Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Moda Sztuka Społeczeństwo // Wykłady // Awangardowa rewia mody

11 lutego | 19:00 - 20:00

Cześć!
Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów w Niebostanie, które poprowadzi dla Was Agnieszka Wojciechowska-Sej 🙂

21. stycznia – Awangardowa rewia mody

Konstruktywistki rosyjskie, które projektowały mode od wzorów na tkaniny, przez suknie, kostiumy gimnastyczne do karoserii aut i pasujących do nich strojów dla kierujących kobiet – Lubow Popowa, Warwara Stiepanowa, Katarzyna Kobro, Sonia Delaunay, Charlotte Perriand, Margarete Schotte – Lichotzky.

Spotkania będą okazją do poznania różnych mechanizmów modowych, którym bezrefleksyjnie podlegamy w codziennej gonitwie.

Ponieważ największe rewolucje zaszły i zachodzą w modzie kobiecej, skupię się na projektantkach, menadżerkach, modelkach, użytkowniczkach ale i krytyczkach modowego showbiznesu.
Bo MODA jest kobietą.

Tematy kolejnych wykładów:

11,.02
Jadwiga Grabowska – wielka królowa Mody Polskiej, która w najtrudniejszych czasach powojennej Polski wierzyła, że Polki mogą i powinny być eleganckie.

10.03
. Mini i space age – Mary Quant , Cocuellina Barriere, Barbara Hulanicki czyli spódniczki ograniczają się do minimum, kobiety legalnie noszą spodnie, świat przyspiesza, ludzie latają w kosmos i nagle moda zdaje sobie sprawę, że na świecie są nastolatki.

Kwiecień
Vivienne Westwood – moda punk, która wspiera muzykę i buduje tożsamość grupy fanów, i o tym, jak królowa mody punk wkracza na salony.

Maj
Dekonstrukcja stroju i płci – o międzywojennej artystce Claude Cahun i projektach Zahy Hadid ale i też trochę o tym, czym jeszcze zajmuje się Miuccia Prada, kiedy nie projektuje spódnic.

Czerwiec
Słynne modelki i skąd one się wzięły, po co jest konkurs Top Model, Krytyka machiny mody Vanessy Beecroft i antymoda Rei Kawakubo.

Szczegóły

Data:
11 lutego
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Niebostan
Piotrkowska 17
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/niebostan/