NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Łódzkie Spotkania Baletowe

7 października - 23 października

Jesienne XXVI ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE 2022
11.06.2022
Jubileuszowe – XXV Łódzkie Spotkania Baletowe – odbyły się trzy lata temu – w 2019 roku. Kolejne – XXVI – zgodnie z ponad 50-letnią tradycją – powinny zaistnieć rok temu. Niestety, ze względu na światową sytuację pandemiczną stało się inaczej… To w obecnym – 2022 roku – będziemy mogli zaprosić Państwa na jesienne tym razem XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe.
W dotychczasowych  25. edycjach festiwalu wystąpiły chyba wszystkie najważniejsze zespoły baletowe z całego świata z Baletem XX Wieku Maurice Béjarta na czele, w tym także polskie, które na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentowały wszystko, co w choreografii, balecie i teatrze tańca najpiękniejsze, najbardziej wartościowe i fascynujące dla wielbicieli sztuki baletowej.
Zespoły baletowe, nie tylko prezentowały szeroki wachlarz repertuarowy, ale też, a może przede wszystkim, dawały nam – publiczności – szansę uczestniczenia w czymś niezwykle ważnym i wartościowym: w przeglądzie tego, co w światowej choreografii w danym momencie było nie tylko modne i nowatorskie, ale też wytyczało trendy i kierunki na przyszłość.
Mocno wierzymy, że tym razem ominą nas przykre niespodzianki i że tegoroczne XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe – ku satysfakcji i radości nas wszystkich – odbędą się bez żadnych kłopotów; tym razem nie będzie to jednak wiosna, ale październik 2022. Jesteśmy przekonani, że dla dobrej sztuki baletowej, pora roku nie ma większego znaczenia.

Podczas tegorocznej edycji na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpią:
7 i 8 października Sasha Waltz & Guests – SYM-PHONIE MMXX na taniec, światło i orkiestrę;
11 i 12 października Hervé Koubi – BARBARZYŃSKIE NOCE ALBO PIERWSZE PORANKI ŚWIATA;
15 i 16 października Nederlands Dans Theater (NDT)WIECZÓR Z NEDERLANDS DANS THEATER („Gods and Dogs”, „Figures in Extinction [1.0]”, „La Ruta”);
22 i 23 października CASANOVA (PRAPREMIERA Teatru Wielkiego w Łodzi w choreografii Graya Veredona do muzyki Antonio Vivaldiego).

Szczegóły

Początek:
7 października
Koniec:
23 października
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*