NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koniec (ja się cieszę)

29 listopada 2018 | 19:00 - 21:00

„Koniec (ja się cieszę)” – ostatnie w 2018 roku, dwudniowe działanie artystyczne w Galerii W Y już 29 i 30 listopada. W czwartek i piątek spotykamy się w naszej łódzkiej galerii przy Piotrkowskiej 138/140 na dwa, odmienne od siebie wydarzenia.

 

 

Czwartek, 29 listopada

 

Galeria W Y brała w tym roku, kolejny zresztą raz, w Konkursie im. Strzemińskiego – Sztuki Piękne, który organizuje łódzka Akademia Sztuk Pięknych. Wybraliśmy trzy młode artystki, które w galerii zaprezentują swoje prace. 29 listopada zobaczymy filmy Bogny Juchnowicz, Elizy Gawrjołek i Magdaleny Czyżewskiej.

 

 

Piątek, 30 listopada

 

Oficjalne zamknięcie roku w galerii. Performatywny wieczór z Bellą Ćwir, Uelem i Mruwkami. Będzie tanecznie, queerowo, muzycznie elektronicznie.

 

Link do wydarzenia na facebooku: https://web.facebook.com/events/584759541965527

 

Biogramy:

 

Eliza Agnieszka Gawrjołek
Ur. 1995 w Lublinie. Absolwentka architektury wnętrz i studentka intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Członkini kolektywu Elipsa. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego oraz prezydenta Miasta Lublina (stypendia artystyczne). Działa w przestrzeni sztuk wizualnych i performatywnych. W obszar jej zainteresowań wchodzi sztuka kontekstualna, konceptualna, relacyjna, a także poezja konkretna. Laureatka m.in. Konkursu Hommage à Kobro, Festiwalu Młode Wilki, XXXV Konkursu im. Władysława Strzemińskiego. Wybrane wystawy i projekty: Dualizm Miasta (Łódź/Praga 2016), Intra Muros (Düsseldorf 2017), My Spadkobiercy (Łódź 2017), Warsztat Pracy (we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi, 2017), Jak jest? (Lublin 2017), VideoNews (Lublin 2017), Prime Stage (Łódź 2018), Witamy w Krainie Piękna i Prawdy (Łódź 2018), Za wolność (Łódź 2018).

 

Bogna Juchnowicz

Ur. 1994 r. w Łodzi. Absolwentka łódzkiej ASP na specjalności intermedia. Obecnie studentka filmu eksperymentalnego na Akademii Sztuki w Szczecinie. Członkini kolektywu Elipsa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sztuce interesuje ją imponderabilia. Rzeczy efemeryczne trudne do uchwycenia. Zajmuje się głównie działalnością w zakresie performans, filmu oraz malarstwa.

 

Magdalena Czyżewska

Ur. 1994 r. w Łodzi. Asolwentka ASP w Łodzi. Jest zainteresowana zasadami działania wszechświata i nieistotnymi fragmentami rzeczywistości. Próbuje to sobie wszystko poukładać w głowie. Głównie w formie zdjęć i video.

 

Mruwki

Jednoosobowy projekt W. Wielądka, związanego z Poznańską wytwórnią Oaktopus Records. Muzyka elektroniczna o przewracaniu się na twarz, marzeniach i ogrodach w których rośnie agrest.

Występowi towarzyszyć będą kolorowe obrazy wyświetlane z projektora.

 

 

https://www.facebook.com/mruwki/

Szczegóły

Data:
29 listopada 2018
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Galeria W Y
Piotrkowska 138/140
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*