NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kino może być B!

30 czerwca | 21:37 - 22:30

Kino Bodo oraz Pora Zwyrola zapraszają na pierwszą odsłonę cyklu KINO MOŻE BYĆ B z lektorem. Projekcja filmu „Plan 9 z kosmosu” z dialogami improwizowanymi przez LEGENDARNEGO AFROJAXA będzie dostępna 30 czerwca od godz. 21:37 na fb kina oraz . Prelekcję przed filmem zrobi Jacek Dziduszko.

PLAN 9 Z KOSMOSU uznawany za “najgorszy film wszechczasów” w rzeczy samej stanowił dla Edwarda Wooda juniora powód do najwyższej dumy i satysfakcji. Wood: bohater wojenny, transwestyta i amator sztuki filmowej rozkochany w horrorach Universalu (wielki fan “Draculi” Toda Browninga) realizując swój pełnometrażowy film stanął na wysokości zadania – przy czym poprzeczkę ustawił sam Ed Wood. PLAN 9 Z KOSMOSU sfinansowany przez kościół baptystów miał być próbą połączenia wszystkich (dosłownie) modnych trendów obowiązujących w ówczesnym kinie rozrywkowym. Reżyser stworzył więc filmowy bigos, w którym amerykańska armia dzielnie walczy z latającymi spodkami, a zombie kontrolowane przez kosmiczną siłę uganiają się za stróżami prawa i pięknymi kobietami.

Fabuła filmu, mimo że w tym wypadku jest sprawą trzeciorzędną, mówi o mini inwazji na Ziemię kosmitów wskrzeszających zmarłych. Kosmici muszą stawić czoło ludzkiej ignorancji, ale też amerykańskiej armii i depczącym im po piętach policjantom.

Źle napisane dialogi, woskowe aktorstwo, amatorskie efekty specjalne i w pośpiechu zbudowana dekoracja; to wszystko ilustruje jedynie część wstrząsów jakich doznaje widownia w zetknięciu z tą idea fixe woodowskiej sztuki filmowej.

O LEKTORZE:

Legendarny Afrojax – raper, poeta, pieśniarz, pierwszy zwyrol IV Rzeczpospolitej. Lider nieistniejącej już, być może najambitniejszej grupy, która grała na ziemiach polskich w XXI wieku – Afro Kolektywu.

Kino Bodo & Pora Zwyrola zapraszają:
KINO MOŻE BYĆ B: Plan 9 z kosmosu feat. Legendarny Afrojax (live)
30 czerwca, 21:37, stream na peju Kino Bodo

Wydarzenie sfinansowane z projektu Kulturogranty 2.0 przez Łódzkie Centrum Wydarzeń

Szczegóły

Data:
30 czerwca
Czas:
21:37 - 22:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*