NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jestem rodzicem

5 grudnia 2019 | 17:00 - 19:30

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na wystawę fotograficzną “Jestem rodzicem”, przedstawiającą historie rodzin uczestniczących w projekcie “Więzi odNowa – Powrót”. Ekspozycja jest podsumowaniem projektu realizowanego przez Fundację Zielone Wzgórze w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Znajdują się na niej wybrane zdjęcia z fotograficznych sesji portretowych i fragmenty wywiadów narracyjnych przeprowadzonych z uczestnikami Projektu – rodzinami, które uległy rozbiciu poprzez trafienie dzieci do domów dziecka, rodzin zastępczych i adopcyjnych.  Autorzy wystawy za pośrednictwem obrazu i słowa chcą zwrócić uwagę na funkcjonujące społecznie, krzywdzące stereotypy odnoszące się do rodzicielstwa.

Podczas wernisażu – 5 grudnia 2019 r. w godz. 17:00 – 19:30 odbędzie się także projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Piotra Ryczko pt. “Więzi odNowa”.

Film jest opowieścią o losach trzech matek, których dzieci w pewnym momencie znalazły się poza rodziną.

Wystawę “Jestem rodzicem” będzie można oglądać w Bibliotece UŁ (ul. Matejki 32/32) od 6 grudnia 2019 r. do 10 stycznia 2020 r., w galerii na I piętrze.

Szczegóły

Data:
5 grudnia 2019
Czas:
17:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego
Jana Matejki 32/38
Łódź, łódzkie 90-237 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.lib.uni.lodz.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*