NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LAS

16 lipca 2020 | 20:00 - 21:00

L.A.S.
listening and sounding
looking and seeing
learning and surviving
living and synchronising
Liberty and Synergy
Love and Stream
//
Piotr Damasiewicz – trąbka, harmonium, perkusjonalia;
Jakub Cywiński – kontrabas;
Wojtek Pęczek – hang, handpany, djembe, instr.perkusyjne;
//
L.A.S. (listening and sounding) to unikatowe koncerty, które najczęściej odbywają się w zaciszu natury lub miejscach i okolicznościach w których można na chwilę zapomnieć o “pędzie” życia przenosząc się w subtelny wymiar dźwięków przeznaczony
dla wyjątkowych słuchaczy ceniących sobie kameralną atmosferę i wysoką jakość.
Wydarzrenia L.A.S.-u, to nie tylko koncerty, to także spotkania twarzą w twarz artystów z ciekawymi, otwartymi na nowe doświadczenia ludźmi, jak również bycie świadkami kreowania się nowej rzeczywistości.

W czwartek 16 lipca o godz. 20 zapraszamy do studia City Bum Bum w Pasażu Schillera na spotkanie w magicznym świecie dźwięków kreowanym przez trzech artystów: Piotra Damasiewicza (trąbka, harmonium, perkusjonalia), Jakuba Cywińskiego (kontrabas) i Wojtka Pęczka (hang, handpany, djembe, instr. perkusyjne).
Etniczność, improwizacja, jazz, melodia, rdzenny feeling i groove plus swobodna, naturalna ekspresja składają się na definicję
‘Into the Roots’ – terminu używanego przez Piotra Damasiewicza, pomysłodawcy projektu.
Znany publiczności City Bum Bum choćby z występów z CBB Ensemble podczas Nocy Żywych Bębnów, Piotr Damasiewicz to kompozytor, trębacz, podróżnik, edukator oraz
kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów
na trąbce kształcił się w zakresie fortepianu, kontrabasu oraz śpiewu w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu.

Jakub Cywiński – to kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jego możliwości instrumentalne przekraczają wszelkie ograniczenia stylistyczne. Przeszedł w swoim profesjonalnym wykonawstwie od muzyki klasycznej, jazz i wszelakie fuzje z nim związane po muzykę awangardową i improwizowaną. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, oraz stypendystą prestiżowej Royal College of Music w Londynie. Na początku swojej aktywnej kariery basisty funkcjonował z Adamem Bałdychem i Stefanem Gąsieńcem, zdobywając nagrody i wyróżnienia indywidualne na ogólnopolskich konkursach, min. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą,Gdynia Summer Jazz Days. Podczas studiów we Wroclawiu współtworzył jeden z najbardziej wpływowych zespołów alternatywy jazzowej “Erase”. W tym samym czasie współpracował z zespołem Robotobibok i koncertował z Markiem Bałatą. Był również członkiem zespołu Foton z którym nagrał płytę dla Not Two Records. Przez wiele lat funkcjonował na profesjonalnej scenie londyńskiej zarówno grając muzykę poważną w najlepszych orkiestrach symfonicznych (London Philharmonic Orchestra, Phiharmonia) jak i z londyńską czołówką sceny jazzowej min z Ola Onabule, Nicolas Meier, David Beebee. Ma na swoim koncie występy w salach koncertowych w całej Europie, Libanie i Indiach. Obecnie współpracuje z Piotr Damasiewicz and Power of the Horns Ensemble, z którym nagrał płytę “Polska”.

Wojtek Pęczek (aka Mamady Keita de Pologne) – twórca City Bum Bum, najstarszej w Polsce szkoły muzyki i tańca Afryki Zachodniej oraz założyciel i lider CBB Ensemble, najdłużej działającego w kraju zespołu specjalizującego się w szeroko pojętym nurcie afro. Wspólnie z Norą Mc Gettigan, od wielu lat organizator Nocy Żywych Bębnów – największego w kraju festiwalu muzyki afrykańskiej, a także corocznych międzynarodowych warsztatów muzyki i tańca w Senegalu. Swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał pod koniec ubiegłego stulecia w Irlandii pod okiem Brendana Perry’ego z grupy Dead Can Dance. Afryka jest jego drugim, choć pod wieloma względami – pierwszym domem. Na polu rodzimej branży muzycznej, m.in. zdobywca Platynowej Płyty za współpracę z Melą Koteluk.

BIlety do nabycia przed koncertem;
Zapłacić ile możesz – najlepiej jeśli możesz zapłacić min. 20 zł 🙂

Szczegóły

Data:
16 lipca 2020
Czas:
20:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

City Bum Bum
Pasaż Schillera
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*