

Pomalowane, szczęśliwe buzie – dzieci to kochają. Z pomocą animatorki i przy użyciu specjalnych kredek i farb do malowania twarzy każdy będzie mógł zmienić się w dowolnego superbohatera z ulubionej bajki lub też uwielbianego zwierzaka.

 

Ferie zimowe to doskonały czas, by poeksperymentować z rysowaniem. Poszukiwania są fajne i pozwalają czasami odkryć nowe, niesamowite możliwości zmieniania świata wokół siebie. Na czym można rysować? Na przykład na kartonie, na płótnie, drewnie czy styropianie. „TATA rysuje”, czyli Tomek Mazur rysuje czasem nawet na ziemniakach i właśnie to on poprowadzi warsztaty rysowania mazakami i markerami niekoniecznie na papierze.

 

Walentynki z krwiodawstwem

 

W czwartek (14.02) na rynku Manufaktury zaparkuje krwiobus, w którym wszyscy zakochani i nie tylko mogą oddać krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dodatkowo zachęca do udziału w akcji przygotowując upominki.

Mobilny punkt poboru krwi stanie na rynku Manufaktury w czwartek. Krew można oddawać już od południa (od 12 do 16.30). Dla wszystkich Zakochanych organizatorzy przygotowują słodkie upominki od radia Parada, migoczące serduszka i niespodzianki od Kręgielni Grakula.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe, które nie przyjmują leków, w wieku od 18 do 65 lat. Chętni do oddania krwi powinni być wypoczęci, powinni też wcześniej zjeść lekki posiłek. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Eksperci z Centrum Krwiodawstwa zalecają, aby dzień wcześniej wypić przynajmniej 1,5 litra płynów.

 

 

Szczegóły

Start:
15 lutego 2019
Koniec:
17 lutego 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/