NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łódzki Detal w Dygresji

25 stycznia 2019 | 18:00 - 19:30

Secesja to ważny, choć krótki rozdział w historii architektury Łodzi. Śmiałe realizacje spod ręki Gustawa Landau-Gutentegera, Augusta Furuhjelma czy Dawida Lande – by wymienić tylko kilku z całej plejady twórców – do dziś cieszą oczy przechodniów, wzbogacając swoją urodą miejski pejzaż. A jednak warto spojrzeć na początek XX wieku jako na kolebkę nie tylko Nowej Sztuki, ale i „Nowych Czasów”, w których Łódź – siłą swoich mieszkańców – pokonuje kolejne cywilizacyjne zapóźnienia, stawiając najnowocześniejsze w kraju szpitale, kina, banki i elektrownie.

Okazją do przyjrzenia się różnym obliczom lokalnej secesji będzie spotkanie z Marią Nowakowską, autorką wydanego niedawno przez Centrum Regio „Przewodnika po secesji Łodzi i województwa łódzkiego”.

Maria Nowakowska – popularyzatorka dziedzictwa architektonicznego, animatorka i aktywistka od czterech lat związana z autorską inicjatywą „Łódzki Detal”. Przewodniczka po Łodzi, autorka książek o lokalnej architekturze oglądanej z perspektywy szczegółu („Łódzki Detal” – 2016, „Przewodnik po secesji Łodzi i województwa łódzkiego” – 2018), dyrektorka programowa Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest. Jej najnowszym projektem jest gra „Łowcy detali”, która w 2018 r. została rozesłana do 296 łódzkich instytucji kultury i oświaty.

Szczegóły

Data:
25 stycznia 2019
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Miejska w Łodzi – Dygresja
Rewolucji 1905 r. 84
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*