NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pracownicze Plany Kapitałowe w instytucjach kultury

13 stycznia | 09:50 - 17:00

Na szkoleniu przedstawione zostaną regulacje prawne związane z pracowniczymi planami kapitałowymi, ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzania PPK w jednostkach finansów publicznych. Omówione zostaną kwestie związane z zawieraniem umów o zarządzanie i prowadzenie PPK, źródeł finansowania PPK oraz możliwości dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku PPK przez uczestnika PPK. Szkolenie ma na celu przekazanie niezbędnych informacji, których posiadanie jest konieczne do wprowadzenia PPK w jednostce oraz realizacji obowiązków wynikających z ustawy o PPK (naliczanie, pobieranie i odprowadzanie wpłat, obowiązki informacyjne wobec pracowników, działania związane z zatrudnieniem nowego pracownika w kontekście PPK).
Plan spotkania:
9.50-10.00 Rozgrzewka techniczna, przywitanie uczestników. Cele szkolenia, zasady pracy
i uczestniczenia w szkoleniu, plan pracy.
10.00-10.45 Istota PPK: podstawowe założenia, pojęcie podmiotu zatrudniającego i osób zatrudnionych, osoby objęte PPK, deklaracje o nieprzystępowaniu do PPK. Stopniowe obejmowanie pracodawców ustawą o PPK – terminy zawierania umów o zarządzanie i prowadzenie PPK w jednostkach finansów publicznych.
10.45-11.45 Obowiązki pracodawcy wynikające z ustawy o PPK: wybór instytucji finansowej – współpraca ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników, kryteria wyboru instytucji finansowej; obowiązki informacyjne w stosunku do pracowników i innych osób zatrudnionych – zakres przekazywanych informacji; zawarcie umowy o zrządzanie, zwarcie umowy o prowadzenie PPK, istota tych umów.
11.45-12.00 Przerwa
12.00-13.00 Wpłaty na PPK: wpłaty po stronie pracownika i pracodawcy, dobrowolne zwiększenie kwoty wpłat – dobrowolne wpłaty osoby zatrudnionej i podmiotu zatrudniającego, wpłata powitalna i dopłata roczna, terminy naliczania i odprowadzania wpłat.
13.00-14.00 Wypłaty z PPK, dziedziczenie oraz podział środków: wypłata po osiągnięciu 60 roku życia, świadczenia małżeńskie, wypłata transferowa, „pożyczka” na wkład mieszkaniowy, wypłata w razie poważnego zachorowania, wcześniejsze wycofanie środków, rozwód i ustanie wspólności majątkowej małżeńskiej, dziedziczenie środków, kwestie podatkowe przy wypłacie i wycofywaniu środków.
Prowadzący: Marek Rotkiewicz
Prawnik specjalizujący się w prawie pracy, autor i współautor około 60 książek z tego zakresu i kilku tysięcy artykułów. Doświadczony szkoleniowiec – na swoim koncie ma ponad 5500 przeprowadzonych godzin szkoleniowych.
Informacje organizacyjne:
Uczestnik, który chce wziąć udział w webinarium, powinien spełniać następujące warunki:
• posiadać dostęp do komputera podłączonego do sieci internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek
• posiadać system Windows 7 lub nowszy
• posiadać przeglądarkę Microsoft Edge, Mozilla Firefox 75 lub wyższy, Google Chrome
• wejść o określonej godzinie do „wirtualnego pokoju”, którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail od Organizatora.
Szkolenia będzie realizowane z wykorzystaniem platformy Clickmeeting.
Liczba uczestników – 30 osób
Na zgłoszenia czekamy do 8 stycznia 2021 r. (wypełnij formularz zgłoszeniowy: http://www.ldk.lodz.pl/szkolenia-t223/zapisz-sie-f349)
Koszt udziału w szkoleniu wynosi:
200 zł netto – dla instytucji finansowanych ze środków publicznych (oświadczenie do wypełnienia)
246 zł brutto – dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych
Pobierz: Oświadczenie na potrzeby zwolnienia szkoleń z podatku VAT
Opłata za udział w webinarium przyjmowana jest wyłącznie przelewem na konto ŁDK: PKO BP I O/Łódź 44 1020 3352 0000 1002 0014 2562, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź.
Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane zaświadczeniem sygnowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Czas:
09:50 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*