NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kapitularz 2022

2 września - 4 września

Tak więc możemy już ogłosić, że tegoroczny Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz odbędzie się w terminie 2 – 4 września. Zorganizowany będzie ponownie na terenie Uniwersytet Łódzki – Wydział Filologiczny

http://kapitularz.pl/

 

 

Katedra imienia Stanisława Lema

Piątek 2 IX

16:00 -17:00 Wizje Polski alternatywnej w literaturze
Marcin Podlewski

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Spotkanie autorskie z Cezarym Czyżewskim
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 „Mrok w moich powieściach” – spotkanie autorskie z Thomasem Arnoldem
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Spotkanie z autorem
Wojciech Miłoszewski

rozwiń szczegóły

 

20:00-21:00 Warsztat jak powstaje książka: od rękopisu po gotową książkę.
Cezary Frąc

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Fantastyczna Kreacja Świata
Feranos

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Początki polskiej fantastyki
Tomasz Stępiński Kruszon

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Monomit campbellowski
Bartek Biedrzycki

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Chiny i chińska literatura fantastyczna
Jacek Strzelecki

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Świat Zmroczy: zatargi magów, igraszki demonów
Agnieszka Hałas

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Niech stanie się świat
Anna Szumacher

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Spotkanie z autorem sagi „Dzieci Czystej Krwi”
Marcin Masłowski Arkadiusz Orzeł – magazyn Hipogryf

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Spotkanie autorskie z Feliksem W.Kresem

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Świat bez wojen. Świat bez kobiet. Świat bez mężczyzn. Niebezpieczne wizje Ursuli K. Le Guin
Dominika Oramus

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Literackie początki polskiej fantastyki w okresie dwudziestolecia międzywojennego
Marcin Masłowski

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Co by było gdyby – historie alternatywne
Piotr w. Cholewa

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

11:00-12:00 Tolkien kontra Orient
Jagoda Witkowska Aayla

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Warsztaty z kreatywnego pisania kryminałów
Adam Widerski Natalia Gajek

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Terry’ego Pratchetta

Sobota 3 IX

12:00-13:00  Tolkien, Władca Pierścieni, Księga zaginionych opowieści – Jak to przetłumaczyć?
Cezary Frąc

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Między propagandą a historią, czyli średniowiecze i starożytność z zapomnianych powieści historycznych okresu PRLu.
Igor Banaszczyk Grafzero

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Od high fantasy do steampunka – ewolucja Świata Dysku.
Michał Górny

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Tolkien się od niego uczył? Rzecz o twórczości Lorda Dunsany
Adam Rozmarynowski

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Pieśni, przepowiednie, przysięgi i ich znaczenie w świecie Tolkiena
Sławomir Miklas Bombadil

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Moje przygody ze Snergiem.
Marek Oramus

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Jak stworzyć swój własny świat i nie zwariować? Czyli o pisaniu powieści high fantasy
Szymon Brennenstuhl, Katarzyna Janoska (Beshauke)

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Pozaszkolne alternatywy lekturowe, czyli (No) Back to School w turystyce literackiej
dr Magdalena Lachman
rozwiń szczegóły

20:00-22:00 Honor Harrington czy John Geary – kto jest lepszym bohaterem militarnej s-f?
Tomasz Syta Szyszka

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

12:00-13:00 Spotkanie autorskie z Przemysławem Dudą
Spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Katherine Johnson

Piątek 2 IX

17:00-18:00 Uzbrojenie żołnierza rzymskiego I wieku n.e.
Stinger

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Supernowe
Harumi

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Galaktografia
Marek Szymański

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Samotni Pośród Gwiazd

Radosław Polański Rynvord
rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-12:00 „Choose Your Fighter” – istniejące style walki w szermierce historycznej i sportowej
Aleksander Dynarek olkus

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Oblężenia i fortyfikacje – historia i fikcja
Łukasz Sasuła Sas

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Filtry rzeczywistości
Marcin Podlewski

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Międzykonwentowy Poczet Władców – Konrad II
Piotr Wojnarowicz Voynar

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Procesy o czary w dawnej Rzeczypospolitej
Jacek Radzymiński

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Pola dawnych bitew – głębia rowu Filipińskiego
Radosław Kot –

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Powieść edukacyjna – co to za zwierzę?
Radosław Kot –

rozwiń szczegóły

18:00 – 19:00 Eksperymenty myślowe – dźwignie wyobraźni czy manowce nauki
Istvan Vizvary

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Astrobiologia okiem anarchisty
Istvan Vizvary

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Ofiary w religii starożytnej Grecji
Jacek Radzymiński

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Megastruktury – ludzie jak bogowie
Marek Żelkowski –

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

11:00-12:00 Syntezy i mechanizmy działania niektórych leków
Konrad Dobosz uran16

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Ursuli K. Le Guin

Piątek 2 IX

17:00-19:00 Prawdziwa historia Frankensteina
Witold Jabłoński, Sławomir Folkman

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Do końca świata i o jeden dzień dłużej, a potem na drugą nóżkę
Michał Gołkowski

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Jak zabić postać
Agnieszka Hałas

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-12:00 Dlaczego lubimy wracać do szkoły?
Adam Widerski Anna Karnicka Agnieszka Hałas

rozwiń szczegóły

12:00 – 14:00 Mitologiczni, arturiańscy i filmowi uczniowie czarnoksiężnika
Anna Karnicka Sławomir Jabłoński Anna Szumacher Robert M. Wegner

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Kozak, twórczynią cyklu „Nocarz”
Magdalena Kozak

rozwiń szczegóły

15:00-17:00 Marsz wilków – najbardziej traumatyczne filmowe scen
Robert M. Wegner Magdalena Kozak Agnieszka Hałas

rozwiń szczegóły

17.00-18.00 Straszne przekłady
Kazimierz Kyrcz Kornel Mikołajczyk, Zeter Zelke

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Spotkanie o Wiktorze Żwikiewiczu – jednym najznamienitszych polskich pisarzy SF lat 70 i 80 XX wieku.
Marek Żelkowski

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Spotkanie autorskie z twórcą cyklu Mekhańskie pogranicze
Robert M. Wegner

rozwiń szczegóły

20:00-22:00 Jak zestarzała się przyszłość?
Inglot, Oramus

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Nichelle Nichols

Piątek 2 IX

16:00-17:00 Jak wypromować książkę fantastyczną? 
Dominika Tarczoń Nerd Kobieta

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Godzina lekcyjna! Jak promować fantastykę – sesja pytań i odpowiedzi?
Dominika Tarczoń Nerd Kobieta

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 W obliczu ekokalipsy. Scenariusze po końcu świata
Jacek Inglot Jack

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 Gry bitewne III- generacji
Artur Szyndler

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Zniszczyć ludzkość, czyli o dobrze przeprowadzonych inwazjach obcych na planetę ziemia
Adrian Niks Zło

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-11:00 SibirPunk od kuchni
Michał Gołkowski

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Życie w innych światach
Edwin Sieredziński

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Po chrześcijaństwie „Gwiezdne Wojny”? Jedizm jako propozycja religii Nowej Ery
Jacek Inglot Jack

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Przywłaszczenie kulturowe, cancel culture, orientalizm. Jak żyć i tworzyć w czasach poprawności politycznej?
Ewa Hofmann-Psuty

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Asasyni z Alamutu – prawda, mity i legendy
Aleksy Strzembosz Vanitas

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Jak się dostać do game devu
Danuta Psuty Danka

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Psychohistoria, czyli Asimov, geopolityka i space opera
Marek Żelkowski – –

rozwiń szczegóły

 

Niedziela 4 IX

11:00-12:00 Czy możliwa jest dobra komiksowa adaptacja literatury fantastycznej?
Tomasz Syta Szyszka

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Kartograficzne przygody
Andrzej Pilipiuk

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Warsztaty tworzenia komiksu (scenariusz/rysunek) – Twórz z nami multiwersum ZŁEGO
Paweł Jóźwiak-Rodan

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Gene’a Rodenberry’ego

Piątek 2 IX

16:00-17:00 Kaligrafia japońska SHODO z YAKI KINGU
Yaki Kingu

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Cosplay od kuchni – poradnik dla zielonych (i nie tylko)
Rylaike
rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Gry, które powinny wrócić
Piotr Nowacki Xenon

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Byliśmy w Dublinie – pokaz slajdów z 77. Worldconu
Radosław Polański Rynvord

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Kapitularz 2012 – 2022 – garść wspomnień
Tomasz Kozłowski Tomasz Kozłowski

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Mini-warsztaty tworzenia planszówki – Twórz z nami multiwersum ZŁEGO na podstawie kultowej powieści Leopolda Tyrmanda
Paweł Jóźwiak-Rodan

rozwiń szczegóły

 

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Fantastyczność i realistyczność w urban fantasy
Rafał Dąbrowski MangaNeko

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 50 twarzy cosplayera
Chemia Nowej Ery

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Wiedźmin – książki vs film i dwa seriale
Adam Rozmarynowski

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Czy książka była lepsza?
Mirosław P. Jabłoński

rozwiń szczegóły

14:00-15:00 Absurdy w „Harrym Potterze”
Daniel Muniowski Strefa Czytacza

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Meandry czasu
Radosław Polański Rynvord

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Historia w cieniu bliźniaczych wież WTC
Radosław Polański Rynvord

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Czy „Wiedźmin” to plagiat?
Daniel Muniowski Strefa Czytacza

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Od Loch Ness do bloop – potwory z głębin
Edwin Sieredziński

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Efektywny Altruizm – jak czynić więcej dobra i co mówi nam o tym fantastyka?
Michał Kubiak

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Gry na wojnie czyli jak przedstawia sie II Wojnę Światową w FPSach.
Michał Górny

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Nacje i Geopolityka w świecie Runeterry
Kamil Osiecki Chaos

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-12:00 Konsultacje cosplayowe
Nevya, Tima, Deadamned

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Superbohaterowie bez skrzydeł
Małgorzata Żmuda

rozwiń szczegóły

 

Katedra imienia Stanleya Kubricka

 

Piątek 2 IX

 

 

18:00-19:00 Zorro: Historia Legendy
Katarzyna Aleksandrzak

rozwiń szczegóły

 

 

Sobota 3 IX

 

 

11:00-12:00 (Nie)Fanatastyczne kino Romana Polańskiego
Mirosław P. Jabłoński

rozwiń szczegóły

12:00-13:30 Dlaczego „Gwiazdy w czerni” to nie „Stars in Black” i vice versa, czyli historia filmiku sprzed ery Youtube’a
Stanisław Mąderek Staszek „szybki jest”

rozwiń szczegóły

14:00-16:00 Samuraje na ekranie. Długa historia kina jidai-geki
Artur Niewczas Hatto Danmari

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Nasze życie z Arnoldem
Bartek Biedrzycki Bruno Biedrzycki

rozwiń szczegóły

17:00-18:30 Filmowe wykorzystanie gier komputerowych w domowych warunkach
Stanisław Mąderek Staszek „szybki jest”

rozwiń szczegóły

19:00 – 20:00 Po drugiej stronie popkulturowego lustra. O mrokach codzienności w filmach Satoshi Kona    
Artur Niewczas Hatto Danmari Mariusz „Mario” Górski

rozwiń szczegóły

 

 

Katedra imienia Mary Shelley

 

 

 

Piątek 2 IX

 

 

17:00-18:00 Historia egzorcyzmów w Kościele Katolickim
Jacek Radzymiński

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 O literatury nierównej walce z ludzi strachem przed śmiercią
Marcin Rusnak

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Spotkanie autorskie z Szymonem Majcherowiczem
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska

rozwiń szczegóły

 

 

Sobota 3 IX

 

 

12:00-13:00 (Nie taka) Krótka historia zombi
Rafał Dąbrowski MangaNeko rozwiń szczegóły

 

13:00-14:00 Duchy polskie
Magda Kozłowska Cathia rozwiń szczegóły

 

14:00-15:00 Zgrozy: ludzie Cthulhu
Marek Golonka rozwiń szczegóły

 

15:00-16:00 Zgrozy: Jak pisać lovecraftowskie erpegi?
Marek Golonka rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Historia duchów i nawiedzonych miejsc w Europie
Jacek Radzymiński rozwiń szczegóły

 

18:00-19:00 Czy niedobre literki mogą być dobre?
Kazimierz Kyrcz Kornel Mikołajczyk, Zeter Zelke rozwiń szczegóły

 

19:00-20:00 Spotkanie autorskie z Jarosławem Dobrowolskim
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska rozwiń szczegóły

 

20:00-21:00 Spotkanie autorskie z Michałem Stonawskim
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska rozwiń szczegóły

 

21:00-22:00 Spotkanie autorskie z Mariuszem Wojteczkiem
spotkanie poprowadzi Anna Dzięgielewska rozwiń szczegóły

 

 

 

Niedziela 4 IX

 

 

12:00-13:00 Czego bano się przed Lovecraftem, czyli horror dla zuchwalych
Jarosław Witaszek-Wysocki Mogielnik

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Zew Hypnosa, czyli nienazwane oblicze Lovecrafta
Jarosław Witaszek-Wysocki Mogielnik

rozwiń szczegóły

 

 

Katedra imienia Carrie Fisher

 

 

 

Piątek 2 IX

 

 

16:00-17:00 Życie i śmierć w „Gwiezdnych Wojnach”
Maja Kędras Mahiyana

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 „Gwiezdne Wojny”, a „Diuna”, czyli co oba światy mają wspólnego poza pustynną planetą?
Wiktor Weprzędz Elvis

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Filmowy konkurs Star Wars
Agnieszka Kowalska Vivianne

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Plany Disney+ i przegląd dotychczasowej ramówki
Wiktor Weprzędz Elvis

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Kalambury Star Wars
Agnieszka Kowalska Vivianne

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Nieścisłości w Kanonie „Star Wars” i czy mają one na coś wpływ?
Wiktor Weprzędz Elvis

rozwiń szczegóły

 

 

Sobota 3 IX

 

 

10:00-12:00 Czyj to uczeń?
Kamila Kłos Nuvrir Rakra

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Warsztaty Pazaak
Grzegorz Olczyk Kirył

rozwiń szczegóły

14:00-16:00 Turniej Pazaaka
Grzegorz Olczyk Kirył

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Peter Cushing – legenda horroru
Magda Kozłowska Cathia

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Dlaczego chcemy zapomnieć o sequelach?
Magda Kozłowska Cathia

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 „Gwiezdne wojny” na papierze
Magda Kozłowska Cathia

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Jaka to postać ze „Star Wars” – konkurs
Agnieszka Kowalska Vivianne

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 10 rzeczy, które warto poznać w „nowych” „Gwiezdnych Wojnach
Michał Ogrodowicz Komisarz Sev

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 10 lat „Star Wars” od Disney’a
Michał Ogrodowicz Komisarz Sev

rozwiń szczegóły

 

 

Niedziela 4 IX

 

 

10:00-12:00 Dlaczego warto wybrać Mandalorian i dołączyć do Manda’Yaim?
Antoni Matuszewski Marik Awaud

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Name that ship!
Kamila Kłos Nuvrir Rakra

rozwiń szczegóły

14:00-16:00 Walki na miecze świetlne: za co je kochamy, a za co niekoniecznie
Paweł Kumorek Amdir

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Gary’ego Gygaxa

Piątek 2 IX

17:00-18:00 Nieoczywiste inspiracje do tworzenia przygód w Śródziemiu
Hubert „Jankoś” Jankowski

rozwiń szczegóły

18:00-20:00 Wynaturzenia, obce monstra z „Dungeons & Dragons” (oraz źródło inspiracji dla ST)
Adrian „Zło” Niks

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 BG i BN – relacje między nimi jako dźwignia fabuły
Marcin „Ain Aak” Błaszczak

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Drowy, mroczne elfy z Dungeons & Dragons
Adrian „Zło” Niks

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Śmierć postaci – warto czy nie warto?
Bartosz Czapnik

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Jak driftować dźwigiem, czyli o prowadzeniu ciężkich mechanicznie systemów
Sebastian „Basti” Wawrzyńczyk

rozwiń szczegóły

13:00-14:30 Baby w medialnym fandomie RPG – co w trawie piszczy?
Marcelina Falińska-Toboła

rozwiń szczegóły

14:30-16:00
RPG, czyli Rodzina Przy Graniu”

Marcin „Fileus” Tarka

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Bardki, minstrele i osoby muzykanckie na larpach
Barbara „Harfiarka” Karlik

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Smoki w „Dungeons & Dragons”
Adrian „Zło” Niks

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Planarność w „Dungeons & Dragons”
Adrian „Zło” Niks

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 „Dlaczego każdy chciałby grać, a nikt nie chce prowadzić?
Marcin „Fileus” Tarka
rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-11:00 Smutna sesja
Bartosz Czapnik

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Mistrzu, a czy RPG i fanfiction można mieszać?
Izabela”Kin” Szymanek,
Agnieszka „”Aguu”” Wypchlak”

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Zmowa milczenia. Jaką grą będzie „Omerta. Mafijna gra fabularna”?
Maciej „Szwagier” Szewczyk

rozwiń szczegóły

Katedra imienia Grega Stafforda

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Gdzie podziało się RPG w cRPG
Marek Rogalski

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Dobry/zły antagonista w „Jedyny Pierścień” RPG
Hubert „Jankoś” Jankowski

rozwiń szczegóły

16:00-18:00 „ Kryształy Czasu” i RPG w Polsce
Artur Szyndler

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 RPG jest dla dzieci?
Marcelina Falińska-Toboła

rozwiń szczegóły

Katedra Orichalcum

Piątek 2 IX

17:00-18:00 Ogólna prezentacja systemu
Auraya

rozwiń szczegóły

18:00-20:00
Rasy Barsawii”

Auraya

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Ogólna prezentacja systemu
Auraya

rozwiń szczegóły

11:00-13:00 „Kalambury RPG

Kabira

rozwiń szczegóły

13:00-15:00 Szkoła Mistrzowania – warsztaty dla chcących pisać przygody i prowadzić ED

Auraya i Basti

rozwiń szczegóły

15:00-16:00 Zaprojektuj swój Kaer
IbanezM

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Podstawy mechaniki „Earthdawn” 4 edycja
Basti

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Wszystko, co chcecie wiedzieć o zbiórce na czwartą edycję „Earthdawna”.
Auraya i Jankoś

rozwiń szczegóły

18:00-20:00 Dlaczego kochamy ED – wspomnienia

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-11:00 Wyzwania na sesjach z kim i czym przyjdzie Wam się mierzyć w Barsawii, przeciwnicy itp.
Auraya

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Dyscypliny w Barsawii
Ainak

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Siecz i rąb, czyli jak walczyć w „Earthdawn” 4 edycja
Basti

rozwiń szczegóły

Wydział Rysunku i Animacji – Katedra Panelowa

Piątek 2 IX

17:00-18:00 „Twisted Wonderland”
Taoshi

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Japonskie legendy i wierzenia Shintō
Taoshi

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 Anime tabu
Mateusz „pytlus” Pytlewski, Monitorek

rozwiń szczegóły

21:00-22:00 Karciane odgadywanki
Magdalena „Aira” Sobierajska

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-10:45 Tworzenie/kupowanie cosplayu, co jest lepsze?
Magdalena „Nevya Quinn” Kędzierska

rozwiń szczegóły

10:45-11:30 Czy muszę układać tę fryzurę? Sesja zdjęciowa w cosplayu. Social media a cosplayer
Magdalena „Nevya Quinn” Kędzierska

rozwiń szczegóły

11:30-12:15 Sesja zdjęciowa w cosplayu
Magdalena „Nevya Quinn” Kędzierska

rozwiń szczegóły

12:15-13:00 Social media a cosplayer
Magdalena „Nevya Quinn” Kędzierska

rozwiń szczegóły

13:00-14:00 Buble do walki
Agata „Aya” Szałkowska & Magdalena „Stokrot” Głowińska

rozwiń szczegóły

14:00-16:00 Śluby konwentowe
Taoshi

rozwiń szczegóły

16:00-17:00 Otome isekai czyli damy w opałach
Anna Szumacher

rozwiń szczegóły

17:00-19:00 Webnovel według otaku – Zachodnie powieści mangowe
Hory-portier

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 Mangowi „Milionerzy”
Mateusz „pytlus” Pytlewski, Monitorek

rozwiń szczegóły

21:00-23:00 Anime smash or pass
Natalia Korzyńska & Zuzanna Piskorz

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-12:00 Im mniej tym lepiej – gra konwentowa
Magdalena „Aira” Sobierajska

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Karty przeciw Otaku
Hory-portier

rozwiń szczegóły

Wydział Rysunku i Animacji – Katedra Konkursowa

Piątek 2 IX

17:00-19:00 Gimby nie znajo, czyli retro wiedzówka z openingów
Agata „Aya” Szałkowska & Magdalena „Stokrot” Głowińska

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 Czyj to strój?
Magdalena „Aira” Sobierajska & Paulina „Kuyu” Kozłowska

rozwiń szczegóły

21:00-23:00 Kreskówkowa skrinówka
Wojciech „Wolfik” Korona

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

09:00-11:00 Memory quiz
Agata „Aya” Szałkowska

rozwiń szczegóły

11:00-13:00 Genshinowa wiedzówka
Agata „Aya” Szałkowska Magdalena „Stokrot” Głowińska

rozwiń szczegóły

13:00-15:00 Opy i edy z pytaniami
Magdalena „Aira” Sobierajska & Paulina „Kuyu” Kozłowska

rozwiń szczegóły

15:00-17:00 Niezbyt sprawiedliwy konkurs nie-wiedzy mangowej
Hory-portier

rozwiń szczegóły

17:00-19:00 Zgadnij anime po jedzeniu
Natalia Korzyńska & Zuzanna Piskorz

rozwiń szczegóły

19:00-21:00 Animcowa skrinówka
Wojciech „Wolfik” Korona

rozwiń szczegóły

21:00-23:00 Wiewiórkowe opy i edy
Wojciech „Wolfik” Korona

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-12:00 Nippon quiz
Wojciech „Wolfik” Korona

rozwiń szczegóły

Katedra Egzaminacyjna

Piątek 2 IX

17:00-19:00 Quiz filmowy
Katarzyna Viper Żmuda

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Konkurs Screenów z gier
Piotr Xenon Nowacki

rozwiń szczegóły

20:00-22:00 I kto tu improwizuje? (Whose line is it anyway?)
Hory-portier

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

10:00-11:00 Quiz Marvel
Katarzyna Viper Żmuda

rozwiń szczegóły

11:00-12:00 Świat Dysku
Barbara Sarenka Sarbian

rozwiń szczegóły

12:00-13:00 Konkurs wiedźmiński
Barbara Sarenka Sarbian

rozwiń szczegóły

13:00-15:00 Gimby nie znajo
Ewa Kapadocja Lasota

rozwiń szczegóły

15:00-17:00 The Orville – wiedzówka
Marcin Alucard Jędrecki

rozwiń szczegóły

17:00-19:00 Konkurs tolkienowski
Łukasz Leszli Szeląg

rozwiń szczegóły

19:00-20:00 Księżniczki i nie tylko
Joanna Truposz Trzaska

rozwiń szczegóły

20:00-22:00 Konkurs filmowy
Ewa Kapadocja Lasota

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-12:00 Komiksowy konkurs wagi średniej
Rafał Opus Tomczyk

rozwiń szczegóły

12:00-14:00 Kalambury filmowe
Katarzyna Viper Żmuda

rozwiń szczegóły

Druga Katedra Egzaminacyjna

Sobota 3 IX

12:00-13:00 Konkurs wiedzy o wrogach ludzkości
Adrian Zło Niks

rozwiń szczegóły

13:00-15:00 Who is that ork?! Absurdalny i pełen przemocy turniej wiedzy z popkultury wszelakiej
Adrian Zło Niks

rozwiń szczegóły

15:00-17:00 Fantastyczny Konkurs Literacki
Łukasz Sas Sasuła

rozwiń szczegóły

17:00-18:00 Konkurs wiedzy o Mass Effect
Marcin Levi Samojłowicz

rozwiń szczegóły

18:00-19:00 Zombie zombie zombie
Joanna Truposz Trzaska

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

10:00-12:00 Wojenna Ramka
Kamila BringSkyDown Kłos

rozwiń szczegóły

Aula główna

Piątek 2 IX

16:00-16:30 Otwarcie Festiwalu
Kapitularz Team

rozwiń szczegóły

20:00-22:00 Tańce z Czterech Stron Świata
Celtomania – Pasjonaci Tańca z Częstochowy

rozwiń szczegóły

Sobota 3 IX

15:00-16:00 Pokaz Tribal Bellydance
Atelier Improwizacji
rozwiń szczegóły

18:00-20:00 Finał i gala konkursu Cosplay

Kapitularz Team

rozwiń szczegóły

20:00-21:00 Koncert fantastyczny na harfę, głos i efekty magiczne

Barbara Karlik

rozwiń szczegóły

Niedziela 4 IX

12:00-14:00 Spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

 

rozwiń szczegóły

Szczegóły

Początek:
2 września
Koniec:
4 września
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
Pomorska 171/173
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*