NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Symfoniczny

20 listopada 2020 | 19:00 20:30

koncert symfoniczny
20 listopada 2020 / piątek / 19.00

 
     
 
 

Już w najbliższy piątek zapraszamy na bezpłatną transmisję koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej pod batutą Antoniego Wita. 
Wit to jeden z najwybitniejszych polskich kapelmistrzów, dyrygent honorowy Filharmonii Krakowskiej. Wcześniej kierował m.in. NOSPR oraz Filharmonią Narodową. Występował niemal we wszystkich ośrodkach muzycznych Europy, Azji, Australii i obu Ameryk, a jego płyty sprzedały się w łącznym nakładzie niemal pięciu milionów egzemplarzy. Pod jego kierunkiem zabrzmią Symfonia G-dur Oxfordzka Josepha Haydna oraz V Symfonia B-dur Franza Schuberta.
Oxfordzka Haydna została wykonana po raz pierwszy w 1791 r w Oksfordzie 

 

w dowód wdzięczności za nadanie
kompozytorowi tytułu doktora honoris causa – temu wydarzeniu zawdzięcza swą nazwę. Cechuje ją dojrzałość techniczna i powaga, a nawet dramatyzm wyrazu muzycznego – tematy lekkie i beztroskie znajdziemy dopiero w szybkim finale. Pogodną i lekka V Symfonię Schubert napisał z myślą o niewielkiej amatorskiej orkiestrze, która muzykowała w domu Schubertów na przedmieściach Wiednia. To zadecydowało o jej obsadzie i prostej instrumentacji.
By obejrzeć bezpłatną transmisję z Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, proszę skorzystać z jednego z poniższych linków (okno transmisji pojawi się w porze koncertu).

 
 

BEZPŁATNA TRANSMISJA NA YOUTUBE 

 
 

BEZPŁATNA TRANSMISJA NA FACEBOOKU

Szczegóły

Data:
20 listopada
Czas:
19:00 – 20:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Narutowicza 20/22
Łódź, łódzkie 90-135 Polska
+ Google Map
http://filharmonia.lodz.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*