NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tipsy Drivers

1 października | 21:00 - 22:30

Free
Zapraszamy na magiczny sobotni wieczór przy koktajlu i bluesie♥.
Można trochę potańczyć, można się pobujać, można po prostu posłuchać.
Będzie pięknie!
Zagrają Tipsy Drivers blues & chicago sound w składzie:
Jacek Urlik – harmonica
Kacper Walczak – guitar
Janusz Lesień – bas
Mariusz Kędzierski – drums
1 PAŹDZIERNIK
21:00
KIJ
JARACZA 45 (wejście od POW)
TAX: 10PLN
Tipsy Drivers istnieje na scenie od 1994 roku. Muzyka jaką wykonuje, to solidny blues chicago z domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.
Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express w Zakrzewie, Jimy Way Festiwal, Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Zarówno krytycy muzyczni jak i miłośnicy gatunku doceniają pasję i szczerość z jaką gra band. Dowodem tego było między innymi przyznanie w 2001r. w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues” grupie Tipsy Drivers II miejsca w kategorii polski zespół roku.
Zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers – Blues & Chicago Sound”.
Ponadto ich utwory ukazały się na składankach: Antologia Polskiego Bluesa, Skazani na Bluesa oraz płycie Chorzy na Bluesa.
W 2013r. zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers & Harp Friends 100% Live”. Jest to zapis dwóch koncertów z Łodzi i Pabianic, na których to gościnnie zagrali inni wspaniali muzycy. Harp Friends tworzą: Jacek Urlik (Pabianice), Tomasz Kiersnowski (Rzeszów), Igor Łojko (Zielona Góra), Dominik Abłamowicz (Warszawa), Łukasz Rumpel (Gliwice). Na płycie dodatkowo wystąpiła sekcja dęta Smoogie Boogie.
Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona.
Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.
Do swoich występów Tipsy Drivers często zapraszają dodatkowych muzyków. Współpracują z sekcją dętą, pianistami i gitarzystami.

Szczegóły

Data:
1 października
Godzina:
21:00 - 22:30
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Klub Kij
Jaracza 45
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*