NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert poYapowy 2018

25 maja 2018 | 19:00 - 23:00

Bezpłatnie

 

Zanim jeszcze rozjedziecie się po Polsce, zanim zaczniecie odwiedzać zaprzyjaźnione z Yapą festiwale, wyjdziecie na szlaki, rozwiniecie żagle na Mazurach i założycie plecaki, chcielibyśmy się z Wami jeszcze raz spotkać i muzycznie podziękować za tegoroczny festiwal. Koncert poYapowy to już w zasadzie tradycja, którą zdążyliśmy polubić i mamy nadzieję, że Wy lubicie ją równie mocno. Dlatego z roku na rok zestaw artystów jest coraz bardziej wyjątkowy. Tym razem, w klubie Wytwórnia, zagra dla Was między innymi Grupa Nijak, Chwila Nieuwagi, a także laureaci Yapy 2018. Zapraszamy na Łąkową 29 w Łodzi, w piątek 25 maja, o godzinie 19:00.

CHWILA NIEUWAGI

Jeden z najbardziej interesujących polskich zespołów folkowo–poetyckich. Powstał 10 lat temu, a swoje pierwsze kroki, jeszcze jako duet, stawiał między innymi na łódzkiej Yapie, czy Bieszczadzkich Aniołach. W 2011 roku ukazała się ich pierwsza płyta, która otworzyła nowy rozdział w polskim folku – zespół w swoich piosenkach nawiązywał nie tylko do tradycyjnych dla poezji śpiewanej autorów, ale również zaprezentował własną twórczość, odnoszącą się do śląskich korzeni. W 2011 roku zespół trafił również na składankę „Folk się gro” obok takich zespołów jak Żywiołak, Carrantuohill, czy Bubliczki. Rok 2013 to kolejna płyta, tym razem nagrana w towarzystwie takich muzyków jak Maciej Balcar z Dżemu, Jarosław Treliński i Dariusz Sojka. Zespół od lat jest związany z Yapą i zawsze chętnie do Łodzi wraca.


GRUPA NIJAK

Zespół, który mimo 30 lat nieprzerwanej działalności wciąż zaskakuje świeżością i nowymi kompozycjami. Jego historia zaczęła się 1978 roku w Łodzi, na Yapie.  Grupa wyrosła z łódzkiego turystycznego nurtu studenckiego, który na przełomie lat 70. i 80. przeżywał prawdziwy renesans. Wcześniej działała jako kabaret, co pozwoliło jej zdobywać laury między innymi na festiwalu PAKA. W 1984 roku grupa wystąpiła również na festiwalu w Opolu, gdzie za piosenkę „Kopciuszek” wyróżniono ją w Opolskich Debiutach. Nijak to przede wszystkim piosenki pełne humoru i zabawy, choć niektóre kompozycje potrafią sięgać głębiej i poruszać rzeczy najistotniejszych, wzruszając i skłaniając do refleksji.


TEATR PIOSENKI MŁYN

Grupa skupiająca artystów z Hrubieszowa, tworząca piosenkę literacką, poetycką i kabaretową. Ale to nie wszystko! Wystawia również swoje własne, amatorskie spektakle teatralne. Powstała w 2007 roku i ma na koncie już trzy płyty. Teatr Piosenki Młyn był również wielokrotnie nagradzany między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Bardów, festiwalu OPPA w Warszawie, czy Lubelskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.


JUSTYNA „SIENIA” SIENIUĆ

Poetka, pieśniarka, autorka tekstów i piosenek, a także niezawodowa aktorka rodem z Lwówka Śląskiego, choć mieszka, studiuje i tworzy we Wrocławiu. Jej piosenki są dalekie od tradycyjnej poezji śpiewanej. Twórczość Sieni to zabawa formą zarówno w warstwie muzycznej, jak i literackiej. Nie rzadko zaskakują słuchaczy, czasem bawią, a czasami zmuszają do myślenia. Justyna swoje wiersze publikowała między innymi w „Odrze” i „Wakacie”. Jest również laureatką wielu przeglądów takich jak Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej FOPA.

Więcej informacji:
http://www.yapa.art.pl
https://www.facebook.com/ospptyapa
https://www.facebook.com/events/116622629148355

Organizator: Yapa Art
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
25 maja 2018
Godzina:
19:00 - 23:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Klub Wytwórnia
Łąkowa 29
Łódź, łódzkie 90-554 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*