NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kapitularz 2019

6 września 2019 - 8 września 2019

Od 6 do 8 września na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się kolejny Kapitularz.

Udział w całym Festiwalu to w przedsprzedaży tylko 50 zł. W czasie festiwalu można nabyć 3-dniową wejściówkę za 60 zł, a na poszczególne dni: Piątek – 30 zł. Sobota 40 zł. Niedziela – 30 zł.

Kapitularz to trzydniowa impreza o tematyce okołofantastycznej. Od 2012 roku odwiedziło nas kilka tysięcy uczestników! Setki atrakcji przeznaczonych dla każdego, kto chciałby doświadczyć na żywo atrakcji ze światów filmowych czy komiksowych.

Gośćmi będą znani fanom pisarze, rysownicy, naukowcy, youtuberzy. W programie liczne atrakcje dla odwiedzających w różnych grupach wiekowych, a przekrój programowy tak szeroki, że zaspokoi wszelkie gusta. Będą pokazy gotowania w kuchni Wikingów, warsztaty kowalskie i rękodzieła (wyroby skórzane, make-up, szycie, robienie strojów, ozdoby artystyczne), rekonstrukcje historyczne a także komiksowe i filmowe, szermierka, mecz Quidditcha, turnieje gier karcianych, figurkowych i planszowych, konkursy (m.in. konkurs strojów cosplay), pokazy filmów o tematyce fantasy i horror oraz cała wielka strefa targowa z mnóstwem gadżetów, książek, kiermaszem planszówek. Ponad 30 atrakcji stałych i 400 różnych punktów programu! 

Nie zabraknie też zwierząt… tym razem w postaci sów i różnych gatunków ptaków. Na Kapitularzu były już węże, jaszczurki i egzotyczne pająki, więc ptaki mogą nie budzić takich emocji, jednak zapewniamy, że są to niesamowicie przyjacielskie stworzenia, które warto poznać bliżej. Zapraszamy wszystkich 6-8 września do Łodzi, dajcie się porwać w podróż do fantastyki!

Program festiwalu możecie znaleźć tutaj.

Szczegóły

Start:
6 września 2019
Koniec:
8 września 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
Pomorska 171/173
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map