NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert odkrywców muzyki – “z wizytą u króla”

21 listopada 2020 | 11:00 12:00

koncert odkrywców muzyki – “z wizytą u króla”
21 listopada 2020 / sobota / 11.00

 
     
 

Pandemia ogranicza podróżowanie, ale dzięki muzyce można odwiedzać odległe miejsca, nie opuszczając własnego domu! Najbliższy koncert Odkrywców Muzyki zabierze młodych melomanów na królewski zamek na Wawelu. W programie koncertu „Z wizytą u króla” znajdą się utwory taneczne z europejskich dworów przełomu XV i XVI wieku. Wystąpi Zespół Instrumentów Dawnych „Ars Nova”, działający przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Artyści grają na instrumentach z minionych epok; zobaczymy i usłyszymy fidel, czyli rodzaj dawnych skrzypiec, violę da gamba, podobną do współczesnej wiolonczeli, gitarę  renesansową,  

 

dawne flety oraz krumhorn, czyli drewniany instrument dęty z wygiętą łukowato dolną częścią. Muzycy zaprezentują się w dawnych strojach, a tancerze – Joanna Lichorowicz i Sławomir Greś – pokażą tańce z minionych epok o mało znanych nazwach: saltarello, hajducki, rex, drabant, bizzaria d’amore. Spotkamy się też z Arturem – znaną już z poprzednich Odkrywców Muzyki rysunkową postacią chłopca, ciekawego świata i muzyki.
By obejrzeć bezpłatną transmisję koncertu z Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, skorzystajcie z jednego z poniższych linków (okno transmisji pojawi się w porze koncertu).

 
 

BEZPŁATNA TRANSMISJA NA YOUTUBE 

 
 

BEZPŁATNA TRANSMISJA NA PROFILU EDUKACYNYM NA FACEBOOKU

 

Szczegóły

Data:
21 listopada
Czas:
11:00 – 12:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Narutowicza 20/22
Łódź, łódzkie 90-135 Polska
http://filharmonia.lodz.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*