NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manufaktura – 1-3 października

1 października - 3 października

Strażacy przypomną o śmiercionośnym czadzie

Pokazy „gaszenia” wodą gorącego oleju, efektowne (kontrolowane!) wybuchy dezodorantów, prezentacje ratownictwa wysokościowego, osiem nowoczesnych pojazdów gaśniczych i 200 czujek czadu i tlenku węgla – to w największym skrócie plan sobotniego (2.10) wydarzenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w Manufakturze.

Co roku przed sezonem grzewczym, do Manufaktury przyjeżdżają strażacy, by przypomnieć łodzianom, że czad, nazywany cichym zabójcą, jest niezwykle groźny: niewidoczny, niewyczuwalny, potrafi zabić nawet w kilka minut.

W najbliższą sobotę na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze będą czekać atrakcje dla najmłodszych. Wyjątkowo interesująco zapowiadają się tzw. mobilne symulatory zagrożeń pożarowych – model domku jednorodzinnego z ręcznie robionymi figurkami-domownikami, na których czyha sporo niebezpieczeństw, jak choćby zadymienie w kuchni czy niewielki pożar. Pokazy w mini-domkach są dynamiczne i niezwykle efektowne. Przez cały dzień będzie można wygrywać w konkursach dualne czujki dymu i tlenku węgla. Te małe, ale wyjątkowo czułe urządzenia wykryją zagrożenie odpowiednio wcześnie i tym samym pozwolą na szybką ewakuację.

Mali (i nie tylko!) miłośnicy sprzętu strażackiego, powinni zajrzeć na Rynek Włókniarek Łódzkich. O atrakcjach na zewnątrz mówi Jędrzej Pawlak, rzecznik KW PSP w Łodzi: – Zaplanowaliśmy pokaz samochodów pożarniczych, wśród których znalazł się najnowszy samochód ratownictwa technicznego tzn. rotator z 50 tonowym dźwigiem, i aż 7 wyciągarkami. Emocji na pewno nie zabraknie! – przekonuje Jędrzej Pawlak.

Na rynku zaplanowano też aż kilka pokazów, które można określić mianem: „Czego nie wolno robić w domu”, czyli pokaz spalania oleju, podczas którego strażacy pokażą, jak zachowuje się rozgrzany tłuszcz w kontakcie z wodą. Zaprezentują też jak niebezpieczny może być wybuch puszki z dezodorantem. Pokazy ratownictwa technicznego oraz chemicznego. Na rynku stanie ścianka wspinaczkowa, mini tor dla najmłodszych, stanowisko z bańkami mydlanymi  a do zabawy zaproszą szczudlarze.

Strażacy zapraszają do Manufaktury w sobotę (2.10) w godz. 10-19:30.

 

Manufaktura szuka przebojowych dzieciaków

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Manufaktura Fashion Week – wielkiego święta mody, które zaplanowano w weekend (15-16.10).  Już w najbliższą sobotę (2.10) w godz. 14.00-20.00 w małej rotundzie galerii handlowej Manufaktury zaplanowano casting do pokazu mody dziecięcej, który będzie miał miejsce w piątek 15.10. A to nie koniec – bo w tym samym czasie będzie też drugi casting!

Jak co roku przed każdą edycją Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion, Manufaktura zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat do wspólnej zabawy na wybiegu.

Na dzieci i rodziców w tzw. małej rotundzie, w pobliżu placu zabaw Machinarium i kawiarni McCafe czekać będzie fotograf i profesjonalne jury. W obu castingach mogą wziąć udział już czterolatki, a górną granicą wieku jest 12 lat. Jurorzy wezmą pod uwagę nie tylko wygląd, ale także osobowość małych kandydatów na modelki i modeli. Wszystkie dzieci, które zamiast zdjęć i wybiegu wolą śpiewać, tańczyć, potrafią wspaniale recytować lub mają inne niezwykłe umiejętności, zapraszamy do udziału w Kids Talent Show.

Wybrani modele i modelki ruszą na wybieg już dwa tygodnie później – w piątek (15.10), podczas 15. edycji Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion. Pokazy kolekcji dziecięcych marek Manufaktury już na stałe wpisały się w harmonogram tego najważniejszego wydarzenia modowego w Manufakturze. Tuż po nich odbędą się pokazy Kids Talent Show.

Wszyscy mali modele zostaną nagrodzeni – pierwsze kroki na profesjonalnym wybiegu to nie lada wyzwanie!

Lista wybranych dzieci pojawi się na stronie www.manufaktura.com już 6 października.

 

„Sztuka” otwiera nowy sezon w Teatrze Małym

„Sztuka” Yasminy Rezy będzie pierwszą premierą sezonu 2021/22 w Teatrze Małym w Manufakturze, która odbędzie się już 1 października o godz. 19.15. Natomiast 3 października o godz. 16.15 łódzka grupa improwizatorów O!Impro przywoła ciepłe, letnie wspomnienia spektaklem „Wczasowicze. Last minute”.

W piątek, 1 października będzie można zobaczyć jedną z najmocniejszych komedii Yasminy Rezy. Sztuka przedstawia spotkanie trojga przyjaciół, które  zamienia się w walkę na śmierć i życie. Ironiczna, zabawna, ale i bezpretensjonalna opowieść o wystawionej na próbę męskiej przyjaźni zawsze gorąco przyjmowana jest przez publiczność.

Yasmina Reza – francuska aktorka i dramatopisarka, która od debiutu pisarskiego w 1987 r. należy do najwyżej cenionych – nie tylko we Francji – współczesnych dramaturgów, o czym świadczy m.in. międzynarodowy sukces „Sztuki” na scenach Paryża, Berlina, Londynu, Buenos-Aires, Tel-Awiwu, Moskwy. Reza napisała „Sztukę” w 1994 r. i otrzymała za nią liczne nagrody.

W niedzielę, 3 października, aktorzy O!Impro zaprezentują całkowicie improwizowaną komedię Wczasowicze. Last minute. Spektakl, oparty tylko na sugestiach widzów, to niezwykłe przeżycie gwarantujące ból brzucha… ze śmiechu! W jakie role wcielą się aktorzy? Jak potoczą się losy ich bohaterów? To wszystko zależy od wyobraźni widzów!

W październiku młoda grupa obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny – przez rok pracy na deskach Teatru Małego nie tylko pokazali wspaniałe spektakle „Komedię sąsiedzką”, „Wieczór komediowy”, „Love Story”, „Podglądacze” oraz „Dzień Kobiet. Naga prawda, ale także zrealizowali pierwsze improwizowane słuchowisko w Radiu Łódź. „Kochanie, słuchasz mnie?” cieszyło się niezwykłą popularnością na antenie i zdobyło serca łódzkich słuchaczy.

*Bilety na spektakl dostępne są online na stronie Teatru Małego: https://www.teatr-maly.pl

 

„Pełno ich nigdzie” – wystawa POLIN w Manufakturze

Na rynku Manufaktury można oglądać wystawę „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”. Projekt realizowany jest przez łódzkie Centrum Dialogu i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wystawę stworzyło Muzeum Polin we współpracy z Centrum Studiów Holokaustu i mniejszości religijnych w Oslo. Za pomocą murali w nowatorski sposób prezentuje wybrane tematy z historii polskich Żydów, przybliża polsko-żydowskie relacje oraz sposoby przywracania pamięci o dawnych sąsiadach przez miejskich aktywistów i lokalne stowarzyszenia.
W kilkunastu sekcjach tematycznych odbiorcy dowiedzą się m.in. o wkładzie polskich Żydów w rodzimą kulturę i gospodarkę, życiu żydowskim w Polsce na przestrzeni wieków, a także polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Poruszane są także trudne rozdziały w polsko-żydowskiej historii, m.in. Zagłada oraz zapoczątkowana przez władze komunistyczne kampania antysemicka w Marcu 1968 roku.

Wystawę można oglądać w Manufakturze, na małym Rynku Jazzowym, do 17 października, a towarzyszyć jej będzie wiele ciekawych wydarzeń, m.in. spacer śladami łódzkich Żydów, warsztaty dla młodzieży, wykłady, spotkania i spektakl teatralny.

*wstęp wolny.

„Chciałem być” – wystawa fotosów w Manufakturze

Manufaktura kolejny raz łączy siły z Teatrem Powszechnym w Łodzi, by przybliżyć łodzianom łódzką scenę teatralną. Od 23 września na piętrze nad rotundą galerii handlowej można oglądać fotosy ze spektaklu „Chciałem być”, którego prapremiera odbyła się 11 września w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Spektakl inspirowany jest postacią Krzysztofa Krawczyka. „Krzysztof Krawczyk to bardzo barwna postać, każdy od razu rozpoznaje jego twórczość – niezależnie od wieku i pokolenia. Ja dorastałem razem z tą muzyką, ale to właściwie bez znaczenia, bo uważam, że nie trzeba być kolekcjonerem płyt Krzysztofa Krawczyka, żeby bardzo dobrze znać jego twórczość” – mówi Michał Siegoczyński, reżyser i autor sztuki. „Inspirujemy się postacią Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą show-biznesu. Interesuje mnie przekroczenie pewnej granicy, przejście na drugą stronę ekranu telewizora, to znaczy: jak bardzo różni się wizerunek ikony popkultury na scenie od jej normalnego życia? Jak spotyka się wyobrażenie o kimś z prozą życia?” – dodaje Siegoczyński.

Zdjęcia autorstwa Macieja Zakrzewskiego przedstawiają sceny ze spektaklu, który można oglądać na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Wyjątkowa wystawa zostanie w Manufakturze do 10 października.

 

„ManuEye” – diabelski młyn wrócił na rynek Manufaktury

Nad rynkiem Manufaktury góruje ponownie ogromne koło młyńskie. Przez najbliższy miesiąc łodzianie i turyści będą mogli podziwiać niesamowitą panoramę miasta z wysokości 30 metrów!

Diabelski młyn stanął na rynku Manufaktury od strony ul. Zachodniej. Mierzy 30 metrów, a w 20 stylizowanych gondolach znajdzie się miejsce dla 80 osób. Nie ma ograniczeń wiekowych, choć dzieci poniżej 8. roku życia korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych. Koło porusza się z „turystyczną” prędkością, więc nie jest to rozrywka ekstremalna.

Z góry rozpościera się przepiękna panorama miasta, którą będzie można podziwiać i w dzień i po zmroku. Koło młyńskie będzie kręcić się od godz. 12 do 22. Bilet ulgowy kosztuje 15 zł, normalny – 20 zł. W tej cenie możemy liczyć na aż trzy obroty.

Szczegóły

Start:
1 października
Koniec:
3 października
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*