Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kosmopolitania 37: MAZUT /live/ + prezentacja i warsztaty Moog

29 listopada 2019 | 16:30 - 23:30

Godzina 16:30:

Tajniki syntezy subtraktywnej oraz historię kultowej marki MOOG na przykładzie nowych semimodularnych syntezatorów: Moog Matriarch, Moog Grandmother oraz DFAM przedstawi Mikołaj Dygasiewicz; jedyny w Polsce specjalista z certyfikatem Moog.

Wykład/Warsztat obejmował będzie:

1. Historię stworzenia marki Moog oraz losy firmy na przestrzeni lat.
2. Krótką historię syntezatorów oraz poczet klasycznych syntezatorów z przeszłości.
3. Zagadnienia syntezy subtraktywnej oraz jej zastosowania muzyce elektronicznej przez takich wykonawców jak: Jeff Mills, Octave One, The Prodigy itp.
4. Testy i Jam na w/w sprzęcie.

Godzina 22:00:

MAZUT – koncert

https://mazutnoise.bandcamp.com/

Mazut to duet tworzony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Mazut to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofony, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne i masa innych sprzętów. Mazut to działanie na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. Mazut to estetyzacja przemocy. Mazut to muzyka brudna, prosta i prymitywna. Mazut to szamanizm i ciągła repetycja. Mazut to wieczna improwizacja. Do tej pory wydali trzy studyjne materiały i od cholery koncertowych bootlegów w mp3. W tym roku nakładem ich własnego wydawnictwa, Positive Regression, ukazał się 4 album zatytułowany “Promień”.

Wstęp na warsztaty jest darmowy.
Wstęp na koncert – 20 PLN.

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
29 listopada 2019
Czas:
16:30 - 23:30
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map