NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Teatralna mapa Łodzi – warsztaty teatralne dla młodzieży

18 października 2021 | 17:00 - 19:00

W ramach programu edukacji kulturalnej serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14+ do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, które poprowadzą uznani łódzcy twórcy kultury.
Warsztaty będą odbywały się w czterech terminach i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na adres: kontakt@dom-literatury.pl
Teatralna mapa Łodzi to projekt edukacji teatralnej ukazujący współistnienie i przenikanie teatru offowego i instytucjonalnego w Łodzi.
Przez wiele lat Łódź obok Warszawy i Wrocławia była ośrodkiem, w którym dokonywały się najistotniejsze odkrycia teatralne zarówno w zakresie teatru zawodowego, jak i offowego. To z Łodzią przez wiele lat związany był Kazimierz Dejmek, i to w niej odbywały się będące mekką teatru alternatywnego Łódzkie Spotkania Teatralne. Na trwałe wpisany w teatralny krwiobieg miasta teatr offowy spełniał rolę dzisiejszych manifestacji, pozwalając wyrazić społeczny bunt w formie spektaklu. Wracamy do tych tradycji, aby na nowo, wraz z młodymi ludźmi, przywołać i przepracować na warsztatach łódzką tradycję teatralną.

Warsztaty będą odbywać się wokół bloków tematycznych, którymi kolejno będzie: twórczość i postać Kazimierza Dejmka, łódzki teatr OFF-owy, twórczość i postać Zdzisława Jaskuły (warsztaty w toku ustalenia) . Podsumowaniem projektu będzie warsztat przygotowujący do pokazu spektaklu.

Pomysł i koordynacja projektu: Michał Rzepka
————————————-
11 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi.
Współprowadzenie warsztatu: Michał Rzepka

12 października (wtorek), godz. 10.00 – warsztaty teatralne „Świadomość tekstu” z Dymitrem Hołówko, aktorem (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone Kazimierzowi Dejmkowi. [warsztaty zamknięte]

18 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne „Świadomość buntu” z Katarzyną Żuk, aktorką (Teatr Nowy w Łodzi), poświęcone łódzkiemu teatrowi OFF-owemu.
25 października (poniedziałek), godz. 17.00 – warsztaty teatralne z Michałem Rzepką, reżyserem teatralnym,
podsumowujące w praktyce prezentowane wcześniej zagadnienia, sfinalizowane krótką etiudą opartą na fragmentach reportaży Wojciecha Góreckiego i Bartosza Józefiaka „Łódź. Miasto po przejściach”.

———————————–

Szczegóły

Data:
18 października 2021
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Dom Literatury w Łodzi
Roosevelta 17
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*