NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Hengelo

7 marca | 20:00 - 22:00

Już niebawem, 7 marca, na TUtejszej scenie ponownie pojawi się grupa Hengelo. Ostatnim razem zachwycili nas swoimi dźwiękami, więc tym bardziej zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji usłyszeć ich na żywo. Naprawdę warto!
Poza tym mają co świętować – w ostatnim czasie zostali laureatami nagrody Cegła Muzyczna, którą zdobyli w plebiscycie Gazety Wyborczej 🙂

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy.

Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandii i Francji. Została szybko zauważona oraz doceniona przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej. Zespół zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: “Katofonia Music Outbreak”, “Zrób Hałas”, “Koz ALL Music Festival”, pszczyńskie “Żubrowisko” czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane “Hungry Eyes”.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert w Krakowie, a jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. W 2017 roku grupa wystąpiła na “Małej scenie” Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach, odbył się koncert z okazji drugich urodzin zespołu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą. Na początku 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad.

20 czerwca 2019 r. premierę miał ich debiutancki album – „TRY”. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.

Skład zespołu:
Mateusz Konieczny – wokal
Paweł Palej – gitara
Łukasz Kozera – klawisze
Robert Zając – bas
Jacek Brzezina – bębny

7 marca (sobota)
TU, ul. Rewolucji 1905 r. 10
Godz.: 20:00
Wstęp: 20 zł

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
7 marca
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/