NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alicji Bielawskiej oprowadzanie po Komponowaniu przestrzeni

11 października 2019 | 17:00 - 18:00

Alicji Bielawskiej oprowadzanie po „Komponowaniu przestrzeni”
ms², Ogrodowa 19, parter (przestrzeń wystawy)
11 października 2019, godz. 17:00
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Komponowanie przestrzeni”
Wstęp wolny

Podczas oprowadzania, Alicja Bielawska postara się zachęcić widzów do przyjrzenia się na nowo sposobom, w jaki angażują swoje ciało i zmysły w odbiór kompozycji wystawy „Komponowanie przestrzeni” oraz zgromadzonych na niej dzieł.

„Komponowanie przestrzeni”, podążając za eksperymentami rzeźbiarek i rzeźbiarzy awangardy, prześledzi kulisy i konsekwencje fascynujących modernistycznych odkryć dotyczących relacji pomiędzy przestrzenią, ruchem i ciałem. Zwykle rzeźba utożsamiana jest z bryłą i zamkniętą, statyczną formą. Wystawa ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię ruchu odbiorców i odbiorczyń sztuki w przestrzeni wystawienniczej oraz tego, w jaki sposób ich ciała wpływają na doświadczanie czasoprzestrzeni.

Alicja Bielawska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i Sztuk Pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie (2009). Obecnie studiuje pod kierunkiem prof. Katarzyny Józefowicz na Międzywydziałowych Środowiskowych Studiach Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rysunki i rzeźby, wykorzystując w nich takie materiały jak tkaniny, metal, drewno, ceramika. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, architekturą a wspomnieniami, badając pogranicze między sztuką a projektowaniem oraz dotykając kwestii względności percepcji i roli pamięci. Do swoich prac wprowadza również elementy choreografii i performansu.
W 2015 roku nominowana do nagrody Spojrzenia 2015 – Nagroda Deutsche Bank współorganizowana przez Zachętę, Narodową Galerię Sztuki w Warszawie. A w 2016 roku do nagrody Paszport Polityki w kategorii Sztuki Wizualne.
Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Fundację Burdąg w Centrum w Ruchu (2017). W 2019 roku kontynuuje drugi roku kursu choreografii eksperymentalnej. Od 2017 roku współpracowała z choreografkami Marią Stokłosą, Magdą Ptasznik, Hanną Bylką-Kanecką, Aleksandrą Bożek-Muszyńską, konsultując scenografie, tworząc obiekty i instalacje do spektakli i performensów. W 2019 stworzyła instalację jako część spektaklu dla dzieci i dorosłych kolektywu Holobiont: Gdzie kształty mają szyje, który wygrał konkurs Biennale Sztuki Dziecka w Poznaniu i był współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka i Art Stations Foundation w Poznaniu. Pokazywała prace na wystawach indywidualnych, m.in.: Wycinanki (Wolskie Centrum Kultury w Warszawie), Ukryte wątpliwości (galeria Kasia Michalski w Warszawie, 2017), Jeśli nie tutaj, gdzie? (Galeria Labirynt w Lublinie, 2017), Nie ma stałych punktów w przestrzeni (galeria Starter w Warszawie, 2016), Soft Ground (Sodu 4 w Wilnie, 2016), Mufka na trapezie (galeria Starter w Warszawie), Kiedy rzeczy znajdą swoje miejsce (BWA w Zielonej Górze, 2013), Przybrane kształty (Galeria Arsenał w Białymstoku, 2012), Obroty rzeczy (CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, 2010).

Szczegóły

Data:
11 października 2019
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

ms2
Ogrodowa 19
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://msl.org.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*