NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ŁÓDŹ WCZORAJ-DZIŚ-JUTRO. REWITALIZACJA 2.0. SPACER 1: ŁÓDŹ FABRYKANCKA-ROBOTNICZA-POSTINDUSTRIALNA.

8 lipca | 17:00 - 18:30

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej zaprasza na spacer w piątek 8 lipca o godzinie 17:00. Spotykamy się przy Pomniku Fabrykantów na ulicy Piotrkowskiej (przy „Magdzie”, na placu przy którym swoją siedzibę mają @lodz.travel – Łódzka Informacja Turystyczna i Łódzka Organizacja Turystyczna).
Podczas wycieczki, którą poprowadzi Bartek Damian Mielniczek, będziemy poznawać wyjątkową historię naszego miasta, obserwować już ukończone inwestycje realizowane w ramach programu rewitalizacji i rozmawiać o wyzwaniach, jakie Łódź ma teraz przed sobą. Przemieszczając się po łódzkich ulicach będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć, jakie zmiany przeszło miasto, które prawa miejskie otrzymało już prawie …600 lat temu, narodziło się, jako ważny ośrodek przemysłowy 200 lat temu, a później stało się „polskim Manchesterem”, „czerwoną Łodzią”, „polskim Detroit”, „liderem rewitalizacji” i w przyszłym roku świętować będzie wielki jubileusz.
Udział w spacerze jest bezpłatny.
Spacer trwać będzie ok. 3 godziny.
Łódź jest zachwycającym miejscem, którego walory i szczególny potencjał warto przedstawiać i promować: twórcza Ziemia Obiecana, dawniej wielkie centrum przemysłu włókienniczego, później awangardowe centrum przemysłów kreatywnych, przestrzeń dynamicznego rozwoju kultury, istotny ośrodek naukowy i akademicki, gdzie w przyszłym roku świętować będziemy 600-lecie nadania praw miejskich.
Na spotkaniach organizowanych w pierwszym bloku tematycznym przedstawiać będziemy niezwykłą i wspaniałą historii Łodzi, miasta, które przez pierwsze 400 lat liczyło paruset mieszkańców, a w XIX wieku stało się fenomenalnym przykładem zmian epoki rewolucji przemysłowej, natomiast pod koniec XX i przez pierwsze dwie dekady XXI wieku przechodzi intensywne przeobrażenia i odnowę postindustrialnego dziedzictwa.
Zadanie ŁÓDŹ WCZORAJ – DZIŚ – JUTRO. REWITALIZACJA 2.0
jest zrealizowane dzięki finansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

Szczegóły

Data:
8 lipca
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Piotrkowska
Piotrkowska
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*