NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kulturalna rozgrzewka. Ferie zimowe w domach kultury

23 stycznia - 27 stycznia

Jak wygląda rozgrzewka, każdy wie. A jak wygląda nasza? Zamiast skłonów – ukłony teatralne, zamiast krążenia głową – poruszamy wyobraźnią, skręty tułowia – to zabawa w cyrk, krążenie biodrami i kolanami to taniec i gry integracyjne, ruchy okrężne nadgarstków to nic innego, jak plastyka! Dla odważnych mamy wykroki w przód – tutaj wykraczamy poza wszelkie granice. A na koniec wdech i wydech – czyli wszystko, co związane z naturą i mindfullness.
W MSK nowy rok zaczynamy od rozgrzewki – krążenie głową, ukłony teatralne, wykroki w przód, czy wspięcie na palce – domy kultury w Łodzi zapraszają na półkolonie zimowe i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Rozgrzejemy każdą część miasta!
Tegoroczne ferie stać będą pod znakiem świeżego spojrzenia na kulturę i twórczego spędzania czasu wolnego. MSK stawia na nowatorskie podejście do edukacji kulturalnej i przygotowała niebanalną propozycję półkolonii zimowych i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży w każdej filii, a co za tym idzie – w każdej części Łodzi.
Nowy rok zaczynamy od rozgrzewki, bo to najważniejszy element ćwiczeń. Dobrze poprowadzona pozwala uniknąć kontuzji i urazów. MSK to wie i stawia na bezpieczny kontakt dzieci ze sztuką. Tak jak odpowiednie przygotowanie do ćwiczeń, zwiększa efektywność treningu, tak właściwa edukacja kulturalna przyczynia się do zwiększenia uczestnictwa w kulturze i pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Różnorodny charakter warsztatów sprzyjać będzie otwartości, zintegruje dzieciaki z okolicznych podwórek, ulic i dzielnic Łodzi.
W każdej filii MSK program półkolonii jest inny, dzięki czemu każdy z rodziców ma możliwość znalezienia dla swojego dziecka zajęć, które spełnią oczekiwania rodzica, a przede wszystkim marzenia dziecka. Na ferie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Na dzieci czeka wykwalifikowana kadra – opiekunowie i animatorzy, którzy posiadają wszelkie kursy, by każdy z Państwa i dzieci czuli się pod naszą opieką bezpiecznie.
Ćwiczenia rozgrzewające różne części miasta:
👉KRĄŻENIE GŁOWĄ // POLESIE
Rusz głową! Dobre pomysły nie biorą się znikąd. Można je stymulować i ćwiczyć swoją kreatywność. Warsztaty i zajęcia pobudzające myślenie i wspomagające proces twórczy. Tu liczy się dobra zabawa! To w końcu nie tylko sama przyjemność, ale też ważne źródło rozwoju naszych dzieci oraz integralna część ich życia. Dzięki niej mają szansę poznawać swoje otoczenie oraz samych siebie, a także uczą się współpracy z grupą.
Poleski Ośrodek Sztuki –> MSK: Polesie (16-20.01.2023)
👉SKRĘTY TUŁOWIA // STARY WIDZEW
Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w cyrk. Propagujemy nowy rodzaj cyrku, który nie tylko bawi, ale także w zaskakujący sposób opowiada ciekawe historie, dzieci i młodzież będą mogły zarówno oglądać jak i współtworzyć.
Dom Kultury Ariadna –> MSK: Stary Widzew (23-27.01.2023)
👉UKŁONY TEATRALNE // ŻABIENIEC
Przywitanie z teatrem i oddanie honorów aktorom. Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla dzieci. Zaproponujemy zabawy teatralne, które rozwiną wyobraźnię, świadomość ciała, a także zniwelują lęk przed publicznymi występami.
CAiR Rondo –> MSK: Żabieniec (23-27.01.2023)
👉KRĄŻENIE BIODRAMI I KOLANAMI // CHOJNY, DĄBROWA
Ruch, rytm i muzyka – wszystkie dzieci mają je we krwi. Jeśli widzisz, że pląsy i obroty sprawiają Twojemu dziecku ogromną frajdę, zapisanie go/jej na lekcje tańca dla dzieci to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Dynamiczny hip-hop czy elegancki balet? A może klasyczny taniec towarzyski? Na szczęście nie musisz wybierać – program tańca w MSK jest różnorodny i stwarza całą masę możliwości, łatwo znajdziesz więc styl pasujący do temperamentu i charakteru twojego dziecka.
📌Zapisy:
Centrum Kultury Młodych –> MSK: Chojny (23-27.01.2023) https://docs.google.com/…/1FAIpQLScDscqNY0istc…/viewform
Klub Dąbrowa –> MSK: Dąbrowa (23-27.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfAKgxy…/viewform
👉RUCHY OKRĘŻNE NADGARSTKÓW // KAROLEW, RADOGOSZCZ, OLECHÓW
Zajęcia, na których macha się pędzlem energicznie – w górę i w dół i w lewo i w prawo. Dzięki nim Twoje dziecko da upust swoim emocjom na płótnie i uwolni wyobraźnię. Na zajęciach plastycznych dzieci poznają różne techniki i twórców.
📌Zapisy:
Ośrodek Karolew –> MSK: Karolew (23-27.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSflvUGkSvNnoJ…/viewform
Wyspa Kultury –> MSK: Radogoszcz (16-27.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdPDC3E_IwM…/viewform
Strefa Kultury Otwartej –> MSK: Olechów (16-20.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc5LVGG89cdSh…/viewform
👉WYKROKI W PRZÓD // GÓRNA
Podczas warsztatów będziemy poruszać różnorodne tematy i rozwijać różnorakie umiejętności. Wyruszymy w kosmos i zwiedzimy najdalsze zakątki galaktyki, nie ruszając się z Ziemi. Proponujemy zajęcia nietypowe, rozbudzające zainteresowania i ciekawość świata dziecka. Kosmos jest, nieznany, nieodkryty, zadziwiający, niepojęty. Celem warsztatu jest przybliżenie dzieciom tematyki kosmosu i zjawisk w nim zachodzących. A także zainspirowanie do dalszych poszukiwań.
Ośrodek Górna –> MSK: Górna
16-20.01.2023 warsztaty
23-27.01.2023 półkolonie
👉WDECH – WYDECH // ŻUBARDZKA, WIDZEW, TEOFILÓW
Kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych, właściwych zachowań względem przyrody jest niezwykle ważne. Spotkania z przyrodą, zachowania pro ekologiczne i warsztaty mindfullness. Zajęcia ekologiczne ze znakomitym programem, łączącym zabawę i edukację kulturalną.
📌Zapisy:
CEK na Żubardzkiej –> MSK: Żubardzka (16-20.01 i 23-28.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeEXqxtC62QHe…/viewform
CT Lutnia –> MSK: Teofilów (16-20.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfF9fXpfHf8s9…/viewform
Dom Kultury 502 –> MSK: Widzew Wschód (16-20.01.2023)
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf8gteokPS8ur…/viewform

Szczegóły

Początek:
23 stycznia
Koniec:
27 stycznia
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Łódź – różne miejsca