NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 13-15 listopada

13 listopada 2020 - 15 listopada 2020

Jak pracuje Manufaktura?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6.11.2020, w związku z epidemią Covid-19 w Polsce,  do 29 listopada 2020 roku Manufaktura funkcjonować będzie w ograniczonym zakresie. Pracują m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony optyczne, salony prasowe i wiele punktów usługowych. Restauracje, zarówno na rynku jak i w Qulinarium, pracują w trybie na wynos lub z dowozem.  

Od soboty Manufaktura funkcjonuje na nowych zasadach. Czynne są m.in. wszystkie sklepy spożywcze – zarówno hipermarket Auchan, ale także sklepy specjalistyczne: z produktami kuchni świata, z serami,  z herbatą i kawą oraz oczywiście piekarnie. Pracuje sklep remontowo-budowlany Leroy Merlin, a także salony sieci telekomunikacyjnych.

Otwarte pozostają punkty usługowe, w których przeważającą działalność stanowią usługi: optyczne, bankowe,  ubezpieczeniowe, myjnia samochodowa, usługi krawieckie i ślusarskie, pralnia, centrum medyczne i poczta.

Większość restauracji – zarówno w strefie Qulinarium, jak i na rynku oferuje swoje dania w formie na wynos lub dowóz.

Pełna i aktualizowana na bieżąco lista otwartych sklepów i punktów usługowych jest dostępna na stronie www.manufaktura.com

Decyzję o ponownym przywróceniu działania centrum podejmą odpowiednie władze.

Warto pamiętać, że od poniedziałku do piątku w godz.10-12 obowiązują tzw. godziny dla seniorów, co oznacza, że w wybranych sklepach mogą kupować jedynie osoby po 60. r. ż.

 

Biało-czerwony akcent na 11 listopada

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, Manufaktura zmuszona była zrezygnować z organizacji tradycyjnego, corocznego Pikniku Niepodległościowego. Jednak patriotyczne akcenty pojawią się – po zmroku, na fasadach budynków Manufaktury.

Do ostatniej chwili ważyły się losy 10. edycji Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze. Niestety, nie udało się go zorganizować, ale Manufaktura nie zapomina o wielkim święcie patriotyzmu, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Dlatego po zmroku na biało-czerwono rozbłysną najbardziej charakterystyczne punkty w Manufakturze: brama główna od strony ul. Ogrodowej, prowadząca od niej do rynku Aleja Dobrego Smaku, a także budynek elektrowni, oraz fasada i wnętrze budynku galerii handlowej. Dodatkowo na bramie głównej pojawią się flagi Polski.

Przez cały dzień można oglądać plenerową wystawę poświęconą Szarym Szeregom (szczegóły poniżej).

O Szarych Szeregach w Manufakturze

Listopad to czas, w którym z zadumą wspominamy nie tylko naszych najbliższych, ale także ważne wydarzenia z historii. Wychodząc naprzeciw tym tradycjom, Manufaktura zaprasza na wystawę poświęconą działalności Szarych Szeregów, przygotowaną przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Na dziewięciu planszach będzie można prześledzić losy organizacji – strukturę, działalność, a także poznać jej najbardziej zasłużonych członków. Wystawę można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Alei Dobrego Smaku w Manufakturze (alejka przy restauracjach Galicja i Al Dente, wejście przez główną bramę przy ul. Ogrodowej)

We wrześniu 1939 roku przed Polakami stanęła zupełnie nowa, pełna grozy rzeczywistość, w której po klęsce kampanii wrześniowej, musieli nauczyć się żyć. Najróżniejsze społeczności, ruchy i organizacje dostosowywały się do nowych realiów. Sztuka ta bardzo dobrze udała się harcerzom skupionym w Związku Harcerstwa Polskiego. Zeszli oni do podziemia tworząc konspiracyjną organizację, która przybrała kryptonim „Szare Szeregi”.

Dała ona szansę harcerzom (między innymi znanym wielu Polakom bohaterom „Kamieni na Szaniec” -„Rudemu”, „Zośce” i „Alkowi”), na kontynuowanie swojej służby. Jednak za tym, że Szare Szeregi powstały i zapisały jedną z najpiękniejszych kart w dziejach harcerstwa stał konkretny człowiek Florian Marciniak, który stojąc przez ponad trzy i pół roku na czele Organizacji, perspektywicznym spojrzeniem, konsekwencją i trudem stworzył to czym były i czym przeszły do historii Szare Szeregi; stał się też jednym ze współtwórców Państwa Podziemnego. M.in. jego postać przybliżona została na wystawie, którą można oglądać w Manufakturze przez tydzień.

 

Restauracje w Manufakturze z wynosami i z dowozem

Obowiązujące nadal obostrzenia dla gastronomii powodują, że restauracje w Manufakturze działają tylko w formule na wynos i z dowozem.

Łódzcy smakosze tęsknią za wyjątkową atmosferą w restauracjach Manufaktury i przyjdzie im jeszcze chwilę poczekać na powrót do ulubionych lokali, ale mogą mieć chociaż namiastkę tego przeżycia u siebie w domu – zamawiając pyszne dania wprost pod drzwi. Większość restauracji w Manufakturze oferuje swoje dania z dostawą lub odbiorem osobistym.

Fani lokalnych smaków znajdą coś dla siebie w ofercie Szpulki i Bawełny, których właściciele założyli niedawno nową platformę do zamawiania jedzenia, lodzdelivery.pl. Wkrótce do serwisu mają także dołączyć inni restauratorzy.

Na chłodne jesienne wieczory polecają się rozgrzewające dania z Ameryki Południowej, które znaleźć można w restauracjach The Mexican i Papa Diego. Pierwsza z nich oferuje 20-procentowy rabat przy odbiorach osobistych, ale jedzenie można też zamówić poprzez aplikacje Glovo, Pyszne.pl, Glodny.pl. Papa Diego, oprócz opcji na wynos z odbiorem własnym, oferuje dowozy poprzez aplikacje Glovo, UberEats, Pyszne.pl i Glodny.pl

Jeśli w planach jest cheat-day, to z pomocą przyjdą popularne restauracje z Qulinarium – KFC, McDonald’s, czy Pasibus. Ulubione smakołyki możecie odbierać osobiście lub z dostawą poprzez popularne portale.

Przechodząc przez rynek Manufaktury można odebrać osobiście ulubione dania z Pizzy Hut, Bobby Burgera, czy Gorącej Pączkarni, jeśli przyjdzie ochota na coś słodkiego.

To tylko część oferty lokali gastronomicznych z Manufaktury. Pełna lista lokali, wraz ze specjalnymi ofertami, opcjami dostawy i numerami telefonów, jest dostępna na stronie www.manufaktura.com

„Fun and Drive” w Manufakturze z nowym ambasadorem!

Fundacja „Fun and Drive”, od kilku lat współpracująca z Manufakturą, właśnie przedstawiła swojego nowego ambasadora – został nim znany i lubiany dziennikarz i prezenter, Marcin Prokop.

„Ludzie z fundacji – podobnie jak ja – łączą pasję do motoryzacji z chęcią pomagania tym, którym los rozdał gorsze karty” – tak Marcin Prokop uzasadniał przyłączenie się do akcji. Razem z Fundacją dziennikarz będzie teraz zbierał pieniądze na zakup specjalistycznej karetki neonatologicznej, która trafi do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Nowy ambasador obiecał nie lada gratkę – osoba, która w listopadzie wpłaci najwięcej na konto zbiórki, będzie mogła skorzystać z „Prokop Taxi”: prezenter zawiezie ją luksusowym autem w wybrane miejsce na terenie Warszawy. W przyszłości akcja ma być rozszerzona także na inne miasta w Polsce.

Fundacja ma już w planach kolejne wydarzenia z udziałem ambasadora – m.in. wizytę w Manufakturze i wyścigi na torze Manufaktura Drift, z innym znanym wysokim mężczyzną. Zanim jednak do tego dojdzie, zbiórkę można wspierać poprzez bezpośrednie wpłaty na konto Fundacji lub poprzez zakupy na stoisku Fun and Drive w Manufakturze na 1. piętrze galerii, przed supermarketem Auchan. Darczyńcy będą mogli tam kupić m.in. motoryzacyjne gadżety do samochodu, a przy okazji obejrzą z bliska wyjątkowy samochód sportowy Opel Speedster, podstawiony przez przyjaciół Fundacji.

Szczegóły

Start:
13 listopada 2020
Koniec:
15 listopada 2020
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*