NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kocham Dziwne Kino 9,5 + Kler 2

9 października | 19:00 - 21:00

Kocham Dziwne Kino 9,5 – REPLIKA
9 października 19:00 | Bilety 21 zł
Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino” ma na celu przybliżenie dzieł niezależnych twórców filmowych, podchodzących do swej twórczości z dystansem i humorem. Celem kina BODO jest popieranie takich inicjatyw. Podobnie jak w poprzednich latach zaprezentujemy wybór filmów festiwalu (który odbył się w sierpniu w Pabianicach) oraz SPECJALNY POKAZ filmu „Kler 2” w reżyserii Piotra Montowskiego.
Od Twórców festiwalu KDK:
W tym roku powinna wypadać 10 edycja Festiwalu Filmowego Kocham Dziwne Kino. Postanowiliśmy ją jednak odroczyć. Trochę ze względu na panującą pandemię, trochę, by dać sobie nieco więcej czasu na przygotowanie dla Was atrakcji godnych tego jubileuszu. Jednakowoż nie wyobrażaliśmy sobie, by w tym roku festiwalu nie zrobić. Stąd edycja 9 i pół. Bez bloku konkursowego, ale za to z filmami ze wszech miar godnymi, by w takowym bloku się znaleźć. Oto one:
1. OSTATNIE PIĘTRO (2021) reż. Dominik Kaniewski Smulczyk
2. RIXT (2021) reż. Horacy Muszyński
3. YOLO (2020) reż. Wawrzyniec Turowski
4. KINOAMATORZY – GRYZA (2021) reż. Tomir Dąbrowski
5. KINOAMATORZY – MONTOWSKI (2021) reż. Tomir Dąbrowski
OSTATNIE PIĘTRO (2021) reż. Dominik Kaniewski Smulczyk
Miłosny czworokąt zamknięty w ścianach mieszkania na ostatnim piętrze.
RIXT (2021) reż. Horacy Muszyński
Rok 2031, czasy COVID-94. Z niewyjaśnionych przyczyn morza w całej Europie zaczynają wysychać. Filip, polski dokumentalista, skontaktował się z grupą niezależnych naukowców, którzy badają przyczynę tej anomalii. Wkrótce dołącza do nich, aby sfilmować ich poczynania.
YOLO (2020) reż. Wawrzyniec Turowski
Grupa przyjaciół dowiaduje się z radio szokującej rzeczy. Bohaterowie nie zastanawiając się długo postanawiają ruszyć do działania. Jednak czy warto wierzyć we wszystko co usłyszymy w mediach?
KINOAMATORZY x 2 (2021) reż. Tomir Dąbrowski
KINOAMATORZY – GRYZA – Animator Dziwnego Kina. Kolekcjoner kaset video, amatorski aktor, reżyser, twórca origami i człowiek odpowiedzialny za najdziwniejszy festiwal filmowy w kraju. Kim jest, i jak wygląda w sutannie Dawid GRYZA? Kulisy powstawania hiszpańsko języcznego filmu o zamaskowanym zapaśniku i polskiego festiwalu KOCHAM DZIWNE KINO.
KINOAMATORZY – MONTOWSKI – Polski Tommy Wiseau. Fanatyk militariów, miłośnik kina akcji, niespełniony bokser i niedoceniony wokalista. W ringu chciałby się zmierzyć z Najmanem, a w kinie z Gliniarzem z Beverly Hills. Kim jest i jakie biusty lubi Piotr MONTOWSKI? Sylwetka twórcy i podgląd procesu tworzenia nieoficjalnego sequela filmu KLER.

Szczegóły

Data:
9 października
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Kino Bodo
ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*