NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jesienny Piknik u Majewskiego

1 października | 12:00 - 18:00

Już 1 października o godz. 12.00 w pasażu Majewskiego (między ul. Włókienniczą i Jaracza) rozpocznie się jesienny „Piknik u Majewskiego”.

 

Na całodniowym pikniku, na zadaszonej scenie, zaplanowane są występy muzyczne i taneczne przygotowane przez uczniów okolicznych szkół, domów kultury, stowarzyszeń i fundacji. Podczas „Pikniku u Majewskiego” organizacje pozarządowe (NGO) na swoich stoiskach będą prowadzić warsztaty i animacje, zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych. Zaplanowane są różnorodne atrakcje m.in.: dekorowanie ciasteczek, stół polsko-ukraiński, malowanie twarzy, warsztaty bębniarskie, pokaz karate, pokaz szermierki, warsztaty z kaligrafii chińskiej, konkursy z nagrodami, kiermasz z kocimi gadżetami oraz wiele, wiele innych.

 

Na godz. 13:00 zaplanowany jest start gry miejskiej zorganizowanej przez Świetlicę Podwórkową (obowiązują zapisy e-mail: cwt@cwt.org.pl, do piątku do godz. 18.00). Podczas pikniku odbędą się też warsztaty z malowania światłem przygotowane przez Fundację Działania. Rozpoczną się one po zmroku (od godz. 18.00), przy ul. Włókienniczej.

 

Przez cały czas trwania pikniku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził zbiórkę odzieży zimowej dla osób potrzebujących.

 

Głównym organizatorem pikniku w pasażu Majewskiego jest Partnerstwo Włókiennicza-Wschodnia. Jest to grupa ludzi pełnych pasji, chcących działać na rzecz mieszkańców obszaru śródmieścia Łodzi. Partnerstwo tworzą organizacje pozarządowe, instytucje, placówki edukacyjne, pracownicy Urzędu Miasta Łodzi oraz mieszkanki i mieszkańcy tego terenu.

 

Celem Partnerstwa jest budowanie tożsamości lokalnej, tworzenie sieci współpracy poprzez wymianę doświadczeń między partnerami oraz tworzenie wspólnej oferty skierowanej do lokalnej społeczności. Organizatorzy liczą, że piknik ułatwi integrację dotychczasowych i nowych mieszkańców rewitalizowanego obszaru śródmieścia Łodzi oraz sprawi, że poczują wspólną odpowiedzialność za zrewitalizowany fragment Łodzi.

 

Piknik w pasażu Majewskiego odbędzie się niezależnie od pogody. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
1 października
Godzina:
12:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Łódź – różne miejsca