NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

La Isla Bonita – Opowieść o outsiderskim i hipisowskim życiu na wybuchowej La Palmie

25 listopada | 19:00 - 21:00

25.11.2022 / G.19:00 / KIPISZ / Piotrkowska 282 / Łódź / Wstęp bezpłatny
WERNISAŻ – La Isla Bonita – Opowieść o outsiderskim i hipisowskim życiu na wybuchowej La Palmie / KASIA CZAMPIEL
🌴Wybierz się w podróż przez Magiczną La Palmę jedną z 7 Wysp Kanaryjskich.
—>Zaczniemy od wernisażu wystawy La Isla Bonita (hisz. piękna wyspa). Bioróżnorodność, plaże, historia wyspy i spiralne petroglify na skałach stworzone przez rdzenną ludność, która przybyła na wyspy z północnej Afryki, z Ludu Amazigh; były inspiracją do stworzenia fotomontaży i rysunków przedstawionych na wystawie.
—>Drugą częścią będzie podróżnicza prelekcja zaczynająca się doświadczeniem 6 miesięcznej pracy wolontaryjnej na eko-farmie Permakultury z programu European Solidarity Corps (Europejski Korpus Solidarności). Podążymy śladami serialowego Wiedźmina, odkrywając piękno przyrody oraz panoram z Roque de los Muchachos 2 423 m n.p.m. najwyższego szczytu wyspy. Zajrzymy do domów hipisów, buddystów, wolnych ludzi, którzy zaadaptowali jaskinie na skalistych wybrzeżach pod swoje mieszkania. Nocne tańce na plażach z hiszpańską muzyką improwizowaną na żywo przy nieboskłonie pełnym gwiazd. Będzie o jedności i solidarności społeczeństwa na wyspie w obliczu niszczycielskiej siły natury jakim był wybuch wulkanu Cumbre Vieja we wrześniu 2021 roku. Pojawią się krótkie wątki autostopowych przygód z La Gomery, Teneryfy i Gran Canarii.
O artystce:
KATARZYNA CZAMPIEL z zawodu projektantka tekstyliów, malarka, fotografka, podróżniczka z zamiłowania. Rybniczanka, absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Projektowanie Tkaniny i Ubioru. Obecnie kontynuuje studia magisterskie drugiego stopnia, na kierunku Projektowanie Tkaniny i Stylizacji Wnętrz.
Inspiracje autorki można odnaleźć w opowieściach podróżniczych, folklorze nie tylko polskim, kulturze arabskiej, rzemiośle ludzi rdzennych każdej kultury oraz w naturze, która daje siłę kreatywności. Artystka chce pokazać swoje duchowe przeżycia oraz wewnętrzne piękno, stosując techniki mieszane to wyrażenia osobliwej ekspresji. Przekształcając fotografię, mieszając ją z malarstwem, rysunkami, by stworzyć obłędne kolorowe wzory, fotomontaże, kolaże i projekty graficzne.
>>IG https://www.instagram.com/kates_art_pl/
>>Behnace https://www.behance.net/katarzynac7ae3
>>FB https://www.facebook.com/kasia.czampiel/

Szczegóły

Data:
25 listopada
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

KIPISZ
Piotrkowska 282
Łódź, łódzkie
+ Google Map