NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Łódź bardziej rodzinna

28 lipca 2018 | 15:00 - 23:00

Łódź bardziej rodzinna

Dziś na Jaracza 18 – Kino Polowe z filmem „Dzień dobry, kocham Cię” – polska komedia 2014; zapewniamy opiekę nad dziećmi 7-13 lat. Zaczynamy o 20.30 – wstęp wolny! A wcześniej w tym samym miejscu od 15.00 piknik rodzinny.

 

Rodzinne pikniki w różnych dzielnicach Łodzi, codzienne warsztaty wakacyjne dla dzieci, nowa rodzinna świetlica Gniazdo – to tylko niektóre propozycje wzmacniania więzi rodzinnych i wspólnego spędzania czasu, które ma dla łodzian Fundacja Życie.

 

Na weekendowe pikniki pod hasłem „Ptasie lato” zaproszeni są wszyscy, którzy akurat spędzają wakacje w mieście. Rodzice i dzieci będą mogli m.in. budować domki dla ptaków, które zostaną przekazane do łódzkich parków. Będzie można nagrać własne słuchowisko radiowe, a także zmierzyć się w różnych wyzwaniach sportowych.

 

Chcemy, żeby rodzice i dzieci spędzili czas razem, wspólnie robiąc rzeczy, które cieszą, a które wymagają odejścia od telewizora i odłożenia na bok smartfonów – mówi Michał Owczarski, prezes Fundacji Życie. Wspólne konstruowanie domków dla ptaków czy nagrywanie słuchowiska o przygodach wróbla Pikusia, które będzie można później odtwarzać w domu, pozwolą przeżyć coś niecodziennego, co pozostaje w pamięci bardziej niż kolejna godzina spędzona na przeglądaniu Facebooka – dodaje.

 

Pikniki to także okazja do dzielenia się z innymi. Podczas pikników będzie można finansowo wesprzeć powstanie pierwszej w Łodzi rodzinnej świetlicy Gniazdo. To nowatorskie podejście do rozwiązywania problemów rodziny, oparte programie gdyńskiego Stowarzyszenia im. św. Mikołaja, które znakomicie się sprawdza. Pracujemy z dziećmi, ale także z ich rodzicami, pomagając im rozwiązywać problemy i pokonywać trudności w budowaniu relacji w rodzinie czy we właściwym komunikowaniu potrzeb i oczekiwań – dodaje Agnieszka Wiktorowska z Fundacji Życie.

 

Pozyskaliśmy środki na prowadzenie pierwszej w Łodzi świetlicy tego typu, ale wyremontować i wyposażyć pomieszczenia musimy sami – wyjaśnia Michał Owczarski. Powstanie Gniazda można wesprzeć także przez portal www.zrzutka.pl.

https://zrzutka.pl/dy9n8p

 

Już w sierpniu startuje cykl jednodniowych spotkań dla dzieci „Warsztaty z Gniazdem”. Każdy dzień poświęcony będzie innej tematyce. Uczestnicy będą zwiedzać łódzkie muzea, uczestniczyć w grach miejskich, rozwijających sprawności czy rozwiązywać łamigłówki i poznawać ciekawostki historyczne.

 

Rodzinnie będzie także na OFF Piotrkowska, gdzie we współpracy z ks. Michałem Misiakiem Fundacja Życie zorganizuje m.in. wspólne oglądanie filmów i koncert patriotyczny „Chwała Zwyciężonym”.

https://www.facebook.com/FundacjaZycie/
https://www.facebook.com/budujemyGniazdo

Szczegóły

Data:
28 lipca 2018
Godzina:
15:00 - 23:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Łódź
Łódź, łódzkie Polska + Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*