NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WRO on TOUR #4

30 października 2019 | 18:00 - 20:00

/ szturmy // przemarsze /// przechadzki

Nowe i nienowe światy wzywają do podboju bądź przynajmniej eksploracji. Przestrzeń publiczna, przestrzeń prywatna, opuszczona lub uczęszczana, fizyczna lub syntetyczna – niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i w jakim celu, tylko jakaś forma przemierzania pozwoli nam zmierzyć się z samą naturą otaczającego świata.

Zebrane w programie prace to katalog gotowych do skopiowania i samodzielnego wykorzystania taktyk dla wszystkich zainteresowanych (i niezainteresowanych), począwszy od etatowych outsiderów do entuzjastycznych apologetów systemu. Przyswoimy więc sobie subwersywnie wykorzystane mechanizmy rodem z podręczników dla służb mundurowych, techniki oprowadzania turystów po postapokaliptycznym i raczej niegościnnym terenie, radzenia sobie zarówno z tłumem jak i jego całkowitym przeciwieństwem, sensownego stosowania współczesnych jednośladów, a na koniec połączymy się we wspólnej kontemplacji zachodu słońca w realiach osiągalnych dla średnio zarabiających.

PROGRAM:

• Liliana Piskorska (PL), Public Displays of Affection, 2017, 6:40
• Leonhard Müllner, Robin Klengel (AT), Operation Jane Walk, 2018, 16:14
• Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz (PL/BY), Marsz, 2019, 6:38
• Magdalena Łazarczyk, Zuza Golińska (PL), Nothing Twice, 2018, 6:24
• Eginhartz Kanter (DE), Taking Away, 2018, 6:42
• Andres Baron (CO), Printed Sunset, 2017, 6:21

Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO stanowi główne forum sztuki nowych mediów w Polsce i należy do wiodących wydarzeń artystycznych w Europie. Od swego powstania w 1989 roku, prezentuje sztukę tworzoną elektronicznymi i cyfrowymi środkami kreacji i komunikacji, eksploruje współczesne terytoria twórczości oraz buduje perspektywę krytyczną wobec aktualnych problemów sztuki, technologii i społeczeństwa.
Co dwa lata Wrocław staje się miejscem prezentacji wybranych najnowszych realizacji artystycznych, połączonych z dyskusjami i spotkaniami z twórcami i ludźmi nauki, odbywającymi się z udziałem publiczności oscylującej w zmiennej dynamice pomiędzy kontemplacją i namysłem, przeżyciem i konfrontacją.
Kolejne edycje Biennale WRO w różnorodny sposób stawiają pytanie o twórczą postawę wobec nowych technologii oraz nowych zagadnień powstających na przecięciu sztuki i nauki, aktywności twórczej i społecznej.

wstęp wolny

> http://wro2019.wrocenter.pl/ontour4/

Szczegóły

Data:
30 października 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

6 dzielnica
Piotrkowska 102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/6dzielnica/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*