NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łodzią po sieci – Alles, Tsvey, Demolka – koncert live + online

17 lipca | 20:00 - 21:00

Dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń, zapraszamy Was na wyjątkowy koncert trzech łódzkich duetów muzycznych, w naszym mniemaniu najlepiej reprezentujących środowisko łódzkiej sceny niezależnej AD 2020.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które ma ambicję stać się dokumentalnym zapisem stanu ducha łódzkiej sceny muzycznej czasów post/pandemii.

26 czerwca 2020 o godzinie 21:30 w klubie Konkret odbędzie się koncert trzech łódzkich duetów: Alles, Tsvey i Demolki.

Udział w tym przedsięwzięciu będzie bezpłatny, jednak ograniczony liczbą miejsc, dlatego niebawem uruchomimy system rezerwacji mailowej, dzięki któremu będzie można zgłaszać chęć uczestnictwa w koncercie.

Koncert będzie rejestrowany i emitowany w trzech częsciach online:

3 lipca, godz. 20:00 – Demolka
10 ipca, godz. 20:00- TSVEY
17 lipca, godz. 20:00 – Alles

***

ALLES

Duet z Łodzi, który tworzą: Paweł Strzelec i Marcin Regucki. Od momentu powstania zespołu, w 2014 roku, ukazały się trzy albumy “Post”, “Culture”, “Hope”, mini LP “Together We Are Alles” zawierający nowe wersje utworów klasyków polskiego punk rocka zespołów: Dezerter, Post Regiment, Apatia, Guernica Y Luno oraz dwa single “Union” i “Newspeak” (split z grupą Siksa). Debiutancki album wydała zlokalizowana w Ameryce Południowej niezależna wytwórnia Mecanica Records, następnie duet związał się z rodzimą, kultową Anteną Krzyku, która działa na rynku od 1984 roku. Już same tytuły albumów charakteryzują zespół i przybliżają jego fascynacje oraz zainteresowania. Egzystencja w niestabilnych czasach, w których wszystko jest “post” – post-nowoczesność, post-punk, postindustrializm. Tworzenie kultury, na którą mają wpływ w takim samym stopniu najbliższe otoczenie i relacje między- ludzkie, jak i polityka czy globalnie zachodzące zmiany. Wpływy te, często destrukcyjne, wywołują zamiennie bunt i dystans. Alles to poszukiwanie, niespełnienie, wycofanie, os- cylowanie między nadzieją a jej brakiem – wszystko to zna- jduje odbicie w tekstach i muzyce zespołu.

TSVEY

Słuchając ich ostatniego albumu możesz myśleć, że inspiracją może być afrykańska muzyka taneczna lub agrarne, wiejskie techno. W przeciwnym razie możesz myśleć o niczym i po prostu czuć, jak twoje ciało się chwieje. Tsvey = Piotr Połoz + Bartek Kujawski. Zagorzali producenci, odważni faceci, profesjonaliści. Bartek mówi, że zostali związani, ponieważ muzyka Piotra była zbyt swobodna, a muzyka Bartka była zbyt dziwna. Piotr mówi, że zostali związani, bo lubią pić razem piwo. Rave, Hałas, Odpowiedzialność.”

DEMOLKA

Demolka to duet, który tworzą skażony toksyczną żółcią Procesor Plus i zanieczyszczona histerią Dziewczyna Rakieta. Zadebiutowali w 2012 roku płytą Demolka wydaną nakładem Oficyny Biedota. Drugi album Demolki Ha ha chaos ukazał się nakładem wydawnictwa Antena Krzyku w 2016. Ich muzyka stanowi połączenie elektronicznej ściany dźwięku, tanecznych melodii i nowofalowego amoku. Teksty osadzone w cyberpunkowych dystopiach są inspirowane fantastycznymi wizjami z nadchodzących czasów międzyplanetarnych kataklizmów. Kuszą pobytem w konurbacji zamieszkałej przez pełnoprawne imitacje człowieka, gdzie po ulicach kroczą niewyobrażalnie idealne cyborgi a właściwie…cyborginie. Te sztuczne inteligencje, z niby głową, posiadają jottabajtową pamięć, więc uwaga! Femboty, skanersi i ich niekończące się wersje w realu, prześladują swoich twórców, poszukując odpowiedzi dlaczego i po co istnieją? Trwa permanentna pogoń za uaktualnieniem i brutalna walka o najnowszy kod dostępu do super zony! Totalny chaos! Ha ha ha ha ha!!!

www.fb.com/Demolkaduet/
http://www.antenakrzyku.pl/pl/sklep/demolka-cd-bundle/
https://oficynabiedota.bandcamp.com/album/demolka

Szczegóły

Data:
17 lipca
Czas:
20:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*