NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łódzki BiblioLAB 2021

15 października | 09:00 - 17:00

Tegoroczne BiblioLABy przebiegają pod hasłem „Równowaga w rzeczywistości hybrydowej”. Zjazd łódzki odbędzie się 15 października w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, (ul. Piotrkowska 282)
Do udziału zapraszamy osoby pracujące we wszystkich typach bibliotek – publicznych, akademickich, pedagogicznych, szkolnych – w województwie łódzkim. Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
📅 Rejestracja rozpocznie się 27 września o godz. 11.00. Uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach każdy oraz w wydarzeniach towarzyszących (dla chętnych).
➡ UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk itd.). Nie możemy też zaproponować cateringu, dlatego prosimy o zabranie ze sobą własnej wody i ewentualnie przekąsek.
PROGRAM ZJAZDU:
▪ 9:00-9.50 BiblioLAB – otwarcie
Justyna Grabowska, kierowniczka Biblioteki Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Paulina Milewska, Stowarzyszenie Labib
▪ 9.50-11.45 warsztat 1
Gr. 1. Wypoczywanie przez działanie – 4 kroki do twórczego myślenia, Beata Gamrowska (miejsce: czytelnia biblioteki Centralnego Muzeum Włókiennictwa)
Gr. 2. Techniki relaksacyjne dla bibliotekarzy, Marta Stolarczyk (miejsce: 103C,Centralne Muzeum Włókiennictwa)
▪ 11:45-12:05 Przerwa kawowa
▪ 12:05-14:00 warsztat 2
Gr. 1. Techniki relaksacyjne dla bibliotekarzy, Marta Stolarczyk (miejsce: 103C,Centralne Muzeum Włókiennictwa)
Gr. 2. Wypoczywanie przez działanie – 4 kroki do twórczego myślenia, Beata Gamrowska (miejsce: czytelnia biblioteki Centralnego Muzeum Włókiennictwa)
▪ 14:00-14.45 Przerwa lunchowa (posiłek we własnym zakresie w klubokawiarni Kipisz (https://www.kipisz.pl/)
▪ 14.45-16:00 zwiedzanie wystawy czasowej Ziemia (P)oddana, edukatorka Katarzyna Trela
▪ 16:00-18:00 Przerwa (możliwość zwiedzania Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej we własnym zakresie)
▪ 18:00-20:00 Oczyszczający Wieczór BiblioPorażek, czyli lekcje płynące z naszych niepowodzeń
Moderator: Jarosław Jędrych
OPISY WARSZTATÓW:
🔸 Wypoczywanie przez działanie – 4 kroki do twórczego myślenia
Żyjesz w nieustannej gonitwie? Wciąż wymaga się od ciebie dodatkowych umiejętności i nowych pomysłów? Jesteś na siebie zły, że często „bujasz w chmurach”? Na tym warsztacie znajdziesz odpowiedzi, jak cieszyć się wypoczynkiem kreując nową rzeczywistość. W trakcie szkolenia poznasz skuteczne sposoby na pobudzanie kreatywności i przełamywanie codziennych schematów podczas „bujania w chmurach”. Ćwicząc techniki twórczego myślenia, spojrzysz na wiele spraw z innej perspektywy. Bez większego wysiłku nauczysz się szukać nowych rozwiązań i czerpać radość z improwizacji, stosując proste metody kolażu i rysunku.
➡ Prowadząca: Beata Gamrowska (Beatarysuje) – grafik, copywriter i ilustrator – twórca rysunkowych historyjek o kawie i Pączusiu. Na co dzień specjalista do spraw promocji w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z copywritingu i myślenia wizualnego. Szczególnie lubi: ilustrowanie do opowiadań, zapach kawy o poranku, podróże dalekie i bliskie, fotografowanie umykających chwil, woń przypraw na tureckim bazarze, muzykę ze starych płyt, meble vintage, malarstwo holenderskie, ciepłe pączki.
🔸 Techniki relaksacyjne dla bibliotekarzy
W dzisiejszym pędzącym świecie każdego dnia doświadczamy stresu. Pozostaje on w naszym ciele w postaci napięć, często też bólu. Podczas warsztatu: dowiesz się jak skutecznie łagodzić objawy stresu, poznasz techniki relaksacji Schultza i Jacobsona, doświadczysz mocy odprężających ćwiczeń oddechowych, zredukujesz napięcie ciała poprzez ruch, nauczysz się jak rozluźniać kark wykonując automasaż. Praktykowanie technik relaksacyjnych zwiększa odporność i podnosi poziom energii życiowej.
➡ Prowadząca: Marta Stolarczyk – trener technik body&mind, trener personalny. Pasjonatka zdrowego ruchu i prawidłowej postawy. Specjalizuje się w treningu zdrowego kręgosłupa, technikach oddechowych i relaksacji. W swojej praktyce uwzględnia indywidualne potrzeby osób pracujących zdalnie, fizycznie, seniorów. Ma doświadczenie w treningu z kobietami w okresie menopauzalnym, w ciąży i po porodzie. Absolwentka Studiów podyplomowych Gimnastyki Korekcyjno-kompensacyjnej oraz OM Therapy Fitness School. Trener i manager fitness w Fitness Klubie RYTM w Łodzi. W branży od 2002 roku, także jako szkoleniowiec i prezenter IFAA Polska. Współtwórca Akademii Body&Mind dla Seniorów. Stawia na życie w równowadze, długotrwałe efekty i dobre samopoczucie.
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
◾ Wystawa Ziemia (P)oddana, mówiąca o relacji człowieka z naturą, stworzona przez dzieci i młodzież w wieku 9 – 14 lat, na której prace z kolekcji Muzeum, w większości prezentowane na wcześniejszych edycjach Międzynarodowego Triennale Tkaniny, choć nadal posiadają rangę dzieł sztuki, zderzone zostały z obiektami i komentarzami stworzonymi przez młodych kuratorów – uczestników projektu „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale”. Dzięki temu nabierają charakteru wypowiedzi nie tylko artystycznej, ale publicystycznej, stają się argumentami w dyskusji o wpływie człowieka na środowisko. By zachować zgodność z przesłaniem wystawy, wspólnie z uczestnikami i aranżerką, uznaliśmy, że jak najwięcej materiałów do budowania przestrzeni ekspozycji oraz obiektów pochodzić będzie z odzysku bądź z darów (materiały budowlane po minionych ekspozycjach, śmieci, meble). Świadomie zdecydowaliśmy także o rezygnacji z drukowania materiałów promocyjnych, zaś plakaty uczestnicy wykonali sami, korzystając z niezadrukowanych stron plakatów z poprzednich wystaw.
◾ Oczyszczający Wieczór BiblioPorażek czyli lekcje płynące z naszych niepowodzeń
Zapraszamy bibliotekarzy, aby opowiedzieli o swoich porażkach w pracy i projektach. Celem spotkania jest oswojenie błędów i znalezienie wspólnych lekcji płynących z niepowodzeń, ponieważ z opowieści o porażce można wysnuć więcej wniosków, niż z opowieści o sukcesie. Niepowodzenie nie jest powodem do wstydu, a dzielenie się nim z innymi ma aspekt edukacyjny. Obowiązuje reguła, że to co zostanie powiedziane podczas sesji, jest objęte zasadą poufności. Stworzymy wspólnie miejsce, w którym można się otworzyć i znaleźć wsparcie osób, mających podobne doświadczenia.
Zapraszamy do zgłaszania krótkich wystąpień – podczas wieczoru integracyjnego liczymy na aktywność wszystkich uczestników i uczestniczek!
Moderator: Jarosław Jędrych – bibliotekarz, były wieloletni dyrektor biblioteki pedagogicznej w Łodzi. Absolwent bibliotekoznawstwa UŁ. Domator, aktywny i uzależniony wikipedysta. Lubi progresywnego rocka, kuchnię włoską, czasem grywa w brydża. Zgodnie z radą Dalajlamy przynajmniej raz w roku udaje się do miejsca, w którym jeszcze nie był.
Miejsce wydarzenia: klubokawiarnia Kipisz (napoje i przekąski we własnym zakresie).
😷 Reżim sanitarny w czasie trwania BiblioLABu
W związku z sytuacją epidemiczną na terenie kraju oraz zaleceniami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w trakcie zjazdu szkoleniowego BiblioLAB uczestnicy są zobowiązani na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa i klubokawiarni Kipisz do:
1. Dezynfekcji rąk dostępnymi środkami.
2. Złożenia pracownikowi Muzeum w dniu wydarzenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Druk można wypełnić przed przybyciem na teren Muzeum lub uzupełnić go na miejscu.
3. Do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub elementu garderoby. Utrzymywania bezpiecznej odległości (min. 2 m) między osobami biorącymi udział w wydarzeniu w przypadku przeciwwskazań/braku możliwości zasłonięcia ust i nosa.
4. W razie nieprzestrzegania zasad sanitarnych, prowadzący wydarzenie jest uprawniony do ich bezzwłocznego zakończenia.
5. Organizator jest uprawniony do odwołania wydarzenia w razie wystąpienia istotnego zagrożenia epidemicznego w miejscu planowanego przeprowadzenia zajęć

Szczegóły

Data:
15 października
Godzina:
09:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Piotrkowska 282
Łódź, łódzkie 93-034 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*