NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KinoTechnika: Człowiek

11 maja 2019 | 17:00 - 19:00

Żyjemy w globalnej wiosce bombardowani informacjami, które niewiele wyjaśniają. O świecie wiemy wszystko i nie wiemy właściwie nic. Technologia pomaga i obezwładnia. Trochę techniki i… wcale się nie gubimy! Z pomocą przychodzi nam kino.

Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 wespół z Against Gravity zapraszają na cykl „KinoTechnika” – dobre filmy o wyzwaniach nowoczesności. 🎞📽📟

W sobotę 11 maja o godz. 17.00 zobaczymy „Człowieka” (”Human”) Yanna Arthusa-Bertranda.

2000 kobiet i mężczyzn, 60 krajów, 40 pytań 2020 wywiadów w 63 językach, 3 lata filmowania, 500 godzin zdjęć lotniczych, 14 milionów euro budżetu – wybitny francuski fotograf i dokumentalista przedstawia niezwykły zbiorowy portret człowieka. Reżyser dotarł do ponad 2 000 rozmówców w 60 krajach: od pracowników w Bangladeszu, chłopów w Mali, przez afgańskich uchodźców i bojowników na Ukrainie, po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

Arthus-Bertrand to reżyser głośnego „Home”, który przyciągnął do kin ponad 600 tys. widzów. Premiera filmu odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

⭐️ Wszyscy, którzy zwiedzają ekspozycję Centrum Nauki i Techniki, dostaną się na pokaz filmu w ramach biletu do CNiT. Koszt wejścia dla pozostałych gości to 5 zł.

⭐️ Na seanse zapraszamy do audytorium Centrum Nauki i Techniki EC1, ul. Targowa 1/3.

Rezerwacje: https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=38&date_termin=2019-05-11

http://www.nckf.pl/kinotechnika

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
11 maja 2019
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Centrum Nauki i Techniki EC-1
Targowa 1/3
Łodź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*